Bilgisayarıma Virüs ya da trojan girdi? Çökecek !

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Spy ve Virüs Haberleri Bölümünden Bilgisayarıma Virüs ya da trojan girdi? Çökecek ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  By_HC
  Üye
  Reklam

  Bilgisayarıma Virüs ya da trojan girdi? Çökecek !

  Reklam  Bilgisayarıma Virüs ya da trojan girdi? Çökecek !

  Forum Alev
  Arkadaşlar bilgisayarıma heralde virüs girdi. Sürekli Advertisiment reklamları geliyor. Pc-Cilin hiç bişey bulamıyor. Ama sürekli sistem tavasında Virüs Alert yanıp sönüyor. İşte virüsün kendi o ama nasıl temizleyeceğim ?

  Yine köşede küçük bi pencere çıkıyor antivirüs satın almamı istiyor. Kumar masaları geliyor. IE kafasına göre sitelere giriyor iddaa bilyoner at yarışı, poker falan. Bıktım ya Harddisk dolu olmasa formatlayacam. Ama harddisk full dolu.
  Ayrıca ses te sürekli cızırtı var. Ama sürekli war. Arka planda bi cızırtı çalınıyor gibi.

  Ayrıca internet explorer i açtığımda sürekli security gibi görünen oysa tehlikeli sayfalar açılıyor!

  Print screen yaptım fakat girmek istediğim sayfalar zor açıldığından şuan upload edemedim resimleri.
  Lütfen yardımcı olun arkadaşlar! 2. 2
  jeddah
  Yeni Üye
  Reklam  dostum bir tane wrighter al harddiskteki bilgileri cd ye cek..ondan sonrada bilgisayarın kökünü kazı....... 3. 3
  By_HC
  Üye
  Alıntı jeddah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  dostum bir tane wrighter al harddiskteki bilgileri cd ye cek..ondan sonrada bilgisayarın kökünü kazı.......
  İlgin için sağol dostum ama DVD WRİTTER im var. Ama 78 Gb ta kaç cd gider hepsini cd ye mi alıcam?

  Önce spybot u kur tarama yaptır..bu trojan ve spyları temizler...açılan pencere felan hepsini yok eder..

  bilgisyarındaki sesleri ve kayıt defteri sorunları içinse alltakini indir tarama yaptır.

  sonuçlarıda buraya yazarsın artık bide sistemine kapersky gibi iyi bir antivirüs kur.avast iş görmez...
  NEOXI abi çok sağol ama spybot u yükledim. Bul ve Yok et seçeneği var tarama yaptırmak için ona tıkladım. İngilizce anladığım kadarıyla önce güncellemeleri yükle daha sonra yapmamı söyledi. Güncellemeleri yaptırırken bi kaç hata verdi. Tekrar tekrar deneyince güncelleme listesi geldi. Bu seferde güncellemeleri seçip yüklemeyi yaptığımda yükleme penceresi hala ekranda duruyor öyle kaldı. Napayım ?
 4. 4
  KemaaLL
  Emekli
  Alıntı By_HC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İlgin için sağol dostum ama DVD WRİTTER im var. Ama 78 Gb ta kaç cd gider hepsini cd ye mi alıcam?  NEOXI abi çok sağol ama spybot u yükledim. Bul ve Yok et seçeneği var tarama yaptırmak için ona tıkladım. İngilizce anladığım kadarıyla önce güncellemeleri yükle daha sonra yapmamı söyledi. Güncellemeleri yaptırırken bi kaç hata verdi. Tekrar tekrar deneyince güncelleme listesi geldi. Bu seferde güncellemeleri seçip yüklemeyi yaptığımda yükleme penceresi hala ekranda duruyor öyle kaldı. Napayım ?
  öncelikle üstte Language seçeneği içinde en altta iyi bakarsan Türkçe var önce Türkçeyi seç...sonra güncellemeler kısmına gir ve güncellemeleri ara de..orda çıkan seçenekleri işaretle..bazen serverler den kaynaklanan sorunlar olabilir ama güncellemeleri kesinlikle yüklenir..beklersen sorun olmaz düzelir bi süre sonra.. :):)

  eğer açılış sayfan kitlenmişse onuda anlatabilirim nasıl düzeltebilirsin die spybot ile... kolay gelsin..


 5. 5
  By_HC
  Üye
  NEOXI abi öncelikle çok teşekkür ederim. Ama sorunlarım devam ediyor. Dediklerini fazlasıyla yaptım. Ama problemler aynı. Msn ni açarsan sana daha detaylı olarak göstereceğim. IE çalışmıyor bu yüzden buraya ekleyemiyorum resimleri. Mozilla kullanıyorum o da imageshack a girmiyor. Lütfen msn ni aç abi.

 6. 6
  ICEEXOL
  Özel Üye
  Registry programları virüs ve spy temizlemez...Kayıf Defterindeki geçersiz ya da eksik girişleri siler veya düzeltir..Spybot'ta explorer'la ilgili sorunlara tek başına çare olmaz...
  HjackThis programı ile sisteminin o anki durumunu yollarsan garanti yollar söleriz..


+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi