+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Telefon Programları Bölümünden İPhone 2G, 3G ve 3GS Jailbreak ve Unlock {Resimli ve Türkçe} Anlatım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye

  İPhone 2G, 3G ve 3GS Jailbreak ve Unlock {Resimli ve Türkçe} Anlatım

  İPhone 2G, 3G ve 3GS Jailbreak ve Unlock {Resimli ve Türkçe} Anlatım Forum Alev
  iPhone 2G, 3G ve 3GS Jailbreak ve Unlock {Resimli ve Türkçe} Anlatım

  Bu makalede BlackRa1n ve BlackSn0w kullanarak Windows’ta iPhone 3G ve 3GS’leri 3.1.2 versiyonunda nasıl jailbreak ve unlock yapacağınıza dair talimatlar mevcuttur.
  Buradaki talimatlar ve program en son çıkan 3.1.2 güncellemesiyle ve 05.11.07 baseband’i ile çalışmaktadır. Eğer daha önceden jailbreak yaptıysanız burada ki talimatları izlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
  iPhone 3GS (updated Bootrom) kullananlar BlackRa1n sadece tethered jailbreak yapmaktadır. Bunun anlamı JailBreak işlemi sırasında pilinizin bitmemesi gerekmektedir. Eğer piliniz bu işlem sırasında biterse iPhone’unuzu tekrar bilgisayara bağlamanız gerekir ve BlackRa1n’i tekrar çalıştırmanız gerekir.
  Başlamadan önce iPhone’unuzun 05.11.07 baseband’inde olduğunu buradan kontrol ediniz . Eğer ne yapacağınız hakkında emin değilseniz iTunes’i kullanarak 3.1.2 güncellemesini yapmanız yeterlidir.
  ÖNEMLİ NOT: Eğer Vista veya Windows 7 işletim sistemini kullanıyorsanız ve aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra hala Jailbreak işlemini gerçeklertiremiyorsanız lütfen burayı takip ediniz.
  Başlıyoruz…
  Adım 1
  Firefox’u Google Chrome’u ya da Internet Explorer’ı açarak şu adrese gidiniz: http://www.blackra1n.com. Sayfanın alt kısmındaki Windows logosuna tıklayınız.
  Adım 2
  Çıkan pencereyi masaüstüne indiriniz.  Adım 3
  Sonra masaüstüne indirdiğiniz programa “blackra1n” iki kere tıklayınız.
  Adım 4
  iPhone’unuzun veya iPod’unuzun bilgisayarınıza bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra make it ra1n butonuna tıklayınız
  Adım 5
  iPhonunuz recovery moduna geçecektir.
  Recovery modundan sonra iPhone’nuzun ekranında GeoHot’un resmini göreceksiniz.
  blackra1n çalışmaya başlayacak ve cihazınız tekrardan açılacak.
  Şu şekilde bir popup mesajı bilgisayarınızın ekranında belirecek. Bu mesajda blackra1n’in ücretsiz bir yazılım olduğu ve eğer isterseniz GeoHot’a geohot@gmail.com adresinden bağış yapabileceğiniz hakındadır.
  Adım 6
  Cihazını tekrar açıldığında jailbreak işlemi bitmiş olacak ve springboard’unuzda blackra1n ikonu göreceksiniz. iPhone’unuzun internete bağlı olduğundan emin olun ve blackra1n ikonuna basınız.
  Buradan hangi yükleme programını yükleyecekseniz seçin ve yükleyin (Cydia veya Rock). Eğer cihazınıza UNLOCK işlemi yapmak istiyorsanız sn0w butonuna basınız. Daha sonra sağ üsteki Install butonuna basınız.  BlackRa1n unlock programını indirmeye ve kurmaya başlacayaktır.


  Kurulum işlemi bittikten sonra ekranda Post Install log for sn0w die bir log yazısı çıkacaktır. CommCenter tekrar başlayacaktır ve cihazınızı kapatıp açmanıza gerek yoktur. Eğer kullandığınız hattın 3G desteği yoksa 3G özelliğini kapatınız. Close butonuna basınız.

  Adım 7
  Herşey tamamlandığında iPhone ekranınızda hangi yükleme programını ( Cydia veya Rock) seçtiyseniz onu görceksiniz


  Adım 8
  Cydia veya Rock programlarının çalıştığına emin olduktan sonra isterseniz Uninstall blackra1n butonundan BlackRa1n’i kaldırabilirsiniz


  ..
 2. Alev
  Yönetici

  İPhone 2G, 3G ve 3GS Jailbreak ve Unlock {Resimli ve Türkçe} Anlatım Konusunda yorum yok. ilk yorumu siz yazın.

+ Yorum Gönder
iphone 2g jailbreak nasıl yapılır resimli anlatım,  iphone 2g unlock yapma