+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Telefon Programları Bölümünden İphone Nes Emulatör 0.31 - iPhone iPod Touch Oyunları İndir - Download ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye

  İphone Nes Emulatör 0.31 - iPhone iPod Touch Oyunları İndir - Download

  İphone Nes Emulatör 0.31 - iPhone iPod Touch Oyunları İndir - Download Forum Alev
  Iphone Nes Emulatör 0.31 - iPhone iPod Touch Oyunları İndir - Download


  İndireceğiniz Oyunları Bu programı Kurduktan Sonra

  /var/root/Media/ROMs/NES klasörü içerisine atınız...
  ..
 2. 2
  jambot68
  Yeni Üye
  Var Rot Media Klasörü Nerde
  Telde öle Bişi Yok Tel Iphone Hafıza Kartına Atsak Olurmu

 3. 3
  jayjay6464
  Yeni Üye
  ana güzelmis bbeeee....

 4. 4
  tayfun000
  Yeni Üye
  arkadasım yüklemniyor bu ya

 5. 5
  tayfun000
  Yeni Üye
  nasıl yükleniyor bilemedim ben vala yardım ederseniz sevinirim

 6. 6
  ahfa
  Özel Üye
  Var Rot Media Klasörü Nerde
  Telde öle Bişi Yok Tel Iphone Hafıza Kartına Atsak Olurmu
  iphone un hafıza kartı yokki bilader :D

  arkadasım yüklemniyor bu ya
  nasıl yükleniyor bilemedim ben vala yardım ederseniz sevinirim
  Alttaki linkteki programı indirip itunes yoluyla iphoneunuza kurun

  http://rapidshare.com/files/156789474/NES-0.31.zip.html [PROGRAM]

  sonra iphone nuzun iç klasörlerini gösteren

  Bilindiği gibi genelde iPhone'a program ,oyun ,tema gibi içerikleri yüklemek için ilk önce iPhone'un dosya sistemi açılmış olmalıdır.

  Dosya sistemi açık ve versiyonu 2.x (x=0,1,2 olabilir) olan iPhone'umuzda iCydia adında bir yükleme ortamı bulunmaktadır.
  klasörleri aşağıdakileri uygulayarak görebilirsiniz..

  ApPlications yüklemek , tema yüklemek , zilsesi vs vs birçok şey yapabilrisiniz telefoan bağlanıp içerisindeki klaösr ve dosyalar ile oynayarakbu işlemleri yapabilmek için telefona dışarıdan pc ile bağlanmak gerekir


  bunun en rahat yolu telefonunuza winSCP ile bağlanarak yapmaktır winSCP e ile nasıl bağlanacağınızı anlatacağım sonrası yapmak istediğiniz işleme göre sizler devam edersiniz..


  1.adım : telefonunuza BSD subsystem yüklü olması gerekli
  installerde system klasörü içerisinde bu mevcut buradan yükleyebilirsiniz.

  eğer 2.x versiyon kullanıyorsanız telefonu zaten jailbreak yaparken bunu yüklemiş oluyorsunuz ..

  2.adım : telefonda installerden openSSH yi yüklemeniz gerekmekte ( bu bilgisayarın telefona bağlanabilmesini sağlayacaktır )

  1.1.4 ve daha eski versiyonlarda installer içinden 2.x versiyonlarda ise cydia aracılığı ile yükleyebilrisiniz ..

  ( birçok custom firmware openSSH içermektedir ama sizin cydia yı açıp size gelecek olan updateleri yapmanız gerekli yoksa openSSH çalışmayacaktır )

  3.adım : internete zaten bağlıyızki bu uygulamaları telefonumuza kurabildik.( internete wi-fi ile bağlı olmamız gerekli olduğunu anlatmak istemişim ).bu aşamadan sonra modeminizin ismini olduğu kısımda en sağda ok işaretine tıklayın burada modem ile bağlantı kurulduktan sonra bağlantı bilgileri yer alır

  ip numaranızı buradan bakın ve not edin

  ayarlar>kablosuz ağlar >bağlı olduğunuz modemin en sağdaki ok işaretine tıklayın

  genellikle airties modem kullanıldığından

  192.168.2.xx şeklinde bir ip numaranız olacaktır ..

  http://rapidshare.com/files/78677179/winscp404.exe

  şimdi bu linkte bulunan winSCP programını indirdikten sonra üzerine çift tıklayalım karşımıza bir pencere açılacak bu pencerede telefonumuzua bağlanmamız için bazı bilgileri girmemiz gerekli.

  telefonumuzun ve iphone un aynı modemden internet alıyor olması gerektiğini unutmayalım aynı modemden internet alıyor olmaları gerekirki biz pc den modeme modemden de iphone içine bağlanabilelim .. yoksa pc kablo ile bir modemden internet alırken iphone komşunun kablosuz ağından internete bağlanıyorsa olmaz

  4.adım : host kısmına telefonumuzun ip numarasını aralarındaki noktalama işaretleri ile birlikte yazalım

  az evvel baktığımız 192.168.x.x gibi olan numaraları yani modemden telefonumuzun aldığı İP numarasınıa yazıyoruz..

  kullanıcı kısmına : root
  şifre kısmına : alpine

  yazalım 1.0.2 versiyonda şifre dottie olabilir .

  altta bulunan protocol kısmınıda SFTP yi SCP ye çevirelim ve login dielim

  telefona bağlanmaya çalışacaktır ..

  5. adım : telefona 15 kez bağlantı denemesi yapıldı ama bağlanılamadı yeniden deneniyor uyarısı gelirse abort tuşuna basmayın bekleyin eninde sonunda bağlacaktır enidişeye mahal vermenin anlamı yok
  6.adım : karşımıza küçük bir pencere açılıp ok veya reconnect geldi ise bilinki bsd veya open ssh kurulu değildir beyaz pencerede bişeyler yazıyorsa ok bağlanmaya çalışılıyor ..

  searching host...
  connectinting host ...

  gibi 2 satır yazı çıkmış olmalı 2 satır yazmıyorsa openSSH ı unuttuk demektir, yada 2.x versiyon kullanalar için cydia update etmeyi unutmuş olabilriz ..

  karşınıza 15 defadan fazla ( attempting 15 times ... gibi yazan yazı ) sorgu yapıldı gibisinden bir uyarı gelebilir abort kısmı var olacaktır sakın buna basmayın sadece bekleyin telefona bağlanma tekrarlanacak ve sonunda bağlanacaksınız ..

  pencerede bikaç sıralama işlemi de tamamladı ve karşınıza bir uyarı penceresi

  kısaca


  WARNING - POTENTIAL SECURITY BREACH

  The server's host *** doesn't match the one WinSCP has its cache. This means that either the server administrator has changed the host ***, the server presents different *** under certain cimcurmstance, or you have actually connected to another computer pretending to be the server.


  geldi epeyce bişeyler yazıyor isteyen okusun isteyen kısaca solda ok yazan yere basın geçsin

  bu ilk sefer telefoan open ssh ile bağlanırken size gelen bir uyarıdır işte şunlar bunlar olabilir kabu ediyormusunuz diye sizi uyarıyor bazı arkadaşların sandığı gibi bir hata değildir ..  7.adım : karşımıza son aşamada açılan pencerede iki bölme var sol taraf sizin bilgisayarınızın içi sağ taraf ise telefonumuzun içi oluyor telefonunda bir bilgisayar gibi düşünün içerisinde dosyalar klasörler vardır .


  şimdi sol tarafta ilk açılışta belgelerim kısmı sağ tarafta ise root kısmında açılacaktır ..

  kullanışınızın en kolay olması açısından pencereleri üst kısında bulunan küçük pencereden sol tarafı desktop sağ tarafı ise <root>a getirin yalnız karıştırmayın bir çok root vardır benim kastım köşeli parantez içinde olan root tur zaten ilk aşamada sağ tarafta küçük kutucukta onu görürüsünüz klasörler açtıkta soy ağacı şelklinde ilerlerler..


  şimdi sağ tarafta bir nevi telefonun masaüstü olan <root> vardır burada applications vs vs yer alır

  herhangi bir uygulama yı bilgisayardan telefona atmak istediğinizde applications klasörüne çift tıklayarak bunu açıp daha sonra soldan sağa sürükleyip bırakmanız yeterli olur.. atacağınız tüm uygulama klasör ismi .app uzantılı olmak zorundadır ve uygulamayı telefona yükledikten sonra o attığımız
  uygulamanın klasörünü açıp içndeki uygulama ismine tıklayıp ya menünü aştında bulunan properties e tıklamalı yada f9 a tıklamayız karşımıza uygulama özellikleri gelir o ekranda
  görünen 0644 ü 0755 yapıp ok dedikten sonra telefonu kapatıp açn telefon ana menüsünde görünür olacaktır ve çalışıyordur.


  bunlar ne işimize yarar.

  türkçeleştirme uygulama yükleme veya telefon içerisinde umara formatı gibi aklınıza gelebilecek sistem modifiyelerinini tümünü bu şekilde yapabiliriz .

  en basit örneği bir uygulamanızda sorun var açın silin yenisini kurun .. vs vs

  umarım işinize yarar .


  ayrıca yeni aklıma geldi telefonunuzda emülatör ile oyun oynamak istiyorsunuz emülatör yüklediniz size derki oyunu şu şu klasöre atın telefonu açar o klasöre gider oyunu kopyalarsınız olur biter genelde içine koymanız istenen klasörler oluşturulmamıştır siz girdiniz girdiniz baktınız içine bakmanız gereken klasör ismi yok ya alttaki menüye tıklayarak yada f7 ye basarak yeni klasör oluşturabilir onun içerisine gerekli olan begeleri koyabilirsiniz ..


  menü altında f5 f6 f7 f8 f9 f10 tuşlarının görevleri yazar bir klasör üstüne tek tıklayıp yani onu seçip isterseniz pc den gerekli F tuşuna basarak istersenizde o alttaki bulunan kısma tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilrisiniz

  mesela f5 copy dir

  telefoan bişey yüklerken sol tarafta yüklemek istediğiniz klasörü açın sağ tarafta ise o yükleyeceğiniz dosya veya klasörü seçin f5 e basın sağdan sola yükler ..

  yada telefon içinde herhangi bir dosya ve ya klasöre tıklayın ve f9 yapın size özelliklerini olduğu pencereyi gösterecek siz yetki kodlarını 0755 veya 0777 giibi değiştirmeler yapabileceksiniz ..

  Bunları yaptıktan sonra alttaki adresteki oyunları

  http://www.4shared.com/file/68080473...__NES-031.html

  /var/root/Media/ROMs/NES klasörünün içerisine atınız

 7. 7
  fıghtcı
  Yeni Üye
  nes programını yükledim garip garip şeyler çıktı

 8. 8
  Ziyaretçi
  garip derken?

+ Yorum Gönder