müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Sünnet - Hadis Bölümünden müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mum
  Özel Üye
  Reklam

  müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir

  Reklam  müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir

  Forum Alev
  Müslüman insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir hadisinin anlamı

  2627- Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Müslüman elinden ve dilinden Müslümanların selamet buldukları kişidir. Mü’min ise insanların canları ve malları hususunda güvendikleri kişidir.” (Müslim, İman: 14; Buhârî, İman: 3)

  ž Tirmizî: Bu hadis hasen sahihtir. Peygamber (s.a.v.)’den şöyle de rivâyet edilmektedir: Rasûlullah (s.a.v.) ile Müslümanların hangisi daha değerlidir diye soruldu da şöyle buyurdular. Dilinden ve elinden Müslümanların selamet buldukları kişi.

  Bu konuda Câbir, Ebû Musa ve Abdullah b. Amr’dan da hadis rivâyet edilmiştir.

  2628- Ebû Musa el Eşarî (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.)’e: “Müslümanların hangisi daha üstündür” diye, soruldu da Rasûlullah (s.a.v.)’de: “Müslümanların elinden ve dilinden selamet buldukları kişidir” diye buyurdular. (Nesâî, İman: 11)
  ž Tirmizî: Ebû Musa hadisi olarak bu hadis sahih garib hasendir. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir

  Reklam  Bu hadisi yaşayan insan müslümanlığının güzelliğine vurgu yapmıştır 3. 3
  Ziyaretçi
  Superrrrrrr hemde alâsı+ Yorum Gönder
müslüman elinden ve dilinden herkesin güven içinde olduğu kimsedir,  müslüman müslümanın elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir,  müslüman elinden ve dilinden herkesin güven içinde olduğu kimsedir arapça,  müslüman insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir hadisinin anlamı,  müslüman insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi