Bor Power Faydaları

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Teknik Bilgiler Bölümünden Bor Power Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  NesriN
  Usta Üye
  Reklam

  Bor Power Faydaları

  Reklam  Bor Power Faydaları

  Forum Alev
  Yeni değiştirilmiş yağın içerisine katılan BOR POWER, aracın 20-25 dakika rölantide çalışması ile ,motor içinde eşit şekilde homojenize olur. 4 litre karter yağ hacimli bir motorun içerisinde ,iç yüzeylerin en ince noktalarına kadar nüfuz eder. Motor içerisindeki BOR partikülleri 6-7 saatlik bir çalışma süresinden sonra koruyucu film tabakası oluşturur. Motor yağı içerisindeki BOR kristallerinin 60% kadarı koruyucu film tabakasının oluşumuna gider , diğer 40%’lık oran ise yağ değişimine kadar yağın moleküler yapısında eşit olarak yüzerler. Mekanik ve Ekonomik tüm faydalarına bilimsel çerçeveden bakıldığında kendi uzman ve kaynaklarımızla geliştirmiş olduğumuz bu Nanoteknolojik ürün emsallerinden tamamen farklı özelliklere sahiptir.

  NNT Nanoteknoloji A.Ş.'nin bulduğu ve dünyada henüz bir benzeri olmayan yöntemle elde edilen Nanoteknolojik MCDP Bor kristalleri ile, benzinli, LPG'li ve dizel taşıtların motor aşınmalarını sıfıra yakın bir düzeye indirmektedir. Motorların iç yüzeyini elmasa yakın sertlikte bir film tabakası ile fiziksel olarak kaplayarak sürtünme ve aşınma hasarlarını önlediği gibi, motorların beygir gücünde %10 düzeyinde artış sağlamaktadır. Sıvı karışım halinde motora uygulanan BOR POWER, motor hararetinin aşırı yükselmesine engel olarak performansın düşmesini önlemekte ve motor yağının ömrünü en az iki kat uzatabilmektedir. Diğer bir özellik de, yakıt tüketimini yüzde 7 ila 15 oranında düşürmesidir. BOR POWER teknolojisinde yağın içine özel Bor atomlarının yerleşmesi ve dağılması sağlanmaktadır. Bu teknolojinin amacı, sürtünen yüzey çeperinde 6 atom kalınlığında bir koruma kalkanı oluşturmaktır. Bor, gerek elmas kadar sert olması, gerekse ısıyı mükemmel yalıtma özelliğiyle şu ana kadar üretilmiş en yüksek performanslı yağlayıcı maddelerden birini oluşturmuştur. Bunun dışında diğer yağlayıcılar ve katkı maddeleri yağlarla kimyasal tepkimeye girerken, Bor Power herhangi bir tepkime yaratmadığı için ömrü diğerlerine göre çok daha uzundur.

  Ekonomik ve Mekanik Kazanımlar ;

  1- Dizel ve benzinli araçlarda motorun durumu ve kullanışa göre,7% -10% yakıt tasarrufu.
  2- Motor yağ kulanım ömrünün 2 kat artması.
  3- Performansın ( Beygir Gücü ) 9% artması.
  4- Motor rektefiye ömrünün 100% artması.
  5- Motor parçalarında sürtünme ve aşınmaların 70% azalması.
  6- Motor yağı ısısını sabitleyerek ,hareket ve buharlaşmadan kaynaklanan yağ kaybını ve yağ yakmayı önlemesi.
  7- İlk marşa basıldığında sürtünme ve aşınmaları en aza indirmesi.
  8- Karteri delinip yağı eksilen aracın 1-3 saat süreyle yolculuk yapabilmesi.
  9- Motor sesinin azalması ve egzoz gazlarını minimum seviyeye indirerek ekolojik dengeye fayda sağlaması. 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Bor Power Faydaları

  Reklam  Bu tür malzemeler yakıt tasarrufu sağlarken aynı zamanda aracın motor aksamlarını da korumuş olur.Bu malzemeler genellikle pahalı olmakta.Fakat bir defa alındığı zaman uzun süre kullanılabilmektedir.+ Yorum Gönder
bor power faydaları,  borun motora faydaları,  bor faydaları,  bor yagının faydaları,  bor yağı faydaları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi