+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Telefon Programları Bölümünden Telefon Sapiklarina / Gİzlİ Numara İle Arayanlara SÜrprİz Yapin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  lord_ex
  Üye

  Telefon Sapiklarina / Gİzlİ Numara İle Arayanlara SÜrprİz Yapin

  Telefon Sapiklarina / Gİzlİ Numara İle Arayanlara SÜrprİz Yapin Forum Alev
  Beyler Öncelikle Bu Yazı Bir Alıntıdır. İlginç Konuların Yararlı olabileceğini düşündüğüm bir kaç Yazıdan biri.

  http://groups.yahoo.com/group/SadeBirSevgi Bu guruba üye olursanız Yazının Sahibi Hakkında daha çok bilgi edinebilir ve diğer ilginç Yazılarına ulaşabilirsiniz.


  Yayınlanan Yazıları.
  “Limitli ADSL Kullanıcısı İnterneti Nasıl Limitsiz Kullanabilir?”,
  “Dedenizin Babasının TC Nosunu Biliyor musunuz? / Aile Soy Ağacı Nasıl Çıkarılır?”,
  “IP Numarasının Bir Değeri Yoktur”,
  “Kullanılmayan GSM Kartları Suç Unsuru Taşıyor” ,
  “Yönlendirilen Telefon Basitçe Dinlenir” ,
  “Sahte MSN Adreslerine Dikkat / Sahte E-posta Adreslerleri ile Süper Şakalar Yapınız”,
  “E-Kolay E-posta Kullananlara Uyarı” ,
  “Bana Turkcell Numaranı Söyle, Sana Telefonunun Modelini Söyleyim”,
  “Turkcell de Yönlendirilmiş Numara Nasıl Anlaşılır?” ,
  “Eski Operatörünüz, Yeni Numaranızı Dilediğiniz Kadar Ücretsiz Anons Yapsın” … yer almaktadır.

  İleri ki zamanda ise

  “Bedava Kontör Nasıl Kazanılır?” ,
  “Rehberde Kayıtlı Olmayan Numaraya Nasıl Ulaşılır?” ,
  “İstediğiniz MSN adresini Devre Dışı Bırakın” ,
  “TC Kimlik Numaralarında Hata mı Var?” ,
  “İnternet Ortamında 10 Dk.da Kız Nasıl Ayarlanır? / Çok Ciddi Bir Konu Lütfen Başlığına Aldanmayınız” ,
  “İstediğiniz E-posta Adresinden, İstediğinize E-Posta Gönderiniz”,
  “İsim Soy İsimden Kişisel Bilgilere Nasıl Ulaşılır?”,
  “İstediğiniz Numaradan, İstediğiniz Numaraya Sms Gönderiniz”,
  “Turkcell de Yeni Güvenlik Açıkları”


  "Gizli numara ile arayanlara sürpriz yapmak için telesekreter servisinden faydalanacağız. Kullanmış olduğumuz GSM operatörünün telesekreter servis numarasını arayarak, telesekreterdeki standart ses kaydını kendimize özgü değiştireceğiz. Turkcell de telesekreter servis numarasını (7532) aramak ücretsizdir. Diğer GSM operatörleri için web sitelerinden ya da müşteri hizmetlerinden bilgi almanızı öneririm. Telesekreterdeki standart ses kaydını kendimize özgü değiştirdikten sonra bazı durumlarda telefonumuzu telesekretere yönlendirerek bizi arayanın, gereksiz yere kontörlerinin gitmesine neden olarak bizi rahatsız etmekten vazgeçmesine etken olacağız. Hattımızı telesekretere yönlendirdiğimizde Turkcell kullanıcısı iseniz, kontorünüz gitmez. Diğer operatörler için web sitelerini ziyaret ediniz. Konuyu daha iyi kavramanız için bir örnekle açıklayım. Öncelikle telesekreter servis numarasını arayarak örnek bir ses kaydı yapıyorum “Aradığınız abone ile görüşme yapmak için lütfen görünür bir numara kullanınız. Aksi takdirde abone ile görüşmeniz mümkün değildir”. Ses kaydını telesekretere kayıt ettikten sonra, hattımı bazı durumlar için, telesekretere yönlendiriyorum. Ben burada yönlendirme tipi olarak bir tuşa basıldığında aktif olmasını sağladım. Tarafımı, gizli bir numara aradığında bir tuşa bastığımda telesekreterdeki ses kaydı devreye girerek, karşıdaki hem anonsu dinleyecek, hemde kontorü gidecek. Böyle bir durumda Turkcell kullanısının kontorü gitmez. Büyük ihtimalle diğer GSM operatörlerinde de, Turkcell gibi hat sekretere yönlendirildiğinde kontör gitmez. Kontör giderse kimse sekreteri kullanmaz. Siz yine araştırma yapınız. Mağdur olmanızı istemem SadeBirSevgi ailesinin bir üyesi olarak.
  ,
  Konuyla İlgili Sorulabilecek Sorular:

  Hattımı telesekretere yönlendirdiğimde beni arayan farkına varmaz mı? Hattınızı telesekretere yönlendirdiğinizde sizi arayan farkına varmaz. Çünkü GSM operatörleri hat sekretere yönlendirildiğinde, yönlendirme yapılmıştır anonsunu vermeyerek kullanıcıların hukuk dışı olarak, sekreter hanımı devreye sokarak kontorlerin gitmesine sebep olurlar.

  Telesekretere kendi ses kaydımı nasıl yapabilirim? Bunun için kullanmakta olduğunuz operatörün telesekreter numarasını aradığınızda size yol gösterecektir. Turkcell de eskiden telesekreter servisini kullandığımdan dolayı, telesekreter numarasının 7532 olduğunu söyleyebilirim. Telesekreterin kullanımı ile ilgili Turkcell, Telsim, Avea web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

  Telesekreter servisini aradığımda kontörüm gider mi? Turkcell de telesekreteri (7532) aramak ücretsizdir. Telsim, AVEA operatörleri için web sitelerinden bilgi almanızı öneririm. Ses kaydınızı telesekretere kayıt ettikten sonra bir daha aramanıza gerek kalmayacak.

  Telesekretere bıraktığım ses kaydının sonunda uyarı sesi gelmez mi? Telesekretere bıraktığınız ses kaydınızın sonunda bir uyarı sesi gelecektir. Sizi arayan bu uyarı sesinden sonra halen telefonunu kapatmazsa kontorü gitmeye devam ederken konuştuklarını da sekreter kayıt edecektir. Sizde sekreteri arayarak konuşmaları dinleyebilirsiniz.

  Hattımı sekretere yönlendirme yaptığımda nelere dikkat etmem gerekir? Diyelim ki size ulaşılmadığı, hattınızın meşgul olduğu durumlarda hattınızı sekretere yönlendirdiğinizde, sizi kim ararsa sekreterin devreye gireceğini unutmayanız.

  Telefon sapıklarına /gizli no ile arayanlara yönelik nasıl ses kaydı yapardınız.?
  “aradığınız aboneye ulaşılmıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz”, “Sistem sizi sapık olarak algıladığı için bu anons devreye girmiştir. Telefonunuzu kapatmadığınız sürece kontörünüz gitmeye devam edecektir. Eğer kontorünüz bol ise lütfen sapıklardan kurtulma vakfına bağış yapınız” ,”Size sapık hanım mı desem, yoksa sapık bey mi desem bilemiyorum. Çünkü sesinizi duyamadım. Sayın Sapık, hattı kapatmadığın sürece kontörün gitmeye devam edecektir.Bu otomatik mesajdır”, “Sayın abone, aradığınız abone, gizli numara ile görüşme yapmak istemediğinden lütfen görünür bir numara kullanınız.Şimdi telefonunuzu kapatınız çünkü kontörünüz gidiyor”, “Merhaba, lütfen tarafımı gündüz saat 10.00 dan sonra arayınız. Şimdi telefonunuzu kapatınız çünkü kontorünüz gidiyor ” … ses kayıtlarından bir tanesini telefonuma kayıt ederdim ve hattımı kapalı durumlarda sekretere yönlendirirdim ve telefonumu kapatırdım. Hattım kapalı olunca bu anons devreye girerek o anda beni kim ararsa kontörü gider. Sapığın hangi zaman diliminde arayacağını bilmeniz gerekir. Yada sekreterinize telefon çalma sesi eklersiniz ve bir tuşa bastığınızda sekreteriniz devreye girer. Sizi arayan önce telefonun çaldığını hisseder, daha sonra ise kontörünün gittiğini hisseder:). Hayal gücünüzü kullanarak daha hoş/ciddi mesajlar düşünebilirsiniz.
 2. Alev
  Yönetici

  Telefon Sapiklarina / Gİzlİ Numara İle Arayanlara SÜrprİz Yapin Konusunda yorum yok. ilk yorumu siz yazın.

+ Yorum Gönder
rehberde kayıtlı olmayan numaraya nasıl ulaşılır,  rehbere kayıtlı olmayan numaralar,  rehbere kayıtlı olmayan numaralar nasıl bulunur,  turkcell telesekreter numarası kaç,  kendi sesinle telesekreter