Oktay Derelioğlu

+ Yorum Gönder
Resimler ve Sporcu Resimleri Bölümünden Oktay Derelioğlu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Oktay Derelioğlu

  Reklam  Oktay Derelioğlu

  Forum Alev

  Oktay Derelioğlu, Azerbaycan'ın Hazar Lenkeran takımıyla yapılan jubile maçıyla birlikte yeşil sahalara veda etti.  Onu diğer golcülerden farklı kılan ise Belçika'ya attığı goldü. Hâla dillerde. Unutulacak gibi değil zaten. 7 kişiyi çalımlayarak atttığı gol hafızalara kazındı.


  Karagümrük altyapısından yetişti. Trabzon'da dikiş tutturamayınca 18'inde Beşiktaş'ta forma giydi..


  Yıldızı da burada parladı.. Genç yaşta tribünlerin sevgilisi oldu. Kartalın Avrupa kupalarının en golcü futbolcusu oldu, 14 gol attı.


  Milli takıma da yükseldi.. 21 kez A milli oldu, 9 gol attı. Belçika'ya attığı gol kariyerinin süsü oldu. Ara sıra olaylara karışmıyor değildi.
  PSG'ye attığı 2 golün kutlamasını yaptığı barda, arkadaşı foto muhabire kafa attı. Derelioğlu geceyi karakolda geçirdi.
  İlk yıllarda her şey güzel gidiyordu.. Ta ki eşini 1997 yılında kaybedene kadar.
  Özel hayatında yaşadığı çalkantılar onun futbol kariyerine darbe vurdu..
  Önce eşi Yeşim Derelioğlu silahla intihar etti.  Daha sonra Serdar Topraktepe ile nişanlı kavgası yaşadı.
 2. 2
  Fatal
  Özel Üye

  Oktay Derelioğlu

  Reklam
  Eski dostlar düşmandı artık. Birbirlerinden davacı oldular.. Sakatlıklar da eklenince performansı düştü..  Siyah beyazlı yönetim tercihini Serdar'dan yana kullandı. Gönderilmesiyle onun için yeni bir dönemin kapısı da aralanmış oldu..  1999'da 6 yıllık Beşiktaş macerası sona erdi... Kariyerinin en parlak yıllarıydı bu yıllar. Sonraki 9 yılı inişli çıkışlıdır artık.
  Çok kulüp değiştirdi. Almanya, İspanya ve Azerbeycan'a kadar uzandı. Büyük kulüpte olmamanın zorluğunu fazlasıyla tattı..  Oktay Derelioğlu her geçen yıl daha da az anılır oldu.. Zaman çarkı onu öğüttü, kayboldu. Teklifler 2. lig takımlardından geldi.  Azerbeycan'da oynarken gol kralı oldu, yılın futbolcusu seçildi. Ama bir çoğumuz onun bu ülkede top oynadığını dahi bilmedi.  Avrupa süper lig ve ikinci ligde boy gösterdı. Sırasıyla İspanyol Las Palmas, Trabzonspor, Fenerbahçe, FC Nürnberg, Samsunspor,


  Akçaabat Sebatspor, İstanbulspor, Yalovaspor Azerbaycan Hazar Lenkeran ve Karagümrük'te forma giydi.


  İki gün önce futbola başladığı Karagümrük'te jübile yapmadan bıraktı. O şimdi teknik direktörlük yapacak.


  Yedek kulübesi genç bir isim daha kazandı. Hayran olduğu yerli hoca Mustafa Denizli, yabancılardan ise Zico'yu beğeniyor.


  Geriye dönüp baktığında keşke dediği bir anısı var. Yana yakıla iç çekiyor o günleri andıkça. "Keşke Las Palmas'ta kalsaydım dönmeseydim" diyor.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi