Prince of Persia: The Two Thrones (PC) Bilgiler Devam

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Prince of Persia: The Two Thrones (PC) Bilgiler Devam ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Prince of Persia: The Two Thrones (PC) Bilgiler Devam

  Reklam  Prince of Persia: The Two Thrones (PC) Bilgiler Devam

  Forum Alev
  Dark Prince olduğumuz için yine acele etmemiz gereken bir bölüm. Duvardan yürüyüp karşıya geçin, çıkıntıdan yukarı ulaşın. Hareketli olan çıkıntıya zamanlamayı iyi yapıp tutunun ve üstüne çıkıp karşıdaki çubuğa kancanız yardımıyla asılın, karşıya geçin. Yolun sonuna yaklaştığınızda çok çabuk olarak kancanızla çubuğa atlayın yoksa tuzak sizi öldürür. Karşıya geçince yine zamanlamayı iyi yaparak yukarı çıkın kenardaki çanaklardan kum alabilirsiniz. Kenardaki merdivenden en aşağı inin yandaki bloğu kendinize çekin ve çok hızlı olarak bloğa oradan da yukarı atlayın, hemen kapının altından yuvarlanarak geçin. Duvardan yürürken kancanızı kullanın çıkıntılardan sola gidip yine kanca ile yukarı atlayın, en yukarı ulaştıktan sonra kapıdan geçin, suya girin ve normale dönün. İlerleyince minik bir video izleyecek, yeni dostumuzu göreceğiz. Soldaki çeşmede oyunu kaydedebilirisiniz.

  THE BALCONIES

  Sağdaki duvardan yürürken tam rampaya geldiğiniz anda �E�ye basıp düşmanları hızlıca öldürebilirsiniz. Onları hakladıktan sonra soldaki duvardan yürüyüp yine rampadan karşıya geçip okçuyu halledin. Karşıdaki balkonda tek başına duran bir asker var arkadan yaklaşıp hızlıca öldürün. Şimdi onun baktığı yere doğru yönelin. Karşıdaki ızgaralara tutunup sonundaki zincire ulaşın. Aşağı kayınca asker gelecek ona hızlı öldürme taktiği uygulayın. Çıkıntıdan karşıdaki zincire atlayın. Aşağı kayınca atlamadan evvel bekleyin. İkisi de tam altınızda duracak. İkisini birden hızlı öldürme tekniği ile öldürebilirisiniz. Şimdi aşağıdaki kırmızı düşmanı öldürmemiz gerekli ancak yanına inersek hemen yeni düşmanlar ışınlıyor bu sebeple bulunduğumuz koridorun sonuna kadar gidip oradan aşağı inerek düşmana hızlı öldürme taktiği uygulamalıyız. Ortadaki düzeneği çalıştırdığımızda; Eye of the Storm, yani zamanı yavaşlatma gücünü kazanacağız.

  Şimdi sol tarafta duvara tırmanın ve tekrar geldiğimiz hole dönün. Sola doğru giderken yeni düşmanlarla karşılaşacağız. Bu dört düşmanı yeni kazandığımız güç ile kolayca öldürebiliriz. Hepsini öldürdükten sonra Duvardaki tuşa basın ve hemen �R� tuşuna basıp zamanı yavaşlatın. Şimdi, açılan kapı kapanmadan yetişebilirisiniz. Yuvarlanarak tahta bloğun altından geçin sol taraftaki çeşmede oyunu kaydedebilirisiniz.

  THE DARK ALLEY

  İlerleyin ve duvardan duvara atlayarak yukarı çıkın. Izgaraya tutunup platforma ulaşın. Yan tarafa gelince merdivenden yukarı çıkın. Biraz ilerleyin ve kuşlar uçunca bir süreliğine bekleyin. Aşağıdaki okçuların hareketlerini takip edip doğru zamanda yaklaşıp öldürün. İki okçuyu da öldürdükten sonra duvara tırmanıp yukarı çıkın mini demoyu izleyin. Soldan devam edin aşağıdaki askeri öldürüp duvardaki ızgaraya tutunun. Izgaradan platforma atlayınca iki düşmanı öldürün ve devam edin. Karşıdaki iki düşmanı da öldürdükten sonra minik demoyu izleyin ve açılan kapıdan girin.

  Çıkıntıdan duvar aralığına atlayın. Izgaraya oradan da flamaya ulaşıp aşağı kayın. Devam edin yukarı çıkın flamadan kayarken karşıya atlayın. İlerleyin duvardan duvara atlayarak en yukarı çıkın. Çıkıntının sonuna kadar gidip, karşıdaki balkona atlayın. Duvarda yürüyün iki defa merdivenden çıkın ve çeşmeden su için. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Prince of Persia: The Two Thrones (PC) Bilgiler Devam

  Reklam  Demodan sonra aşağı atlayın ve görünmez düşmanlarla savaşmaya hazır olun. Sürekli korunmada durursanız hiç hasar almazsınız. Düşmanları öldürünce sağınızdaki kalın sütunun etrafında dolaşın ve ızgaraya atlayın. Çıkıntıyı kullanıp bir U dönüşlü yapın ve karşıdaki sütuna oradan da ızgaraya atlayın. Rampadan balkona ulaşınca mini demoyu izleyin ve düşen çanın yanına gidin. Düşmanı hakladıktan sonra çanı kenara doğru ittirip yukarıdaki açıklıktan içeri girin. Mekanizmayı çalıştırın. Kapılar açılacak.

  Çanın üstüne düşün ve duvarda yürüyerek geldiğiniz balkona dönün, kapıdan geçin. Çıkıntıya oradan da ızgaraya atlayın. Çıkıntıya gelince acele edin, yıkılıyor. Izgaraya tutununca soluklanın ve tekrar çıkıntıya atlayın. Çıkıntının sonuna gelince ızgaraya tutunun ve karşıdaki düzeneğe atlayın şimdi açılan çıkıntıdan hızlıca geçmemiz gerek. Birkaç saniye sonra yok olacak. Çıkıntıdan çıkıntıya atlayarak devam edin. Son ızgaraya ulaşınca duvardan yürüyün karşıya geçin ve duvardaki çıkıntıdan üstteki bahçeye ulaşın.

  Şimdi yaratıklarla dövüşme vakti. Bu yaratıklara biraz uzak durup bizden kum emmeye çalıştıklarında tek vuruşta öldürebiliyoruz. Hepsini hakladıktan sonra uçurumun olduğu yere gelin soldaki duvarda yürüyüp, çubuğa atlayın. Karşıdaki düzeneği çalıştırıp, arka taraftaki platformu yukarı çıkartın. Şimdi yeni oluşan platformun üzerine çıkıp duvarda yürüyün, tahta platforma ulaşın. Duvarda yürüyüp çubuğa tutunun. Yukarıdaki yıkıntının tepesine çıkın şimdi uçurumun olduğu taraftaki çıkıntıya atlayın. İmkansız gibi görünüyor ama yetişeceksiniz. Izgara tutunup, duvarda yürüyerek karşıya atlayın ve kalası yakalayın.

  Eğer yandaki askerlere yakalanmak istemiyorsanız hareketlerini izleyip doğru zamanda yukarıdaki balkona atlamalısınız. Eğer fark edilmezseniz kalasları ve ızgaraları kullanıp kırmızılı düşmanı ilk öldürebilir ve ışınlanmaları engelleyebilirsiniz. Aksi halde hepsini öldürün ve düzenekten yeni kum tankınızı alın. Şimdi kenarda duran çanı duvar aralığındaki ızgaraların altına gelecek şekilde ittirin ve Izgaraları kullanıp en yukarı çıkın. Mini demoyu izleyin.

  *Platform bulmacası:

  Burada Farah�ı diğer tarafa ulaştırmak için platformları hareket ettirmemiz gerekiyor. Önce aşağı inin ve soldaki küçük bahçedeki kolu çekin. Sonra aşağı inin ve küçük basamağa çıkıp yukarıdaki ızgaraya tutunun. Diğer ızgaralara atlayıp açıklıktan bahçeye inin. Önce Farah�a en yakın olanı sonra da diğerini birer kez çevirip Farah�ın ilerlemesini sağlayın. Şimdi kum canavarları ile dövüşeceğiz. Hepsini öldürünce ilk çektiğimiz kolu tekrar çevirin. Yere düşen çanı yolun sonuna kadar itip düzeneği çalıştırın. Demodan sonra düzeneği bir daha çalıştırıp kapıdan girin. Soldaki çıkıntıda yürüyüp ızgaraya atlayın. Duvarda yürüyüp, platforma ulaşın. Izgaraya tutunun. Çıkıntıları kullanıp en yukarı çıkın. Çeşmede üç yudum su için. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Duvardaki düzeneği çalıştırıp kapıdan geçin. Balkona ulaşınca Dark Prince olacağız. Yine acele etmemiz gerekli. Hemen balkonun korkuluklarına tutunup karşıdaki çıkıntıya atlayın. Aşağı inin karşıdaki askerin yanına ulaşmak için tahta çubukları kullanın. Onu hemen öldürün bir de yaratık kesmeniz gerekecek. Yaratığın çıktığı sağ taraftan duvarda yürüyerek devam edin. Ulaştığınız platformda bir kez daha duvarda yürüyün ve zıplayıp kancanızı iki defa kullanarak karşıdaki platforma ulaşın. Sola doğru devam edin duvarda yürüyüp kalasa tutunun aşağıdaki askeri öldürün iki de yaratık öldüreceksiniz. Şimdi karşıdaki bloğu çekin duvarda yürüyerek bloğa çıkın. Blokta iken duvara tırmanın ve duvardan sekin balkona ulaşın.

  Sola doğru yönelip, çıkıntıya tutunarak bloğu çekin. Bloğa çıkın, duvarda yürürken iki defa kancanızı kullanın ve iki rampadan sonra balkona ulaşın. Buradaki askerleri ve yaratıkları öldürdükten sonra sağa yönelin duvarda yürürken kancanızı kullanın. Zıplayıp diğer çubuğa kanca atın. Yine duvarda yürüyün, heyken ve duvar aralığına tutunun. Kancayla karşıya geçin yine aralığa tutunun. Ortalarda iken karşıya atlayın. Duvarda yürüyün köşedeki platforma ulaşın duvara tırmanırken balkona atlayın. İki askeri öldürün. Şimdi sağdaki flamaya atlayın. Hemen çubuğa kanca ile tutunun ve diğer flamadan en aşağı kayın. Zemine ulaşınca epey düşman öldüreceğiz. Bloğun arkasındaki altın sandığı açıp 10 Sand Credits alın. Yerdeki düğmeye basıp kapıyı açın.

  Düğmeye basın ve tuzaklara dikkat ederek yoldan yukarı çıkın. Acele etmezseniz kapı kapanıyor. Tekrar düğmeye basıp açmanız gerekebilir. Kapıdan geçince yine normale dönüyoruz. Soldaki kolu çevirip suyu kısın. Ortaya gelince iki yeni düşman ile karşılaşacağız. Bize uzaktan bıçak atıyorlar ve hızlı hareket ediyorlar. Onları hakladıktan sonra köşedeki duvara tırmanıp sütuna tutunun. Yukarı çıkıp diğer sütuna atlayın. Balkona ulaşınca karşıdaki demir çubuğa tutunun. Çubuklardan yukarı çıkarken karşıdaki mavi bayrağa dikkat edin. Gizli güç gelişimi o bayrağın arkasında!

  #3. Güç Gelişimi:

  Mavi bayrağın arkasındaki bölüme atlayın ve soldaki duvarda yürüyüp flamadan kayın. Diğer flamaya atlayın ve en aşağı inin. İlerleyip çeşmeden su için. Buradaki tuzaklar en çok zamanlama gerektirenlerden birileri. Önce epeyce rampadan hiç hata yapmadan atlayın. Ortadaki tuzaklara aldırmayın, rampalardan atlarken onlara çarpmıyoruz. Sütunlara tutununca, dönen bıçaklara dikkat edip ışığın olduğu yere ulaşın.

  Uyandığınızda, geri dönün. Kapıdan geçince suyu azalttığımız bölüme dönüyoruz. Az evvel yaptığınız gibi yukarı çıkın. Mavi bayrağın olduğu yere geldiğinizde yukarı doğru zıplamaya devam edin. En yukarı çıkınca kolu çevirin açılan kapıdan girin. Flamaya atlayın aşağı inerken diğerine atlayın en aşağı kayın. İlerleyip duvardaki düzeneği çalıştırın. Kapıdan geçince Biraz daha gidin ve çukur olan yerde sağdaki duvarda yürüyüp balkona tutunun. Devam edip, merdivenden çıkın ve soldaki çeşmeden su için. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Minik demodan sonra en sola gidin. Duvardan minik balkon çıkıntısına oradan da sağdaki duvar aralığına atlayın. En aşağı kayın. İki düşmanı da kolayca öldürmek için; kalaslardan en sondakine atlayın iki asker yan yana geldiğinde �Speed Kill� uygulayın. İlerdeki köşede duran sepeti çekip düğmenin üstünde bırakın kapıdan geçin. İlerleyince aşağıda üç adet güçlü asker göreceksiniz. Onları kolayca haklamak için karşıdaki sütunlara ve oradan da kenardaki ızgaralara tutunursak hızlıca öldürebiliriz. Hepsi ölünce yine kenarda duran sepeti en geri çekin. Üstüne çıkıp diğer tarafa ulaşın. İki askeri kolayca öldürmek için duvardaki ızgara ve rampaları kullanıp en sondaki askerin arkasına ulaşabilirsiniz. İkisini de öldürdükten sonra duvardaki düzeneği çalıştırın. Farah kurtulacak ve bize bir sepet ikram edecek. Sepeti düğmeye itin. Siz de diğerine çıkın ve açılan kapı kapanmadan hemen içeri girin.

  Düz devam edin ve merdivenden çıkın. Izgaraya tutunun ve çıkıntıyı kullanıp en yukarı çıkın. Oyunun bu noktasına kadar gelmiş biri olarak kolayca atlatacağınız duvarda yürüme, çıkıntıya tutunma ve rampadan atlama becerilerini gösterip son platformdan içeri girin. Devam edince çeşmeye ulaşacaksınız.

  THE MARKET DISTRICT

  Soldaki açıklıktan aşağı inin. Duvarda yürürken çıkıntıya atlayın, köşeyi dönün, ızgaraya düşün. Diğer ızgaradan yukarıdaki çıkıntıya ulaşın devam edin. Son çıkıntıdan karşıdaki duvar aralığına atlayın ve aşağı kayın. Devriye gezen askere dikkat edip düşmanı hızlı öldürün. Eğer yakalanmadıysanız, merdivenden çıkın. Çıkıntıya atlayın, askerin üstüne gidin ve iki asker yan yana geldiğinde onlara hızlı öldürme yapabilirsiniz. İşiniz bitince duvardaki düzeneği çalıştırın, kapıdan geçin, yukarı tırmanın ve yine ışınlama yapan asker grubuna ulaşın. Buradaki askerleri kolayca öldürmek için, yukarıdaki çıkıntıya tutunun ve ilk olarak kırmızılı askeri öldürecek şekilde saldırın. Eğer ilk onu öldürürseniz başka asker ışınlanmayacak. Hepsi ölünce sepetin ve duvardaki düzeneğin önündeki cisimleri kırın ve sepeti düzeneğe çekin. Ortadaki bölümden 150 Sand Credits�i almayı unutmayın. Düzeneği çalıştırıp kapıdan geçin. Biraz ilerleyince dramatik bir demo izleyecek ve çeşmeye ulaşacağız.

  THE BOWERY

  Biraz ilerleyip, soldaki duvarda yürüyün ve çıkıntıya atlayın yukarı çıkınca okçuyu öldürün ve Dark Prince olun. Karşıdaki çubuğa kancayla atlayın en aşağı inin ve düşmanların hepsini öldürdükten sonra köşede tek başında duran altın sandıktan 10 Sand Credits alın. Sandığın karşısındaki duvardan yukarı çıkın. En yukarda kancayı kullanarak içeri girin. Duvardaki düğmeye basıp zamanı yavaşlatın ve kapıdan geçin. Flamadan aşağı kaydıktan sonra düşmanları pataklayın.

  Hepsi ölünce ortadaki sütundan ortadaki bloktaki çıkıntıya oradan da okçunun olduğu balkona atlayın. Okçuyu öldürdükten sonra. Duvardan devam edin. Birkaç düşman daha öldürüp yine duvardan yürüyün, okçuyu öldürüp odaya girin, odanın köşesinde duvardan duvara atlayarak en yukarı çıkın, balkondaki kolu çekin ve duvarda yürüyüp kanca ile atlayın. Soldan devam edip deminden beri size ok atan okçudan intikamınız alın. Odaya girince kapı kapanacak soldan gidip suya girerek normale dönün. Tuzakları zamanı yavaşlatarak kolayca atlatabilirsiniz. Yukarı çıkıp demoyu izleyin ve boss karşılaşmasına hazır olun. Çeşmeden su için.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Burası gayet kolay. Sadece saldırın. Bol bol korunma alın, kolayca dövüşün. Ara sıra kılıçlar kilitlenecek çok seri biçimde vuruş tuşuna basın. Gücü biraz azaldığında Dark Prince olacağız.

  2. Aşama:

  Şimdi düşmanımız sürekli yer değiştirecek. Ona yaklaşmaya çalışın. Gücümüz sürekli azaldığı için yoldaki düşmanları mutlaka öldürün. Yanına gittiğiniz anda �R� tuşuna basıp zamanı yavaşlatın yoksa asla yetişemezsiniz. Bir kere vurdunuz mu hiç durmadan vurmaya devam edin. Yine kaçacak yine kovalayacaksınız ve yine zamanı yavaşlatacaksınız. Kılıçlarının son defa kilitlenecek, seri bir biçimde vuruş tuşuna basın. Demodan sonra oyunu kaydedebilirsiniz.

  THE PLAZA

  Farah�ın olduğu yerdeki açılan kapıya gidin. Flamadan kayın çıkıntıları kullanın. Sonunda iki rampanın bulunduğu koridora geleceksiniz. Rampalardan ve çıkıntılardan ilerleyin. Meydana çıktığınızda birkaç düşman pataklayacaksınız. Dark Prince olmanın faydalarını hissederek onları öldürün. Hepsi ölünce köşedeki duvara tırmanıp, zıplayıp, kanca kullanın ve çubuktan atlayın. Kalastan balkona çıkın, duvarda yürüyüp kancayı kullanın, rampalardan zıplayın, çıkıntıya tutunup balkona atlayın ve camdan içeri girin. İçerde ilerleyin ve bilindik atlayışlar yaparak devam edin. Gerektiğinizde kancanızı kullanın. Birkaç düşman öldürdükten sonra duvardaki düğmeye basıp, kapıyı açacaksınız bu anda düşmanlar saldıracak onları odanın ortasındaki ışığa çekip kolayca öldürün. Duvardaki tuşa yine basıp kapıdan geçin. Askeri öldürün, devam edin ve yolun sonunda kapının altındaki aralıktan geçmek için cisimleri kırın. Devam edin ve suya girip normale dönün. Sağdaki çeşmede su içebilirsiniz.

  THE UPPER CITY

  Sol köşedeki tahta cismin üstüne çıkın. Duvarda yürürken karşıdaki balkona atlayın, kolu çekin. Cismin önündeki engel kalkacak. Cisme geri dönün ve yol boyunca itin. Kendi rampasının sonuna geldiğinde üstüne çıkın ve balkona geri atlayın. Kolu bir defa daha çekin. Hareket ettirdiğiniz bloğun üstündeki tahta bölüme atlayın ve oradan da karşıdaki duvar aralığına atlayın. Yukarı çıkın kalasa atlayın ve yine duvar aralığına atlayın. En yukarı çıkınca kalasa atlayın ve aşağıdaki iki askeri hızlıca öldürüp kolu çekin. Kapı açılacak onun üstündeki çıkıntıya atlayın. Askere dikkat edip çıkarsanız hızlıca öldürebilirsiniz.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Duvardaki rampaları kullanıp balkona ulaşın. Minik demo ile tipik kadın triplerini izleyin. Soldaki duvarda yürüyüp kalasa oradan da zincire atlayın. En aşağı kayın. Düşmanları pataklayın. Köşede duran altın sandıktan 10 Sand Credits alın ve düğmeye basıp kapıyı açınca hızlıca kapının ardına ulaşın. Askeri çok hızlı bir biçimde öldürün sağa devam etmeyin, iki askeri yukarıdaki çıkıntıları kullanarak çok kolay öldürebilirsiniz. Kapıya geri dönün yukarıdaki çıkıntıdan platforma oradan da rampaları kullanıp askerlerin üstündeki kalasa ulaşın ve hızlıca öldürüp ilerdeki merdivenden yukarı çıkın. Köşede duvara tırmanıp atlayarak kalasa tutunun ve en üstteki balkona ulaşın, aşağıdaki ışınlama cihazını göreceksiniz. Şimdi rampaları kullanıp kolay yoldan kırmızılı askeri öldürme yollarını arayalım.

  Duvardan yürüyüp kalasa tutunun. Ulaştığınız tahta platformun yanındaki çıkıntıdan bir alttakine inin. Duvarda yürüyüp rampayı kullanın ve askeri kolayca öldürün. Şimdi yine duvardan yürüyüp rampayı kullanın. Kuşlar uçunca aşağıdaki askerler tetiğe geçecekler bir süre bekleyin. Şimdi yine duvarda yürüyüp kalasa tutunun bekleyin. Amacımız ilk olarak kırmızılı öldürmek. Devriye gezmesini izleyin ve hemen altınızdaki asker yer değiştirip kırmızılı arkasını döndüğünde hızlı öldürme tekniği ile iki askeri öldürün. Şimdi gidip tek başına olan kırmızılı öldürün ve herkes ölünce ortadaki düzenekten �Winds of Sand� gücünü alın. Bu gücü kullandığımızda etrafımızdaki askerleri hemen öldürüyoruz ve iki kum gücümüz gidiyor. Kullanmak için ise korunma durumunda iken �R�ye basılı tutuyoruz.

  Duvardaki tuşa basıp kapıdan geçin. Karşıdaki cisimleri kırıp sepeti yandaki kapıya çekin. İlerleyip duvara tırmanın, ızgaradan ızgaraya atlayıp en yukarı ulaşın. Çeşmede su için.

  THE CITY GARDENS

  Kalasa, ızgaraya ve çıkıntıya atlayın. Karşıdaki ızgaralara ulaşıp kuşların olduğu tahta platforma ulaşın. Asker sakinleşince arkadan yaklaşıp halledin. Demir çubuğa atlayıp devam edin. Platformun yanındaki çıkıntıya tutunup karşıdaki sütuna atlatın, sola devam edin burada 4 adet ağaç var. Birinden diğerine atlayarak en uzaktakine gidin. Buradaki askerleri sıra ile öldürürseniz hiçbirine yakalanmadan kolayca kurtulabiliyoruz. Hepsi ölünce duvardaki düzeneği çalıştırın ve ağaçlardan tekrar ana sütuna atlayın diğer tarafa gidin ve yeni açılan kalastan diğerine atlayın. Yan taraftaki ızgaraya ulaşın, aşağı inin. Kalastan kalasa atlayın. Demir çubuklardan yukarı çıkın, yeni ışınlanma noktasını geleceksiniz. Ağaçlardan ve ızgaralardan atlayarak kırmızı olanın arkasına ulaşın ilk onu öldürünce diğerlerini de öldürün ortadaki düzeneği kullanıp, kum tankını alın.

  Duvardaki düzeneği çalıştırıp, ağaca çıkın yukardan geldiğiniz platforma geri dönün. Açılan tahta platforma, çıkıntıya ve kalasa atlayın, son çıkıntıya ulaştığınızda iki asker göreceksiniz arkalarından yaklaşıp ikisini de hızlı öldürme tekniği ile öldürebilirsiniz. İkisi de ölünce duvar yürüyüp çubuğu tutun. Çıkıntıya atlayın yana geçince yine iki asker var arkalarını dönmelerini bekleyin ve ikisini de hızlıca öldürün. Askerler ölünce hemen aşağı atlamayın devam edin altın sandığı açın. 10 Sand Credits alıp şimdi aşağı atlayın mini boss dövüşüne ulaşın.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Tıpkı Klompa�da olduğu gibi ayaklarının arkasına vurun. Birini kaldırdığında diğer ayağına vurun diz çökünce �E� tuşuna basıp üstüne atlayın, doğru zamanda tuşlara basarsanız dev kontrolünüze geçecek! Şimdi tıpkı at arabası kullanır gibi sağa sola çarpmamaya dikkat ederek sona kadar gidin. Sonunda bir kapıya çarpıp duracaksınız. Merdivenden çıkın, çeşmeden su içmeden evvel sağ tarafta yerde duran boşluktan geçip güç gelişimini alalım.

  #4. Güç Gelişimi:

  Çeşmenin sağındaki boşluktan geçip çıkıntıları kullanarak ilerleyin. Sonunda merdivenden de inip bizi ışınlayacak çeşmeye ulaşacağız. Yapılacaklar yine çok açık; tuzaklara dikkat edip, yolun sonundaki ışık süzmesine ulaşın. İşiniz bitince çeşmenin yanında uyanacaksınız. Merdivenden çıkıntılardan geri dönün ve delikten yuvarlanıp çeşmeye geri gelin. Şimdi oyunu kaydedebilirsiniz.

  THE CANAL

  Bloktan yukarı çıkın. Duvardan duvara atlayıp, en yukarı ulaşın çıkıntıdan merdivene yine çıkıntıya ve çubuğa atlayın çeşmeye ulaşın.

  THE PROMENADE

  Devam edin askeri kolayca öldürmek için yukarıdaki çubuğa çıkabilirsiniz. Kenardaki sepeti havuzun olduğu köşeye çekin. Üstüne çıkıp duvarda yürüyün ve duvardan duvara atlayın yukarıdaki askeri de öldürdükten sonra düğmeye basın. Duvarda yürüyebilmemiz için bir platform inecek onun üzerinden geçip rampayı kullanın. Yukarı çıkarken yine duvardan duvara atlayın ve iki rampayı kullanıp yeni kısma geçin. Dark Prince olacaksınız.

  Yine acele etmemiz gereken bir kısım. Hemen karşıdaki zincirden aşağı kayın. Askeri bekleyin ve hızlıca öldürün. Yaratıkları da öldürdükten sonra duvardaki mekanizmayı çalıştırıp, duvarda yürürken kancanızı kullanın. Flamadan kayarken zıplayın ve kancanızla kolu tutup düşmanların olduğu balkona gidin. Hepsini öldürdükten sonra duvardaki mekanizmayı çalıştırıp yine duvarda yürüyün ve kancanızı kullanın. Rampalardan sonra askeri öldürün. Yine seri rampa zıplayışları ve kanca kullanıp atlayacağınız kısımların ardından askerleri ve yaratıkları öldürün.

  Duvarda yürüyüp karşıdaki düzeneği çalıştırın. İki adet üstüne çıkabileceğimiz tahta platform oluşacak. Onları kullanarak geri dönmemiz gerekli. Hemen ilkine çıkın. Geldiğiniz balkona ulaşıp platforma çıkmak için duvara tırmanırken atlayın. Şimdi duvarda yürürken zıplayın ve iki defa kanca ile karşıya geçin. Çok hızlı bir biçimde kenardaki çıkıntıya tutunup bloğu çekin. Üstüne çıkın duvarda yürüyüp, merdivene ulaşın. Aşağı kayın diğer bloğu çekin duvarda yürürken atlayın ve suya girip normale dönün.

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  Yukarı çıkın. Üç demir koladan sallanıp zincire tutunun. Aşağı kayınca bekleyin. Yine ilk olarak kırmızılıyı öldürmemiz gerekli. Karşıdaki çıkıntıları ve rampaları kullanarak yukarıdaki kırmızılıyı öldürebilir. Oradaki altın sandıktan 10 Sand Credits�i alabiliriz. Ardından, taş bloğa çıkıp, tahtaya tutunup, kırmızılı ilk olmak üzere seri öldürme de uygulayabiliriz. Herkes ölünce ortadaki düzenekten 200 Sand Credits�i alın ve kapıdan geçin. Burada hızlı olmamızı gerektirecek tuzaklar var. İsterseniz zamanı yavaşlatabilirsiniz. Biraz daha ilerleyince çeşmeyi göreceksiniz.

  THE ROYAL WORKSHOP

  *Heykel bulmacası

  Burada amacımız heykeli kapıya kadar götürmek. Ancak heykelin asası yukarıdaki tahtalara çarptığı için çevirmek gerekiyor. İlk olarak onu hareket ettirecek düzeneğe ulaşmamız gerekli. Heykelin asasına tırmanıp, yandaki tahta platforma atlayın. Duvardan destek alıp çubuğa tutunun, yana gidin ve duvardan çıkıntıya tutunup diğer çıkıntı ile ilk kontrol koluna ulaşın.

  İki adet kontrol kolu ve iki adet çalıştırma düzeneği var. Kollar ile ileri-geri yada sağa-sola dönüşleri ayarlıyoruz. İstediğimizin uygulanması için de şekillerin altındaki düzeneği çalıştırıyoruz. Heykeli yolun sonuna götürmek için uygulamamız gereken hareket sırası şöyle:

  Sağ ok � 2 defa saat yönü � 2 defa sağ ok � saat yönü � sol ok � saat yönü � sağ ok � saat yönü � sağ ok � saat yönü tersi � sağ ok

  Heykel kapıyı kıracak ve video izleyeceğiz. Bir anda kendimizi at arabasının üstünde bulacağız.

  THE KING�S ROAD

  Zorlu bir at arabası macerası bizi bekliyor. Sağdan soldan gelen düşmanlara vuruş tuşu ile karşılık verin. Hiç çarpmamaya dikkat edin. Birkaç defa düşman at arabaları gelecek onlardan da kurtulun eğer hiçbir yere çarpmadan ilerlemeyi başarırsanız, sonunda boss dövüşüne dahil olacaksınız.

  BOSS #3: SWORDSMAN & AXEMAN

  Normal şartlarda bu iki savaşçı ile dövüşmemiz imkansız. Hiç güçleri gitmiyor. Yapmamız gereken; öncelikle kılıçlı olana tüm gücümüzle saldırmak. Biz onunla dövüşürken bir an için kamera açısı değişecek ve baltalı olan üzerimize atlayacak. Seri biçimde yana kaçarsak, baltası yere saplanıyor ve savunmasız kalıyor. Şimdi baltalı olana saldırıp gücünü biraz azaltıyoruz. Eğer gücü yeterince azalırsa �Speed Kill� ibaresi açılacak ve �E� tuşuna basıp doğru zamanlama ile vuruş tuşlarına basmamız halinde iki düşmanın da gücü yarılanacak.

  Şimdi yaptıklarımızı bir kez daha tekrarlamamız gerekiyor. Önce kılıçlıya saldırıp, baltalıdan kaçarak baltasını yere saplamasını sağlayacağız ve baltalıya vururken gücü iyice azalınca �E� tuşuna basıp, ani öldürme tekniğimizi kullanacağız. Eğer doğru zamanlama konusunda hata yaparsak yeniden deneyebiliriz

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  Sonunda iki savaşçı da ölecek (esasında baltalı olan Farah�ın yardımıyla ölecek) ve videonun ardından Dark Prince olarak yolumuza devam edeceğiz. Karşımıza çıkan herkesi öldürünce kapı açılacak. Soldaki sandıkları kırıp duvara tırmanın korkuluklara tutunup sağa gidin. Suya girip normale dönün. Yukarı çıkınca çeşmeye ulaşacağız.

  THE PALACE ENTRANCE

  Hemen köşedeki altın sandıktan 10 Sand Credits alın. Duvarda yürürken rampayı kullanın. Çıkıntıdan duvara aralığına atlayıp yukarı çıkın. Balkondaki kolu çevirin. Açık tellerden karşıdaki flamaya atlayın. Aşağıdaki çıkıntıya tutunun. Odaya girin yukarı çıkın, duvardan duvara atlayıp yana ulaşın. İki askeri öldürüp, duvardan yürüyün. Çubuklara atlayıp yukarı ulaşın, yan taraftaki balkona çıkın. Izgaraya atlayın buradaki platform açılıp kapanıyor. Zamanlamayı iyi ayarlayıp atlayın ve duvardan duvara atlayarak yukarı çıkın. Izgaradan yandaki çubuklara ulaşın, karşıdaki balkonda iki bayan düşman var onları öldürün ancak kolu çevirmeyin!

  #5. Güç gelişimi

  Hemen yan tarafta üst üste duran üç ızgarayı görün. Sırasıyla onlara atlayıp üsttekine çıkın. Şimdi yukarıdaki tuşa basacağız. Duvardan duvara ikişer defa atlayıp tuşa basın ve hemen zamanı yavaşlatın! Şimdi aşağı inip açılan kapıdan girmeliyiz. Kapıdan girince sadece ilerleyin, çeşmeden su için.

  Yine her zaman olduğu gibi tuzakları atlatıp ilerlemeliyiz. Gerektiğinde (özellikle de son tuzakta) zamanı yavaşlatın. Sonunda yine çeşmede uyanacağız. Geri gidin düğmeye basıp kapıdan geçin. Şimdi kolu çevirebilirsiniz.

  Kapıdan içeri girin. Izgaradan yukarı çıkın, yine ızgarayı kullanıp açılıp kapanan platformdan zıplayarak çıkıntıya tutunun. Duvardan duvara atlayarak yukarı ulaşın ve iki düşmanı öldürün yine duvarda yürüyün ve çubuğa atlayın. Bir yukarıdaki kola atlayınca dikkat edin, çünkü hemen akabinde duvardan duvara atlamamız gerekecek. Izgaraya tutunup, sağa doğru gidin çıkıntıyı kullanıp balkona ulaşın. Düşmanları haklayın ve Farah�ın yanına atlayın.

  Minik demonun ardından iki düşmanı öldürün kolu çevirin ve açılan yerden duvardan duvara atlayarak yukarı çıkın. Yandaki hareketli bloğun üzerindeki ızgaraya tutunun. Öne geldiğinde yana yürüyün ve diğer ızgaraya tutunun. Yukarı çıkın. Şimdi doğru zamanda duvarda yürüyüp öne gelen ızgaraya tutunun. Biraz bekleyip öne geldiğinizde yandaki platforma koşun. Flamadan aşağı kayıp çıkıntıya tutunun. Yan taraftaki duvara aralığından yukarı çıkıp ızgaraya tutunun. Duvarda yürürken karşıya atlayıp ızgaraya tutunun, yine duvarda yürüyün. Çıkıntıdan platforma inin. Duvarda yürüyüp ızgaraya atlayın. Yandaki ızgaradan çubuğa tutunun, karşıdaki ızgarada zamanlamayı iyi ayarlayıp duvarda yürüyün ve çeşmeye ulaşın.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi