Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal'i Sevdim Oyunu Tanıtımı..

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal'i Sevdim Oyunu Tanıtımı.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal'i Sevdim Oyunu Tanıtımı..

  Reklam  Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal'i Sevdim Oyunu Tanıtımı..

  Forum Alev
  Eğitimini yurtdışında, "Almanya ve Avusturya"da tamamlamış olan genç tiyatro sanatçısı Dilruba Saatçi'nin "Fikriye ve Latife - Mustafa Kemal'i Sevdim" isimli eseri, milli mücadelede en kritik dönemlerin yaşandığı günlerde, Mustafa Kemal'e aşık iki kadının hikayesini anlatır.

  Eserde, aşktan uzakta kalmaktansa intiharı seçen Fikriye ve 24 yaşında Türkiye Cumhuriyeti?nin ilk “First Lady’si sıfatını taşımaya çabalayan Latife Hanımların dramatik öyküleri anlatılırken, Mustafa Kemal’in özel hayatının en çarpıcı dönemleri incelenmektedir.

  Çağımıza uygun, modern bir sunumla kurgulanan oyuna; epik ve dramatik anlatım, şarkı, dans ve müzik oyun boyunca eşlik eder.

  Eser kaleme alınırken, Fikriye ve Latife Hanımların Mustafa Kemal'le olan ilişkilerinin, insani ve duygusal yönleriyle sorgulanması, seyircilerin duygularına birçok boyutta dokunulması ve duyarlılıklarını uyandırılması esas alınmıştr. Sahnede birbirinden farklı iki kadın karakteri bir oyuncu bedeninde hayat bulur.


 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal'i Sevdim Oyunu Tanıtımı..

  Reklam  atatürke aşık olan iki kadının mücadelesini anlatır fikriye latife hanımın mustafa kemal atatürk ile olan ilişkilerinin duygusal ve insani yönleri ele alınır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi