Medal of Honor: Allied Assault Tam çözüm...

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Tam Çözüm ve İncelemeler Bölümünden Medal of Honor: Allied Assault Tam çözüm... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  Medal of Honor: Allied Assault Tam çözüm...

  Reklam  Medal of Honor: Allied Assault Tam çözüm...

  Forum Alev
  Eğitim bölümü ile oyunumuza başlıyoruz. Bu bölümde her bölümü tamamladığınızda diğer atış poligonuna geçeceksiniz. Her atış yaptığınız hedefe bir şarjörü boşaltmanız gerekiyor. El bombası bölümüne geldiğinizde "mouse1" ile uzun atış, "mouse 2" ile kısa atışlar yapabili-yorsunuz.

  Oyunla ilgili size verebilceğim tüyolar ise kenardan ilerlemeniz. Çünkü sniper'lar sizi çok kolay avlayabilir ve daha başlamadan oyunu bitirebilirsiniz. Mümkün olduğunca düşmanlarınızı kafasından vurmaya çalışın çünkü yaralamak yetmiyor. Ayağa kalkıp tekrardan size ateş açıyorlar. Oyun sırasında görev sıralamanızı "tab" tuşuna basarak görebilirsiniz. Tuş takımlarında herhangi bir orantısızlık yok. Bombayı yerleştireceğiniz yerler ise kırmızı sinyallerle size bildiriliyor. Böylece gecekaranlığında bile görebiliyorsunuz.

  Açıklamalar her düşman askerinin yerini belirtecek kadar detylı değil, bu nedenle herhangi bir açıklama yapmadan ilerleyin dediğimizde siz çok dikkatli olun, çünkü düşman askerleriyle karşılaşabilirsiniz.

  Bu kadar ön bilgi verdikten sonra oyunumuza geçelim.

  Mission 1: Lighting the Torch

  Arzew'e gidiyoruz. Oyuna gecenin karanlığında, kamyonun arkasında başlıyoruz. Çevirme noktasında problemle karşılaşıp aşağıya atlıyoruz ve ilerliyoruz. Kapıya yaklaştığınızda soldaki varilleri ateş edip patlatabilirsiniz. Böylece daha az adamla mücadele edeiceksiniz. Nazi kampına girdiğinizde sağda medic bulacaksınız. Soldan aşağıya doğru ilerleyin. Avluda sıkı bir çatışma sizi bekliyor. Binaya girin. İkinci avluda soldaki kapıyı kontrol ettiğiniz anda çok daha kalabalık bir asker grubuyla çatışmaya gireceksiniz (pusuya düşüyorsunuz). Hemen sağdaki kapı açılacak. Yukarı çıkın. Makineliyi kontrolünüze alın. Terasta ve pencerede sayısız asker çıkacak halledin. Aşağıya indiğinizde daha önce kontrol ettiğiniz kapı açılacak. Sağ dönün ve bitti.

  Bu bölümde karşınıza ilk çıkacak üç kapı da kitli. Sağdan devam edin. Kapıyı açın ve diğer tarafa geçin. İlerlediğinizde solda devriye gezen bir asker görüceksiniz. Halledin ve soldaki kapıdan binaya girin. Yalnız içerde üç adam var. Yukarı çıkın ve iki askeri halledip SAS komandosunu kurtarın. Bu görev boyunca size eşlik edecek ve sizin rehberiniz olucak. Dışarı çıkın ve soldan devam edin. Pencerede, sağda ve solda bir adam var. Rehberiniz size kapıyı açacak. İki adamı ve halledin ve binaya girin. Dışarı çıktığınızda duvarın dibinde yanıp sönen bir ışık göreceksiniz, bizim uçuracağımız yer orası. İlerdeki girişin üstünde fenerleri göreceksiniz. Menzilinize girdiğinde halledin böylece işiniz kolaylaşır. İçeri girdiğinizde hemen sağdaki kapıdan geçip ilerleyin. İlk sağ odadan ganimeti toplayın. Aşağıya inin koridorun sonunda bombalar var. Alıp dışarı çıkın. Dışarı çıktığınızda kamyonun yanındaki merdivenlerden yukarı çıkın ve diğer SAT komandosunu kuratın. Şimdi bombayı patlatacağınız yere geri dönün. Patlamanın ardından size sağ taraftan ateş açılacak. Siz soldaki adamları halledin ve ağır makinelilere bombayı yerleştirin. Ardından rehberiniz gelip diğerini uçuracak ve soldaki metal kapıya yönelin. Bitti.

  Burada işimiz zor çünkü opel kamyonların motorlarını bozup, dört tankı da imha ediceğiz. İlerleyin, ilk soldaki depoya girin. İki kamyonun motor bağlantılarını kesin. Dışarı çıktığınızda karşınızdaki kapıdan diğer depoya girin. Dört adamı halledin. Kamyon da karşınızda. Hemen dışarı çıkmayın çok hafif sola baktığınızda otomatik tüfekle sizi bekeleyen bir düşman var. Uzaktan halledemiyorsanız, kolilerin arkasın geçin, tank hareket halindeyken arkasından ilerleyin. Hemen solunuzdaki garajdaki tanka da bombayı yerleştirin. Arkasından ilerlediğiniz tank durduğunda bombayı yerleştirin. Diğer hangara girin. Bombayı hangarın içinde sağ taraftaki kolinin üstüne yerleştireceğiz. Dışarı çıkın. Kimseye görünmeden tankın arkasına geçin ve bombayı yerleştirin. Ardından adamları halledin. Bombalar patladığında kırmızı kapı açılacak. Binanın içinde dört adam var. Diğer tarafa ulaştığınızda sol üstteki adamı halledin. Rehberiniz jeep ile sizi almaya gelicek. Bitti.

  Jeep ile beraber hareket ediyoruz makinali sizde. Direksiyondaki rehberiniz sizi imha edeceğiniz uçakların yanına götürecek. Bütün uçakları imha ettikten sonra bölüm bitiyor.

  İçerdeyiz, merdivenlerden indiğinizde ilk soldaki odada iki asker var halledin ve ekipmanları tarayın. Dışarı çıktığınızda sizi karşılaycaklar. İlk sağdaki oda da bir asker var. Asansöre binmeden önce sağdaki koridoru takip edin. Askerleri halledip en son odaya ulaştığınızda bankın üstündeki dürübünü alın. Geri dönüp asansöre binin ve aşağıya inin. En alt kata inme-den balkonlardaki adamları halledin. Balkonları kullanarak aşağıdaki askerleri halledin. Dışarı çıkıp ilerleyin yol boyunca karşınıza iki adama çıkacak. Fenere girin ve yukarı çıkın. Kolu çekin böylece deniz feneri devreye girecek. Aşağıya inin adamları halledin. Görev tamamlandı. 2. 2
  sinemacrazy
  Usta Üye

  --->: Medal of Honor: Allied Assault Tam çözüm...

  Reklam  Mission 2: Scuttling the U-529


  Sniper tüfeği ile kuledeki ve kapıdaki iki adamı halledin. Binaların arkasında sizi bekliyorlar. Tavsiyem soldan ilerleyin ve uydunun arkasından nişan alın. Görünürdekileri temizledikten sonra duvarında kırmızı bayrak asılı olan binadan size iki kişi ateş açacak. Diğer nişancı ise sağdaki elektrik direğinin yanında çömelmiş durumda size nişan alıyor. Binaya ulaşmak o kadar kolay olmayacak ve saldırıların hepsi sağ taraftan gelecek. Binaya girdiğinizde girişte iki kişi sizi karşılayacak, yukarı çıktığınızda ise üç kişi olacak. Yukarıdayken ilk sağdaki odadan masanın üstündeki planları alın. İkinci odadan da tahtaya asılı olanları alacaksınız. Kapıdan kazan odasına geçtiğinizde masanın üstündekileride alıp soldaki ilk odaya girin ve adamı halledip son evrakları da alıp aşağıya inin. Soldaki kapının açılmış olduğunu fark edeceksiniz. Odalarda sadece askerler ve enerji var. Dışarı çıkmadan kapı ağzında sniper tüfeği ile düşmanları halledin. Dışarı çıktığınızda soldan ilerleyin. Karşınıza iki adam çıkacak. Siperliğe ulaştığınızda kontrol noktasındaki adamları çabuk halletmeye bakın çünkü arkanızdan size saldıracaklar. Kontrol noktasındaki ganimetleri toplayıp binaya girin. Yukarı çıkıp ganimeti toplayın ve soldan aşağıya inin. Bitti.

  Kapıdan geçip soyunma odalarındaki bankın üstünden asker üniforması ve pasaportu alın. Herhangi bir problemle karşılaşmamak için çok ihtiyacınız olucak. Elinizde silah olmasın. Dışarı çıkıp aşağıya indiğinizde size kimlik soracaklar. Kimliğinizi gösterip (ateş tuşuna basarak) devam edin. Soldaki kontrol noktasındaki koridorun arkasından laboratuvara ulaşın. Önce bilim adamlarını sesizce halledin, ardından da prototipi. Dışarı çıkın ve aşağıya inin. Soldan devam edip denizaltı hangarına ulaşın. Kapıdayken sniper tüfeği ile düşmanları halledin. Kenardan devam edin. Sağdaki merdivenlerden yukarı çıkın ve ikinci pasaportu alın (düşman subayı görmeden almalısınız). Dışarı çıkıp denizlatının içine binin. Bölüm bitti.

  En sağ tarafa gidip bombayı yerleştirin ardından da sol tarafa gidip ikincisini. Patlamadan önce de denizaltından çıkın. Sol taraftaki kapı açılacak ve bölüm bitti.

  Rayları takip edip son tershaneye ulaşın. Soldan devam edin. Yukarı çıkın, merdivenlerden yukarı ve havalandırma boşluğuna girin. Bölüm bitti.

  Havalandırma boşluğunda yani görevimize başlıyoruz. Kimseye sezdirmeden havalandırmada ilerleyin. Yolun sonunda açık olan kapaktan aşağıya inin. İstihbarat bölümdeyiz. Devam edin. İkinci soldan aşağıya inin ve sağa dönün. Karşılama komitesi sizi bekliyor. Askerleri hallederken sağda kapı açılacak Girin ve tren yük istasyonuna varın. 70 saniye içinde trene yetişip binmeniz gerekmekte. Görev tamamlandı. 3. 3
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Mission 3: Operation Overlord


  Beklediğimiz an geldi. Normandiya çıkarması. Level dergisinin verdiği demoyu izleyenler bu bölümü daha kolay geçecektir. İlerlerken mermilerden korunmak için çatılmış demirlerin arkasına saklanın. Siperlere vardığınızda sol taraftaki komutanınızla konuşun. Sizden "bangalore"leri getirmenizi isteyecek, bunları hemen arakanızdaki bomba çukurunun yanında bulduktan sonra siperdekilere teslim edin. Patlatıp ilerleyeceğiniz yolu açıyorlar. Burası biraz zor, hem yukarıdan ateş eden makinalılara hem de yolunuzdaki mayınlara dikkat etmeniz gerekiyor. Başarırsanız tünellerden binaya girin (burada da dikkat). Yukarı çıkın. Bölüm bitti...

  Yukarıdayken dikkatli olun. Çok kalabalıklar. Gözcü kulesine vardığınızda diğer kuledeki düşmanları sniper rifle ile halledin. Kulenin sağında da makinalılar var. Görev tamamlandı.

  Ağır makinalıyla yeni görevimize başlıyoruz. Evin içinde yedi düşman var. Hedefimiz yukarıdaki birliğimize ulaşmak. Onlara ulaştığımızda da bu sefer nişancılar devreye giriyor. Arka bahçeyi kontrol altına alın. Arka bahçeyi temizledikten sonra ön tarafa geçin. Daha önceden yolu kapayan Jeep bu sefer paramparça. Askerleri halledip sağdan ilerleyin. Tank enkazının orada iki kişi var. Buradaki görev yolun ilerisindeki topu uçaklarınızla bombalatmak. Ancak bunun için telsiz gerekiyor ve sizinki bozuk. Yol ağzına geldiğinizde sağa gidin. İlerlediğinde yıkılmış binanın içinden size yaylım ateş başlayacak. Adamları halledin binanın içindeki ganimeti toplayın. Burada dikkatli olun çünkü düşman sniper'ları kaynıyor ortalık. Diğer taraftan çıkın. Yıkılmış yeldeğirmenin içindeki ganimetleri alın. Ayrıca ileride vurulmuş askerlerden birinden de telsizi alın. Yolu geri dönüp yol ağzından aşağıya sağdan devam edin. Top ateşi başlayacak. Dürbünü seçip topa bakarken ateş tuşuna basın. Telsiz burada işe yarıyor ve uçaklarınız topu bombalıyor. Topun yanından dolaşıp çitlerden geçip ilerleyin. Siperlikten size ateş açılacak. Uçuracağınız top da siperliğin arkasında. Topu halledikten sonra karşı atağa geçicekler. Yola devam edin. Birkaç saniye arayla manevra yapın çünkü karşınıza tekrar top ateşi çıkacak. Bu topu da uçaklarınıza bombalattıktan sonra hemen sağdaki siperliğe atlayın. Bitti...

  Bu son bölüm oyunun single player demo sürümündeki seviye.

  Yeniden siperlikteyiz. Roketatarı alın. Siperlikten dışarı çıktığınızda iki askeri halledip sağdan devam edin. Zırhlı aracı roketatarla halledin. Burada size katılan yeni ekibinizle birlikte yola devam edin. Yıkılmış şehre vardığınızda barikatların arkasından yaylım ateş başlayacak. Binaların hepsini kontrol edin. Sağdaki son binanın arkasında roketatar bulacaksınız. Tankı dört ateşte imha edebilirsiniz. Yapmanız gereken tank size nişan aldığında yer değiştirmek ve tank ateşinin hemen ardından tankı vurmak. Yolun üzerinde yıkık arabanın en solundaki evden arka bakçeye çıkıyoruz. Mezarlıktaki yıkılmış kiliseyi ele geçireceğiz. Ardından kilisenin arkasındaki yoldan devam edin. Siperliklerin yanındaki topları imha edicez. Toplam 4 tane. Şimdi soldakini halledin ve siperliğe girin böylece ateş altında olmadan diğer topları imha edebilirsiniz. Bitti... 4. 4
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Mission 4: Behind Enemy Lines


  İlerleyin askerleri halledip düşmüş uçağın yanına vardığımızda pilotu yanınıza alın. Ne pahasına olursa olsun pilotu koruyun. İlerleyin, sağdaki evi basın. İçeride dört asker olacak. Evin arka kapısından dışarı çıkın iki askeri halledin soldan kilere inin. Askeleri hallettiğinizde
  Karşı eve yönelin. Üç askeri halledin. Soldan ilerlerken dikkatli olun. Karşınıza beş adam çıkacak. Kamp bölgesine geldiğinizde soldaki yüksek patikadan dürbünle hedefleri belirleyin. Yoldakileri temizlemeden ilerlemeyin. Sağ tarafa geçip düşmanları çapraz ateşe alın. Kilisenin içinde beş asker olacak. Vaaz masasının kenarındaki kırmızı düğmeye basarak aşağıya inin. Tünellerde ilerleyin ve yolun sonunda bayanla (Manon) buluşup bölümü tamamlayın.

  Alarmı çaldırmadan dikkatlice ilerleyin. Evrak kontrolü yaparken kamyonun arkasında durun böylece şaşırtmayla askeri halledebilirsiniz. Hemen arkasından üç devriye gelicek. Kapıdan geçtiğinizde soldan size yaylım ateş başlıaycak. (Alternatif: nöbetçi kimlik kontolüne başlamadan önce ona görünmeden kamyona yetişin ve kimli kontrolü sırasında farkettirmeden binin, böylece çatışmaya girmezsiniz) Taramalıyı hallediğinizde hemen arkasındaki tankları göreceksiniz. İki tank yan yana diğeri de çadırın arkasında. Bombaları yerleştirirken dikkatli olun, tankların yanında devriyeler dolanıyor. Çadırların arkasından demir yoluna ulaşın, köpeği halledin ve sniper tüfeği ile uzaktan nokta atışları ile ilerleyin. Raylarda ilerlerken sağdaki makinalıya dikkat edin. Soldaki kolu çevirerek, rayların yerini değiştirin. Soldan ilerleyip, ilk sağdan girdiğinizde dikkali olun. İçeride iki asker olacak. Sol taraftaki odadan makinalıyı alın ve dışarı çıkıp yola devam edin. Etrafta gördüğünüz bütün kırmızı varilleri uzaktan patlatın. Tank enkazına gelmeden sağa dönün. Binaya gelmeden fenerin arkasındaki adamı halledin. Varilleri de unutmayın. Soldan içeri girdiğinizde dört adam olacak. Yukarı çıktığınızda hemen makinelinin başına geçin. Aşağıdan gelenleri durdurun. Asansörle aşağıya inin, odadan medic ve bombayı alın. Koridordan devam edin. Yukarı çıktığınızda dışarda sağdaki köprünün altındaki devriyeyi halledin. Tünele girişte sağdaki duvara bombayı yerleştirin. Şimdi yukarı çıkın. İlk köprüdeki kulübenin içindeki kolu harekete geçireceğiz. Köprülerin üstü temiz, yalnız kulenin solunda tek adam var. İlerleyin. Yukarı çıktığınızda da tek adam olacak. Kulübenin içindeki kol karşınızda. Ardından bir korna sesi duyacaksınız. Kamyona atlayın bölüm bitsin.

  Kamyondan indiğinizde ahırın içinden geçip dışarı çıkın. Şayet alarm çalarsa kontrol noktalarındaki kulübelerin içindeki düğmeden kapatabilirsiniz. Böylece düşmanları da üstünüze çekmemiş olursunuz. Soldaki çadırın arkasında tek asker olacak. Ayrıca çadırın içinde de medic bulabilirsiniz. Siper olarak yıkık duvarları kullanın. İkinci kontrol noktasında tek asker var. Alarm devreye girerse hemen makinalıya ulaşın, bütün askerler karşınızdaki çadırın arkasından gelecek. Askerler azaldığında hemen gidip alarmı susturun. Yola devam edin. Sağ taraftaki barakalara yönelin. Üçüncü kontrol noktasındaki üç askeri halledin. Sağdaki kapısı açık şöminesi yanan binaya girin. Yukarı çıkın. En dipteki odadan radyoyu ayarlayın. Dışarı çıkın. Kontrol noktasından ilk sağdaki kapıdan girin. Kütüphaneyi geçin. Yukarı çıkın. Askerleri halledin. Kütüphanenin ortasındaki sehpadan medic'i alın. Yukarı çıktığınızda ilk sağdaki koridorun sonundaki odadan bombaları alın. Geri dönün ve büyük kapıdan geçip yukarı çıkın. Masanın üstündeki fotoğrafları alın. Dışarı çıkın, ağaçların arasındaki iki tanka bombayı yerleştirin. Patlamanın ardından arkaya dolanın ve büyük kapıdan geçip merdivenlerden sola girin. Yemek odasının sonundaki odadan evrakları alın. Bu sefer ilk girdiğiniz şömineli eve geri dönün. Soldaki kapıdan geçip sağdaki merdivenlerden aşağıya inin. Masanın üstünden evrakı alın. Dışarı çıkın ve büyük kapıdan geçip yola devam edin. Yolun sonunda bayan dostumuz bizi bekliyor. Kamyona binin görev tamamlandı.

 5. 5
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Mission 5: The Day of the Tiger


  Bu bölümde sniper'ların hedefi olacaksınız. Balkonlardan, yıkık binaların tepelerinden ve kulelerden size ateş açacaklar. İlk ateş yanmış arabanın üstünden gelecek. Hemen yanınızdaki binanın merdivenlerinden yukarı çıkın. Adamları halledin. Aşağıya indiğinizde sağ çapradan size ateş açılacak. Soldaki bazuka takımının yerini bulun. El arabasının yanından geçtiğinizde tam karşınızda kayalıkların arkasından size ateş açılacak. Sağ tarafta yanan ateşin üstündeki kulede de tek bir asker var. Soldaki binaya girin askeleri hallediğinizde tam karşı binadan size ateş açılacak. Karşı binaya yönelin. Dışarı çıkın yola devam edin. Bitti.

  Karşınıza ilk olarak üç sniper çıkacak. Ardından bir tank gelecek ki bizim ilk hedefimiz o tankı halletmek. Tankı imha ettikten sonra soldan yola devam edin. Soldaki binaya girin ve üst kattaki askeri halledip karşı penceredeki sniper'ı indirin. Dolaptaki adamı da unutmayın. Yan binanın altında da bir asker size nişan almış durumda. Diğer nişancı ise ortası yarılmış binanın ortasında. Yolu temizledikten sonra geri dönün ve arkadaşlarınızı alıp yola devam edin. Sağdan ilerleyip ilk soldaki binaya girin. Buradaki askerleri halledin. Karşı binalardaki askelere binadan ateş açabilirsiniz. Dışarı çıkın. Yıkılmış duvarı geçip, köprünün sağındaki binaya girin. Askerleri halledip ganimeti toplayın. Aşağıya indiğinizde köprüyü geçmeden önce karşınıza çıkacak olan iki nişancıyı halledin. Nişancıları hallediğiniz binanın solundaki kapıdan içeri girin. Yıkılmış tavandan diğer tarafa geçin. Arkadaşlarınızdan önce balkondan zemine bombalar atın. Aşağıya indiğinizde sağ taraftaki binanın altından size ateş açılacak. Çıkış ise aşağıda soldaki odandan. Yanlız odadaki kolilerin arkasında askerler olacak. Arkadaşlarınızı sağ sağlim tankın yanına ulaştırdığınızda bölüm bitecek.

  Burada tam bir tank kurdu olacağız. Mümkün olduğunca binaların hemen hemen hepsini patlatın. Çünkü tanksavarlar genellikle binaların içinde saklanıyor. Geçeceğiniz yoldaki bütün binaları top ateşine tutmadan ilerlemeyin. İlerdeğinizde yol ayrımında bir zırhlıyla karşılaşıcaksınız. Zırhlıyı halledin ve soldan devam edin. Şehrin dışında karşılaştığınız tankı yok etmek için vur kaç taktiğini kullanın. Soldaki evleri geçtiğinizde de iki tankı aynı taktikle geçip ilerleyin.

  Tank görevine devam ediyoruz. Soldaki yıkık köprünün diğer tarafında tek bir tank olacak. Sağa ilerlediğinizde sağdaki evin hemen yanından topçu ateşi başlayacak. Soldaki tarlayı geçtiğinizde de soldan topçu ateşi başlayacak. Topçu ateşini geçtiğinizde de iki tankla karşılaşacaksınız. Sol taraftaki kulenin altındaki varilleri patlatarak patlamanın şiddetinden yararlanabilirsiniz. Buralarda dikkatli olun. Şehire girmeden tam önüzdeki binalara top ateşi başlatın. Kavşağa geldiğinizde de soldan ve sağdan top ateşine maruz kalıcaksınız. Önce soldaki tankı halledin. Daha sonra yola devam edip topu halledin. İlerleyin ve bölüm bitsin.

  Burada zamanlama çok önemli. Tankın yanından köşedeki askeri halledin. Soldaki sokakta ise tek bir asker olacak. Size tavsiyem o sokağı kullanmamanız. Köşeği döndüğünüzde iki askeri halledin. Sağdaki merdivenlerde bir asker olucak. Köprüye geldiğinizde sağdaki binanın en üst katına çıkın. Sniper tüfeğinizle pencereden nişan aldığınızda karşınızda bir kol görüceksiniz. Öncelikli amacınız o kolun harekete geçmesini engellemek, yani o kol köprüyü havaya uçuracak bombanın kolu ve sz de o kola ulaşmaya çalışan askerleri sniper ile halletmelisiniz. Siz askerleri hallettikçe başkaları gelecek. Bomba kolu imha olduğunda bu sefer dürbününüzle karşıdaki tankları belirleyeceksiniz. Böylece hava saldırısına destek olacaksınız. Tüfeğiniz de daima dolu olsun. Tüm düşman tankları yokedildikten sonra bu görev tamamlanıyor.

 6. 6
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Mission 6: Return to Schmerzen


  Karlı soğuk ve karışık bir ormandayız ve yok etmeniz gereken iki adet top var. İlk olarak sağdan ilerleyin, dikkatli olun ana yolu kaybetmeden ağaçların arasından da ilerleyebilirsiniz. Vurulma riskiniz de azalır. İlk kontrol noktasında dört asker olacak. Yolu takip ettiğinizde sol tarafta tepede ilk topu göreceksiniz başında iki asker var. Daha sonra başladığınız yere geri dönün ve soldan ilerleyin. Kontrol noktasındaki askerleri halledin (burayı iyi belleyin çünkü geri döneceksiniz) ve sağa dönüp yola devam edin. Tepede ikici topu göreceksiniz. Patlatın ve geri dönüp yola devam edin.

  Tekrardan ormandayız. Bu sefer sadece tek bir topu imha etmemiz gerekiyor. Geniş yolları takip ederek önce askerleri halledin. Kontrol noktalarını da hafızanızda iyi tutun. İlerlediğinizde solda yüksekte bir karargah bulacaksınız. İçeri girip askerleri halledin. Top da binanın üstünde. Karagahın içindeki merdivenlerden yukarı çıkıp topu halledin. Dışarı çıkın, daralan yoldan ilerleyin bölüm bitsin.

  Karagaha ulaştık. Nispeten işimiz daha kolay. Kuleyi halletmeden içeri girmeyin. Ardından karşıda da makinalı olacak. Sağ taraftan ilerleyip, binaya girin. İlk sağdaki odadan üniformanızı alın ve ilerleyin. Diğer odadan pasaportu alın ve silahınızı kaldırın. Merdivenlerden aşağıya indiğinizde üç askerle karşılaşıcaksınız. Alarmı susturmazsanız çok daha fazla adam gelecektir. İlk sağdaki masanın üstünden ikinci pasaportu alın. Dışarı çıkıp ilerlediğinizde yaylım ateş altında kalıcaksınız. Soldaki kapıdan geçip yola devam edin. Buradaki kapı kilitli ve bombayı patlattığınızda açılacak. Tüneli geçtiğinizde sağdaki ilk kapıdan girip, masanın üstündeki silah planlarını alın. Dışarı çıkıp köşeden ilerdeki iki askere temiz bir atış yapın. Depoya girdiğinizde bütün silahları toplayın (buradan alacağınız silah AK-47'ye çok benziyor). Bombayı yerleştirin. Bomba patladığında üstünüze gelicek asker sayısının haddi hesabı yok. Binadan ölmeden çıkmanızın tek yolu köşeleri iyi tutmanız. Dışarı çıktığınızda soldaki çitin açılmış olduğunu görüceksiniz. Karşıdaki kuleyi temizleyin. Sola döndüğünüzde de ilk önce kuleyi halledin ve kasaları kendinize siper yapın. Sağ taraftaki siperden yaylım ateş başlayacak. Sağa dönün, binaya girin ve makineliyi halledin. Dışarı çıkmadan önce de makineli ile askerleri halledin. Ardından dışarı çıkıp soldan ormana doğru ilerleyin. Bölüm bitti.

  Şehre girmeden önce alarmı çaldırmadan iki askeri halledin. Şehire girdiğinizde de ilk sağdaki kapıdan girip askerleri halledin. Düz devam edin ve soldaki ikinci kapıdan eve girin. Yukarı çıktığınızda balkona ulaşacaksınız. Buradan kuledeki askerleri ve aşağıdaki devriye ve nöbetçileri halledin. Alarm çalarsa yan odaya geçip susturun. Dışarı çıkın ve soldan aşağıya inin. Düz devam edin. Makineliye dikkat. Sağdaki merdivenlerden yukarı çıkın, köprüdesiniz. Askerleri halledin. Sola dönün, barakaların olduğu alana ulaştığınızda her barakanın içinde iki asker olacak. Bu barakaların her birinin içine ikişer adet bomba yerleştirilecek. Son kalan iki bomba ise barakaların arkasına yerleştirilecek. Bombalar patladığında anda köprüye geri dönün. Düz devam edin. Soldaki merdivenlerden yukarı çıkın. Pencereden atlayın. Bölüm bitti.

  Karanlık gecede yolumuzda devam ediyoruz. Kavşağa geldiğinizde soldaki iki askeri haledin. Sağ taraftan gittiğinizde köprüden geçin ve tekrardan içerdeyiz. Raylara ulaştığınızda sola dönün ve ilerdeki kuleye yaklaştığınızda iki askeri halledin. Tren istayonuna geldiğinizde soldaki merdivenlerden yukarı çıkın. Üç kule tarafından yaylım ateş altına alınacaksınız. Kasaları siper olarak kullanın. Barakanın kapısı kilitli, arkadan dolaşıp diğer bölgeye geçin. Ortada kuleler var. Aynı taktikle burayı da geçebilirsiniz. Transmisyonlara ulaştığınızda kulübedeki elektrik kontağını tarayın. Geri dönüp kapısı kitli olan barakaya girin. İçerideki her odada asker olacak. Arka koridordaki merdivenlerden yukarı çıkın. Sola dönün ve radyoyu ayarlayın. Görev tamamlandı.

 7. 7
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Mission 7


  İşimiz çok zor, çünkü ilk görevimiz timimizi nişancı atışından korumak. Önde ve arkada iki kule olmak üzere çapraz ateşe maruz kalacağız. Ardından depo kapısı açılacak ve esas macera başlayacak. İçerideki askerleri halledin. Kapıları açmak için yanlarındaki vanaları kullanın. Üçücü kapıdan sonra sizin için hazırlanmış barikatlarla karşılaşıyoruz. Soldaki odanın içindeki kolu indirin. Geri dönün soldaki, kapıya bomba yerleştirildiğini görüceksiniz. Kolu indirin ve yola devam edin. Sağa dönün, kırmızı variller bu bölümde hayli işimize yarayacak. Asansör şu an devre dışı. Merdivenlerden aşağıya inin. Hemen hemen her koridorda ve dönemeçde sizin için hazırlanmış barikatlar olacak. Bombayı yerleştiriceğiniz yer hemen solda. İlk bombamızı yerleştirdikten sonra sağa dönün. Yolun sonunda iki bombayı daha yerleştireceğiz. Son bombayı yerleştirmek için geri dönüp merdivenlerin altından geçin ve bombayı yerleştirin. Sola dönün merdivenlerden inip kırmızı vanayı çevirin. Şimdi asansör devreye girmiş oldu. Asansöre geri dönün ve bölüm bitsin.

  Solda ve sağdaki kulelerde iki asker olacak. Topun yanında da iki asker var. Soldaki merdivenlerden aşağıya inip yola devam edin. İlerleyin ve sağa dönüp devam edin. Merdivenlerden aşağıya inin, yatakhaneleri geçip gaz maskesi bölümünden maskeyi alın. Asansöre binin ve aşağı inin. Bölüm bitti.

  Gaz maskemizle görevimize devam ediyoruz. Asansörden indiğinizde sola dönün ve ilerleyin. Yolun sonunda tehlikeli bölgeye geldiğinizde önce vanaları halledin. Ardından bombayı yerleştirin. Çok az vaktiniz var. Hemen geri dönün ve asansöre binip yukarı çıkın. Bitti.

  Oyunun en zor kısmına geldik. Artık binayı terk ediyoruz fakat kaçış yolu boyunca sadece patlamalar ve yangınla değil, askerlerde de uğraşmak zorundayız. Geldiğiniz yoldan binayı terk ettiğinizde soldaki kuleyi halledin. Tren vagonunun kapısı açılacak ve bindiğinizde oyunu bir kahraman olarak ve en az beş madalya ile bitirmiş oluyoruz. __________________

 8. 8
  Ziyaretçi
  operation overlord en zru çünkü mayınlar arasında çok az mesafe vvar ben tam gircem drkn mayına bastım

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi