+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Telefon Programları Bölümünden Nokia ile ilgili bilgi ve güvenlik kodunu kırma ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  barisbaris
  Üye

  Nokia ile ilgili bilgi ve güvenlik kodunu kırma

  Nokia ile ilgili bilgi ve güvenlik kodunu kırma Forum Alev
  Formatlama

  İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında ve telefonu düzgün çalıştığı zamanki ayarlarına geri döndüremiyorsanız , yapmanız gereken menü/ayarlar/telefon ayarları/fabrika ayarlarına geri dön(orjinal telefon ayarları olarakda yazabilir aynı şey) e gelip telefonun kilit kodunu girip onaylamanızdır.(kilit kodunu değiştirmediyseniz fabrika çıkışı 12345 dir).eğer bu işinizi görmezse telefonda *#7370# yi tuşlayın fakat telefon hafızasındaki herşey siliniceği için daha önceden bunların bir yedeğini aldıktan sonra yapmanızı tavsiye ederim...


  Hafıza Rahatlatma

  S60 telefonlarda(7650,3650,3660,6600 vs.) ramin yükünü hafifletmek için menü tuşuna basılı tutup çıkan menülerin hepsinden kendi çıkış komutlarıyla (back exit vs.) veya c tuşuyla çıkın.taaaki sadece tel ikonu kalana kadar.bundan sonrada açtığınız menülerden kırmızı tuşla çıkmak yerine bu şekilde çıkarsanız yetersiz hafıza gibi hatalarla karşılaşmazsınız.özellikle ngage oyunlarına dikkat edilmeli kanısındayım telefon hiç bir işlem yapmaz hale geliyor kırmızı tuşla çıktığınızda oyundan...


  Mpeg to 3gp/mp3 to Amr

  Nokia multimedia converterla mpegler 3gp ye yani symbian işletim sistemli telefonların oynatabileceği formata dönüştürülebilir.ayrıca mp3 lerde amr formatına çevrilip telefonda dinlenebilir.nokia multimedia converter bunları yaparken gerek video gerekse ses dosyalarını yaklaşık 1/10 oranında ufaltır.ücretsiz üyelik isteyen download linki:
  http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-63,00.html

  telefonun çektiği 3gp uzantılı dosyalar ise pc de nokia multimedia player ( http://www.nokia.com/nokia/0,5184,5371,00.html ) ,quicktime player veya real one player(3gp leri açmak için yükledikten sonra ufak bir codec download eder) ile izlenebilir.


  Telefonu Safe Modda Açmak

  Kalem tuşuna basılı turtarak telefonun açma butonuna basın ve telefon açılana kadar o şekilde basılı tutun.Telefon açıldıgında elinizi kalem tusundan çekin. Bu sayede sadece telefonun çalışması için gerekli minumum dosyalar yüklenecektir.Bazen oluşan telefonu farmatlayamama sorunu bu şekilde çözülebiliyo.

  Bluetooth Dongle Kurulumu & Kullanılması

  Bunu yaparken bilgisayarınızın açık veya kapalı olması farketmez.
  Eğer açıksa, bluetooth u taktıgınızda ´´Yeni donanım buldu´´ diyecektir.
  Sonra bluetooth unuzun cd sini cdrom a takıyoruz. Sonra isterseniz yeni donanım buldu yazısından ´´ileri´´ deyip yüklersiniz, isterseniz ´´iptal´´ deyip ´´bilgisayarım´´ bölümünden cdrom sürücüsüne çift tıklatıp açıp ordan setup adlı exe dosyasından yükleyebilirsiniz.

  Genellikle cdrom u taktıgınızda ´´auto run´´ yani bi kaç sn sonra cd otomatik yükleme asistanını açacaktır.
  bu asistanı kullanarak çok kolay bir şekilde bluetooth unuzu bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı restart(kapa-aç)yapınız.
  Aksi taktirde bluetooth u bilgisayar tanımayacaktır. Bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra desktop(masaüstü) ta ´´my bluetooth places´´ öğesine çift tıklatıp açılan klasörden ´´add bluetooth connection´´ yazısına çift tıklatıyoruz. (cep telefonunuzun bluetooth u acık bu arada)
  Bir süre sonra bilgisayar telefonunuzu tanıyacak ve alt tarafta ´´ileri´´ yazısına bir kez tıklatıyoruz.Sizden bir pin kodu isteyecek. Bu bölüme öyle uzun şeyler yazmanıza gerek yok bir rakam yazıp ´´ileri´´ diyoruz.
  Ve bilgisayarınız sizin biraz önce bilgisayara girdiginiz pin kodunu telefon a gelen bir mesajla size soracak. Siz pin kodunu telefondan doğruladıktan sonra bilgisayarınızın alt tarafında ´´son´´ butonuna tıklatıp telefonunuzu da bilgisayarınıza tanıttıktan sonra artık herşey tamamlanmış oluyor.

  Şimdi bluetooth unuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
  program,oyun yada mediaların bulundugu adresden(Örn:mobiletechtr.com) indirdiğiniz uygulamaları zip veya rar dosyalarından çıkarıp telefonunuza yollayacağınız programın üzerine sağ tıklayıp ´´gönder´´ ögesinin üzerine geliyoruz. Bluetooth a tıklatıp bekliyoruz. Telefonunuza bilgisayarınızdan teyit mesajı gelecektir. Bu mesaj a ´´evet´´ diyoruz ve uygulama telefonunuza geliyor.


  Pc Suite İçin Bilgiler

  Telefonunuzu Bilgisayara bağladınız.Ve Nasıl program ,oyun VS. şeyler yüklemek istediğinizi bilmiyorsunuz.işte bu makalede bunları bulabilirsiniz

  Telefonuzun kutusunda CD den PC suite adlı programı yukleyebilirsiniz.) programı bilgisayarınıza kurun. programın setup ı bittikten sonra bilgisayarınız tekrar başlatıalcak.
  Bilgisayarınız başladıgında telfonunuzun bağlantısını bilgisayarla yapıp daha sonra PCSUİTE i açın .

  SYMBİAN TELEFONLARI İÇİN :

  Symbian telefonu olanlar pcsuite lerini açtıktan sonra programı aşağıya indirip. işlemlerine devam edebilirler. Bu işlemi ypatıktan sorna yüklemek istediğiniz programın SIS uzantılı setup ına çift tılayarak setup işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  JAVA TABANLI TELEFONLAR İÇİN :
  Java tabanlı telefonu olanlar ise yükledikleri programlardan NOKİA APPLICATION İNSTALLER programını çalıştırınız.Karşınıza 2 tane bölüm çıkacak TELEFONUM ve BİLGİSAYARIM die. bilgisayarım bölümünden telefonunuza uyumlu JAR veya JAD uzantılı dosyayı bulunuz ve çift tıklıyarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

  PC SUİTE in diğer YARARLARI !!!

  SYMBİAN TELEFONLARI İÇİN :


  Yedekleme /Geri yükleme: telefonunuzun özeliklerini ve ayarlarını bu bölümde yedekliye bilir dilediğiniz saman tekrar telefonunuza aktarabilirsiniz.

  Kontrol Paneli : telefonunuzun ve ya bluetooth portunuzun veya dönüştürücülerein ayarlarını yapabileceğiniz bir bölüm.

  Veri Alma :telefonunuzun modelini seçerek REHBER de bulunan isim,telefon numaralarını Outlook ta Kişiler bölümüne kopyalamak için kullanılır

  SENKRONİZE ETME : saat veya ajandanızı outllook yolu ile düzenleyebilirsiniz.

  DOSYA AKTARIMI : bu bölümde melodileri programları VS. seyleri telefonunuza aktarabilirsiniz.

  Görüntü aktarımı : bu bölümde bilgisayarınızdan telefonunuza VE telefonunuzdan bilgisayarınıza görüntüleri aktarabilirsiniz.

  Ayar Merkezi : bu bölümde Telefonunuzun bir sürü ayarını (mms sms gibi) deiştirebilir siniz.

  JAVA TABANLI TELEFONLARIN PCSUITe i !
  (7210,6610 gibi)

  Nokia application manager: dosya aktarımı için.

  Nokia Copier: ayarlarınızı yedekleme için

  Nokia image Converter: resimlerinizin uzantılarını değiştirmek için

  Multimedia player : 3GP formatındaki videoları izleyebilmek için

  Nokia PC sync: outlook ile senkrozisasyon için

  Nokia Setting Manager : telefonunuzun ayrları için

  Nokia Sound Converter: ses lerin formatlarının değişikliği için

  .::::GÜVENLİK KODUNU KIRMAAAA::::.
  1. Seçenek


  Merhaba arkdaşlar nokia telefonlarının güvenlik kodunu kırabilirsiniz.
  Çıkacak olan sayfaya güvenlik kodunu kırmak istediğiniz telefonun imei numarasını girin ve generate yazısını tıkladıktan sonra size bir kod verecek o kodu güvenlik koduna yazıyorsunuz ve yeni güvenlik kodunu yazıp böylelikle güvenlik kodunu değiştirmiş oluyorsunuz. Takıldığınız bir yer varsa yardım isteyin burdayım


  Tıklaa (http://nfader.z-host.ru/)

  2. Seçenek

  Şimdi ikinci seçeneği sunuyorum size arkdaşlar.

  Aşağıda vereceğim linkten dosyayı indirin ve cep telefonunuza kurun.
  Bunun sayesinde ımei numarasını yazıyorsunuz sıze master code veriyo bunu guvenlik kodu yerine yazıyosunuz guvenlık kodunu çözüyorsunuz. 2. 2
  fatih_27
  Yeni Üye
  arkadaşlar ben ımea numaramı giriyorum bana bir numara veriyor ama güvenlik kodu olarak girince kabul etmiyor o zamandan sonra ne yapacağım telefon markası 1110 i

 3. 3
  ares81
  Yeni Üye
  Arkadaşlar ben pin kodunu yanlış girdim.Ve telefon kitlendi.Puk kodunu da bilmiyorum:( nokia 6020 kullanıyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

 4. 4
  amzuhaaa
  Yeni Üye
  Edit:Crayziso Küfür Yasak ! 5. 5
  spektr
  Yeni Üye
  Selam Bende Alinamiyor Guvenlik Kodunu Duz Demiyor N73 - De Alinamiyor!Lutfen Yardim!!!

 6. 6
  qFb-sTyLe
  Emekli
  hıım gerçekten güzel bişe

 7. 7
  dev-genc16
  Emekli
  kardeş http://nfader.z-host.ru/ bu site ve pc suite haricinde baska bı sekılde kıramazmıyız bunu http://nfader.z-host.ru/ bu sitedeki kodu giriyorum yanlıs dio :S
  yardım edebilirmsnz arkadaslar ...

 8. 8
  Ziyaretçi
  kardeş bi cvp veren yokmu

+ Yorum Gönder
nokia 6600 slide güvenlik kodu kırma,  nokia fabrika ayarları güvenlik kodu kırma,  nokia 6600i slide güvenlik kodu kırma,  bluetooth ile güvenlik kodu kırma,  1110 nokia fabrika ayarları kod