Merve Terzioğlu Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcuların Biyografileri Bölümünden Merve Terzioğlu Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Merve Terzioğlu Kimdir?

  Reklam  Merve Terzioğlu Kimdir?

  Forum Alev
  Merve Terzioğlu

  Merve Terzioğlu (d. 24 Şubat 1987, İstanbul - ö. 7 Nisan 2008, Memphis, Tennessee, A.B.D.) Galatasaray (en son) ve Fenerbahçe (2002-2006 arası) yüzme takımlarında yer almış milli yüzücü. Annesi Betül Terzioğlu, babası Murat Terzioğlu ve ablası Banu Terzioğlu'dur.
  ABD Mississippi eyaleti Cleveland kenti Delta State University'de Uluslararası İlişkiler dalında 2005'de başladığı burslu öğrenciliği esnasında, 29 Mart 2008 tarihinde geçirdiği ve üniversite takım arkadaşı Molly Bates'i kaybettiği bir karayolu kazasında, 3 arkadaşı ile birlikte ağır yaralandıktan sonra kaldırıldığı Memphis, Tennessee'deki hastanede 8 günlük yaşam mücadelesi sonucunda 7 Nisan 2008 tarihinde vefat etti.
  Milli yüzücü olarak Türkiye ve dünya çapında bir çok başarıya imza atan Terzioğlu, spor camiasında gelecek vadeden sporcular arasında gösteriliyordu. 2000 yılında İstanbul'da yapılan Türkiye Külüplerarası Yaz Şampiyonasında ve yine 2000 yılında İzmir'de yapılan Türkiye Kulüplerarası Kış Kupası 4x100 m. karışık bayrak dalında Türkiye rekorlarına sahipti. Terzioğlu'nun ayrıca Akdeniz Ülkeleri COMEN Yüzme Kupası'nda da üçüncülüğü bulunuyor . Başarılarını ABD'de de sürdürmüş, üniversitesi adına katıldığı kolej şampiyonasında (NSISC - New South Intercollegiate Swim Conference Championships) çok yüksek puanlar toplayarak "çok değerli yüzücü" ödülü almış (Most Valuable Swimmer Award), olağanüstü bir yetenek (standout performer) olarak nitelendirilmişti.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Merve Terzioğlu Kimdir?

  Reklam  çok erken yaşta trafik kazasında hayatını kaybeden Merve Terzioğlu galatasaray ve fenerbahçe gibi takımlarda oynamıştır çok büyük yetenek olarak gösterilen Merve Terzioğlu nun ölümü talihsizlik olarak nitelendirilmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi