Takılar Nasıl Temizlenir

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Takılar Bölümünden Takılar Nasıl Temizlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Takılar Nasıl Temizlenir

  Reklam  Takılar Nasıl Temizlenir

  Forum Alev
  Takılar Nasıl Temizlenir ?

  tak-lar-nas-l-temizlenir.jpg


  Takılarınıza düzenli bakım yapmazsanız ışıltılarını kaybederler. Belli bir zaman sonra matlaşan takılar, deformasyona uğrar, çizilirler.

  Matlaşan lekelenen takılarınızı sıcak su içine bir miktar deterjan ekleyerek eski bir diş fırçasıyla temizleyin.


  Hazırladığınız sıcak suya çok az amonyak eklerseniz takılardaki kir ve lekeleri daha kolay temizleyebilirsiniz. Temizlediğiniz takınızı daha sonra su altında tutarak durulayın. Bu temzilik malzemelerinin dışında parlatıcı kimyasallar kullanmayın.


  Elmas taşlı takıları su veya herhangi bir sıvıyla temizlemeyin. Bu elmas işçiliğinde kullanılan boyanın bozulmasına sebep olur, taşı bozar.


  Beyaz altın gibi takılarınızı yaklaşık iki yılda bir kuyumcunuza giderek rodaj yaptırırsanız ilk günkü parlaklığını geri kazanırsınız.


  Evde temizledikten sonra giderilmeyen leke ve çizikler için aldığınız firmaya ya da kuyumcuya giderek ultrasonik yıkama makinelerinde temizletebilir ya da polisaj makineleriyle cila yaptırabilirsiniz. Polisaj işleminin mücevherinizin gramajını az da olsa azaltan bir tür zımparalama olduğunu unutmayın.


  Takılarınızı ev işleri sırasında çıkarın. Kullanmadığınız zamanlarda kutusunda saklayın.


  Takılarınızı sert cisimlere sürtmeyin. Ter, deodoranttan uzak tutun. Takınızı parfüm sıktıktan sonra takın.


  Güçük takı ve eşyanızı temizlerken lastik eldiven kullanmayın. lastik eldiven gümüş eşyada iz bırakır ve kararmalarına neden olur.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Takılar Nasıl Temizlenir

  Reklam  Bende nasıl temizleyeceği mi düşünüyordum çok ama çok sağolun+ Yorum Gönder
imitasyon takılar nasıl parlatılır,  kararan imitasyon takılar nasıl parlatılır,  imitasyon kolye nasıl parlatılır,  kol saati nasıl temizlenir,  imitasyon takıları parlatmak için
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi