Haftanın Ezber Hadisi

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Sünnet - Hadis Bölümünden Haftanın Ezber Hadisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kadir
  Özel Üye
  Reklam

  Haftanın Ezber Hadisi

  Reklam  Haftanın Ezber Hadisi

  Forum Alev
  Hazreti Abdullah İbn Ömer (radıyallâhu anhüma)’dan rivayet edildiğine göre,
  Ruh-u Seyyidi’l-Enâm (aleyhi elfü elfi salâtin ve selâm) Efendimiz bir sefere çıkarken biniti üzerine oturunca önce üç defa tekbir getirir, sonra şu ayeti okur ve akabinde şöyle dua ederdi:
  “Bunları bizim hizmetimize veren Cenâb-ı Hakk’ı tesbih ve takdis ederiz; O yüceler yücesidir, her türlü eksiklikten münezzehtir.
  Allah lutfetmeseydi biz buna güç yetiremezdik. Muhakkak ki biz sonunda Rabbimize döneceğiz.” (Zuhruf, 43/13-14)
  Allahım, bu yolculuğumuzda Senden her türlü iyilik, hayır, takva ve hoşnut olacağın ameller istiyoruz. Allahım, bu seyahatimizde bize kolaylıklar ihsan eyle, mesafeleri bize yaklaştır. Allahım yolculuk boyunca yegâne koruyucumuz ve geride kalan aile fertlerini görüp gözeten vekilimiz Sensin. Allahım, sefer meşakkatinden, çirkin manzaralarla ve üzücü hadiselerle karşılaşmaktan, mal, aile ve çoluk-çocuğun kötü bir akıbete uğramasından Sana sığınırım.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Haftanın Ezber Hadisi

  Reklam  Hadisi şerifler ve sünnetler okuyup geçmek için değil ezberleyip hayata geçirmek üzere söyleniş ve bugünlere taşınmıştır. Peygamber efendimizin emanet etmiş olduğu sünnetler hayatın bir parçası haline getirilince hakkı yerine getirilmiş olunur.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi