Server nasıl kurulur

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Sorunlarınız ve İstekleriniz Bölümünden Server nasıl kurulur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  oldukil
  Yeni Üye
  Reklam

  Server nasıl kurulur

  Reklam  Server nasıl kurulur

  Forum Alev
  Arkadaşlar bi sorum olcaktı. Benimde Forum sitesi var ama serverde sürekli sorun yaşanıyor. Benimde server kurmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgi verirseniz teşekkürler. ayrıca alevhosting de iyi olmuş:) 2. 2
  KemaaLL
  Emekli

  --->: server nasıl kurulur

  Reklam  Alıntı oldukil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar bi sorum olcaktı. Benimde Forum sitesi var ama serverde sürekli sorun yaşanıyor. Benimde server kurmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgi verirseniz teşekkürler. ayrıca alevhosting de iyi olmuş:)
  Server kurmak için aklınızdan geçen bir bilgisayar alıp direkt yayına atılmaksa burda durmanız gerekecek..mevcut Telekom hatlarından şuanda kullandığımız ADSL hizmetleri bile iyi durumda değilken nerde kaldı server kurup yayın yapalım normal bağlantılar üzerinden..

  Ülkemizde herhangi bi yerde server kurup internete açılacaksak bikaç yol izlememiz gerekiyor.. Öncelikle server olacak bilgisayarı toplayacaksınız..bunun size maliyeti özelliğine göre değişecektir.. sonra buna atılacak yazılımların alınması ve kurulum aşamaları var.. bunlar dışındada gerek windows gerekse linuxu çok iyi bilmek gerekmekte... ayrıca ssh bilginizin üst düzey olmasıda gerekir.

  şimdi bunlar hazırsa bundan sonraki sorunumuz normal adsl hatlarının web yayınına yetersizliği..ne yaparız derseniz bunun için mevcut 2 telli telefon hatları hiç bir işinize yaramayacaktır.Telekomdan fiber optik kablo bağlantısı kiralayacaksınız..Fiber bağlantı içinse sonlandırıcı modüle ihtiyacınız olacak..( Fiyatı sanırım 500 dolardan fazla)

  fiber bağlantı ile bağlantı hızı 1gb lere kadar çıkacak.bu sayede webte yayını karşılayacak bağlantıya sahip olacaksınız..aklınızdan kesinlikle en büyük adsl hat paketini alır sitemi yayınlarım varsa bu forum için rüya değil kabus olur.. şuanki hostinglerin hepsi yabancı ülkelerde çalışmakta.ve bilgisayarlarıda ülke dışındadır..biz evlerimizde 256k , 512k gibi komik bağlantıları pahalıya kullanırken avrupalılar 1T , 3T gibi bağlantılar kullanmaktalar ve ucuz maliyetlerle..

  telekomdan alacağınız fiber kablo bağlantısıyla internet sitenizi internette rahatlıkla yayınlayabilirsiniz.tabi telekomada 400 ytl üstü fiber optik bağlantı parasını aylık olarak ödeme gibi bir lüksünüzde ayrıca olacak..

  tahmin edilenin aksine bir web server ülkemizde daha pahalıya mal olmaktadır..server kiralayan bir hosting firmasıyla görüşmeniz hem paranız hem sağlığınız açısından iyi olacaktır :):) 3. 3
  oldukil
  Yeni Üye
  BilGi iÇiN teşekKürler. Ama ben yinede açmaya kararlıyım. Bende host vermek istiyorum:) Neyse teşekkürler. 4. 4
  chatlax41
  Yeni Üye
  insan nasil kuruldugunu soyler ayıp ayıp

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi