Postal 2 İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Postal 2 İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Postal 2 İnceleme

  Reklam  Postal 2 İnceleme

  Forum Alev
  Yıllardır bilgisayar oyunlarını kötüleyip dururlar. Çocuklara şiddet açıladığından, saçma sapan fikirler verdiğinden ve anti-sosyallik durumlarının meydana geldiğinden yakınırlar. Bu bazen doğru bazen yanlıştır. Oyun oynarken hastalananlar, birbirlerine saldıranlar görüyoruz basında. Ama bu demek değil ki her oyun oynayan hastalanacak. Fazla vitamin alanların da zarar göreceğini biliyorsunuz. Herşeyin fazlası zarardır.

  Bazı oyunlar şiddet içermekteler, bazıları dozajı hafif kaçırmaktalar. Yıllar önce Postal adında minik bir oyun çıkmıştı. Minik bir oyundu ama minikler için değildi. FPS tarzında olan bu oyun, ağzına kadar şiddet içeriyordu ve gayet mantıksız görevlerle oyuncuyu sıkıyordu. Nasıl olduysa oldu, RWS denen şirketin elemanları, oyunun devamını yaptılar. Postal 2 geldi, şiddet içermeye devam ediyor.

  Oyun halen FPS ve Unreal motorunu kullanıyor. Bu oyunun grafiklerinin iyi olması anlamına gelse de, asla olması gerektiği gibi kalite göremiyorsunuz. Bunlara daha sonra değinmeliyiz. Önce oyunun konusundan bahsedelim...

  Oyunun bölümleri haftanın günlerinden oluşmakta. Biz de oyunun yapımcı firmasında çalışan programcılardan birisiyiz. Oyun iğrenç bir kasabada geçiyor ve bizim 1 haftalık yaşamımızı konu alıyor. Kasaba dediğim mekan, dağlık bir mekan. Aynı vahşi batı gibi, çok dağınık, aptal insanlarla dolu, toz toprak içinde bir kasaba. Her sabah eşinizin emirleriyle dışarı çıkıyorsunuz ve yapmanız gerekenleri yapıp evinize dönüyorsunuz. Bu yapmanız gereken şeyler, oy kullanmak, süt almak, para çekmek, kitap imzalatmak, et almak, babanızın mezarına işemek, çek bozdurmak, napalm silahı satın almak gibi görevler. Görevlerden, oyunun ne kadar saçma olduğunu anlayabilirsiniz.

  Oyunda aslında oldukça serbestsiniz. Bir göreviniz var ve haritadan bakarak görev mekanına gitmeniz gerekiyor. Ama yolda başka yerlere de uğrayarak çeşitli olaylara katılabilirsiniz. Yolda size gülen veya küfreden kişilerin kafalarını kürekle kopartabilirsiniz. Paraya ihtiyacınız olduğu zaman banka soyabilirsiniz. Çeşitli seçenekler var ve kasabada kasaptan marketlere, hatta alışveriş merkezlerine kadar herşey var. Bu işleri yaparken polislerden uzak durmanızda fayda var. Polislere yakalandığınız zaman kaçıp saklanıyorsunuz, polis göstergesi sıfırlandığında da bir anda polisler sizi unutuveriyor.

  Oyun oldukça kısa ve hiç de eğlenceli değil bana göre. Bazı uçuk kaçık ve kendini punk sanan gençler için eğlenceli gelebilir bu tür görevler. Bana bazıları komik geldi, bir de meraktan bitirdim oyunu. Ama sonunda hiçbirşey olmadı. Bütün oyun sizin maaş almaya gittiğinizde, işten atılmanızla başlıyor. Ardından abuk subuk görevler alarak oyuna devam ediyorsunuz. Her sabah yeni görev dizisiyle başlıyorsunuz. Her görev bittiğinde ise başınız belaya giriyor. Bundan sıyrılmaya çalışıyorsunuz.

  Kontroller basit. Fazla bir tuşunuz yok. Sadece fermuar açma gibi bir tuşunuz var ki, bunu yaptığınız zaman çişinizi etrafa yapabiliyorsunuz. Hatta direk yukarı doğru yaparsanız ağzınıza giriyor ve kusuyorsunuz. Başkalarının ağzına da işerseniz, onlar da kusuyorlar. Bir çeşit silah işte. Çiş göstergeniz arttığı zaman rahatsız oluyorsunuz ve ihtiyacınızı gidermeniz gerekiyor. Aynı şey, ot kullanmak için de gerekli. Kalbiniz hızla çarpmaya başlıyor ve siz de esrar bulup kullanıyorsunuz. Bunlar çok kötü şeyler olduğundan, sadece oyunda kalıyor tabi. Bu tür kanuna ve sağlığa zararlı herşey, oyunda mevcut. Hiç anlamlı birşey yapmıyorsunuz.

  Grafiklerde bir dolu sorun var. Merdivenler birbirine girmiş, insanların grafikleri hiç iyi değil. Boyunları iç içe girmiş dolaşıyorlar falan. Genel grafikler aslında kaliteli ama işçilik kötü. Ufak detaylara fazla dikkat edilmemiş. Underground bir oyun olmasına, biraz amatör havası ve ruh katılmasına özen gösterilmiş. Bu oyunun çok fanı var. Abartı kaliteli bir oyun olsaydı, bu kadar tutulmazdı diye düşünüyorum.

  Seslendirme olarak da oyunda bolca küfür ve heavy metal müzikler var. Küfür için özel bir düğmeniz bile oluyor. Bununla sağda solda gördüğünüz kişilere küfrediyorsunuz. Ama yakınlarda polis varsa hemen icabınıza bakıyor. Ayrıca fermuarınız açık polise yakalanırsanız, yine peşinizden gelmeye başlıyorlar.

  Sistem olarak ortalama sistemlerde çok rahat çalışıyor oyun. 1Ghz işlemci sınırı artık her oyunda şart zaten. 128Mb RAM ve 32Mb ekran kartı, oyunu çalıştırmaya yetecektir. Bir de sağlam mideniz varsa gerisi kolay.

  Bu oyunu asla ama asla 18 yaşından küçüklere tavsiye etmiyorum. Aslında kimseye tavsiye etmiyorum bu tür oyunları. Hem oldukça fazla şiddet içeriyor hem de hiç eğlenceli ve kaliteli değil. Şiddet içeren oyunlardan Carmageddon, oldukça kaliteliydi mesela. Aman dikkat, bu oyunu ufaklar almasın, küçük kardeşleriniz de gizlice oynamak için bilgisayar başlarında sabahlamasın :) 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Postal 2 İnceleme

  Reklam  Şiddet ve kan içerikli bir oyundur Postal 2 Running With Scissors oyun şirketinin oluşturduğu birçok platformda oynanabilen aksiyon video oyunudur. 1997'de yayımlanan Postal serisinin devamıdır.+ Yorum Gönder
postal 2 tam çözüm,  postal 2 bölümleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi