Samsun'da Devlet Tiyatrosu Kuruluyor!

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Samsun'da Devlet Tiyatrosu Kuruluyor! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Samsun'da Devlet Tiyatrosu Kuruluyor!

  Reklam  Samsun'da Devlet Tiyatrosu Kuruluyor!

  Forum Alev
  Samsun'da Yeni Kurulan Devlet Opera Balesi (Dob), Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Tarafından Hizmete Açıldı. Dob, İlk Gece Samsunlular'a 'Şehitler Orotoryosu' Konseri Sundu. Bakan Günay, Samsun'da Yıl Sonuna Kadar Devlet Tiyatrosu'nun da Kurulacağı Sözünü Verdi.

  Samsun'da yeni kurulan Devlet Opera Balesi (DOB), Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından hizmete açıldı. DOB, ilk gece Samsunlular'a 'Şehitler Orotoryosu' konseri sundu. Bakan Günay, Samsun'da yıl sonuna kadar Devlet Tiyatrosu'nun da kurulacağı sözünü verdi.

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Türkiye'de 6., Karadeniz'de ilk bölge müdürlüğünü Samsun'da hizmete açtı. Açılışı gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kültürel değerlerin fazla olduğu Samsun'da DOB'un geç kalmış bir faaliyet olduğunu söyledi. Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'na katılmak üzere Samsun'a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Samsun'da ilk kez kurulan Devlet Opera ve Balesi'nin de açılışını gerçekleştirdi. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende törende konuşan Bakan Günay, kültürel değerlerin arttığı Samsun'da Devlet Opera ve Balesi'nin açmaktan mutluluk duyduklarını, verilen sözlerin kağıt üzerinde kalmayıp, icraata dönüştüğünü belirtti.

 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Samsun'da Devlet Tiyatrosu Kuruluyor!

  Reklam  samsun için çok geç kalınmış çünkü büyük şehir Devlet Tiyatroları’nın sürekli turne sahnesi olarak hizmet verecek olan Samsun Devlet Tiyatrosu 31 Mart 2009 yılında açıldı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi