Bilgisayarımda host tutmak istiyorum

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Sorunlarınız ve İstekleriniz Bölümünden Bilgisayarımda host tutmak istiyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seyko
  Yeni Üye
  Reklam

  Bilgisayarımda host tutmak istiyorum

  Reklam  Bilgisayarımda host tutmak istiyorum

  Forum Alev
  ben xp pro sp2 kullanıyorum iis kurulu ve yapmak istedigim sey bilgisayarımı asp ve aspx sitelerini barındırmak istiyorum yani başka bilgisayarlar benim bilgisayarım üstünden sitelerine baglansınlar istiyorum bunun için nasıl bir yöntem uygulamalıyım bana yardımcı olursanız minnetdar kalırım.

  herkese teşekkürler.. 2. 2
  KemaaLL
  Emekli

  --->: bilgisayarımda host tutmak istiyorum lütfen

  Reklam  Alıntı seyko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben xp pro sp2 kullanıyorum iis kurulu ve yapmak istedigim sey bilgisayarımı asp ve aspx sitelerini barındırmak istiyorum yani başka bilgisayarlar benim bilgisayarım üstünden sitelerine baglansınlar istiyorum bunun için nasıl bir yöntem uygulamalıyım bana yardımcı olursanız minnetdar kalırım.

  herkese teşekkürler..

  alttaki verdiğim easyphp programını indirin ve yükleyin.bu program ISSyi kendi sağlayacağı için eğer kurmuşsanız windowsa ait olanı kaldırın.program saatin yanında çalışacaktır.apachi ve mysql devrede dediği zaman hostunuzu rahat kullanabilirsiniz..

  Sitenizle ilgili dosyaları C:\Program Files\EasyPHP1-8\www klasörü içine atarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.mesela bu klasöre attığınız bir index.html sayfasını aynen şu şekilde tarayıcınızdan çağırabilirsiniz http://127.0.0.1/index.html .sanki bir hosting kullanır gibi denemeler yapabilirsiniz. sisteminiz windows olduğu içinde zaten windows hostinglerin özelliklerini taşıyacaktır.. ;)

  Lokalde (Bilgisayarda) !!


  Açıklama : EasyPHP programı ile bunun nasıl yapılacağını aşağda anlattım. İsteyen bunu uygulasın. Bence daha basit ve kullanışlı.

  - Buradan EasyPHP 1.8 sürümünü indirin ve normal bilgisayarınıza kurun.

  - Daha sonra EasyPHP programını çalıştırın. Çalıştırdığınızda, karşınıza fransızca bir menü çıkarsa (Mise a jour başlıklı) buna "Cancel" tıklayın.

  - Resimdeki gibi Apache ve MySQL Başlatıldı şeklinde her iki ışık ta yeşilse sorun yok. Pencereyi kapatmayın, ufaltma düğmesine tıklayarak alta görev çubuğuna düşmesini sağlayın. 3. 3
  seyko
  Yeni Üye
  sanırım derdimi yanlış anlattım sizlere bende zaten iis kurulu ve sitelerimi c klasoru icinde inetpub içinde wwwroot klasoru icine atıyorum calıştırırken ise arac cubuguna localhost site adı vs şeklinde acıyorum..

  benim sormak istedigim; Beenim maknede localde kurulu olan siteye başkası ip me baglanarak nasıl siteye girebilir ve aynı zamanda sitesini benim makinemde nasıl barındırabilir yardım ederseniz sevinirim..
  İşin içinden cıkamıyorum.. 4. 4
  Özgür
  Üye
  alttaki konuyu inceleyin işinize yarayacaktır..:rolleyes:


  Bilgisayarın Web Sunucusu Haline Getirilmesi!

  Adım - 1

  Dosyayı indirin: RapidShare: 1-Click Webhosting

  Adım - 2

  İndirdiğiniz dosya içindeki "phpTriad_2.2.1" dosyasını açın ve ekrana gelen pencerede "I Agree" butonuna tıklayın, kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra "Close" butonuna tıklayın, pencere kapanacaktır.

  Adım - 3

  "C:apachemysqlbin" dizinindeki "winmysqladmin" dosyasını açın.

  Karşınıza çıkan ekranda;

  User Name: {buraya bir ad girin}
  Password: {buraya bir parola girin}

  Bu şekilde doldurun bu bilgiler sizin MySQL Veri Tabanı (database) kullanıcı adı ve şifresi olacak, bu işlem sadece ilk açılış olduğu için gerçekleşir bu bilgileri unutmayın. Bu işlemleride başarı ile tamamladığınız zaman bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki saatin sol tarafında bir ikon çıkacaktır (bu ikon trafik lambalarına benzemektedir). Eğer bu ışıklardan kırmızı yanıyorsa MySQL'da sorun var demektir. Eğer yeşil yanıyorsa MySQL sorunsuz olarak çalışıyor demektir.

  Adım - 4

  "Başlat>Programlar>Programs>PHPTriad>Apache Console>Start Apache" bu programı çalıştırın, karşınıza bir MS-DOS ekranı çıkacaktır ve "Runing Apache" yazacaktır. Bu da sorunsuz şekilde çıktıysa eğer bu pencereyi kapatmadan küçültün ve sürekli açık kalmasına dikkat edin.

  Adım - 5

  PHP- Kodu:
  http://localhost/ 

  adresine gidin, sayfa açılacaktır.

  İşte bu sayfanın dosyaları ise "C:apachehtdocs" dizininde saklanmaktadır, yani siz kendi sitenizi kurarken dosyaları bu dizine kopyalayacaksınız.

  Bilgisayarınıza kuracağınız sitenize erişim adı:

  PHP- Kodu:
  http://localhost/ 

  Not: Bilgisayarınızda kurduğunuz sitenin internet bağlantısı olan heryerden erişilmesini isterseniz erişim adresi olarak IP numaranızı kullanmanız gerekir, ancak ücretsiz olarak IP numaranızı bir subdomain'e yönlendirebilirsiniz (adınız.no-ip.info) gibi, bunu nasıl yapacağınızı aşağıda "IP Numaranızı Yönlendirme" başlığı altında anlatacağım.

  Adım - 6

  Veri tabanı (database) oluşturmak için http://localhost/phpmyadmin/ adresine gidin ve açılan sayfada sol taraftaki bölüme veri tabanı adı yazıp (mesela: database) "Git" butonuna tıklayın, veri tabanı (database) oluşturma işlemi işte bukadar.

  Not: Güvenliğiniz için "C:apachehtdocs" dizini içindeki "phpmyadmin" klasörünü başka bir dizine taşıyın, gerekli olduğu zaman geri eski yerine alırsınız.


  Bilgisayarınız artık bir web sunucu oldu, sitenizi kurup ister IP numaranız ile ister

  PHP- Kodu:
  http://localhost/ 

  adresi ile ulaşabilirsiniz,

  PHP- Kodu:
  http://localhost/ 

  adresi ile internet üzerinden ulaşılamaz ancak IP numaranız ile ulaşılabilir, şimdi IP numaranızı ücretsiz olarak bir subdomain'e yönlendirmeyi anlatacağım.

  ----------

  IP Numaranızı Yönlendirme

  Adım - 1

  No-IP - Dynamic DNS, Static DNS for Your Dynamic IP adresine girin ve üye olun.

  Adım - 2

  En başta indirdiğiniz dosya içindeki "No-IP_DUC_2.2.1" dosyasını açın ve karşınıza gelen ekranda "Next" butonuna tıklayın, ondan sonra programın nereye yükleneceği soruluyor burayıda "Next" butonuna tıklayarak geçebilirsiniz, yeniden bir ekran daha geldi burdada programın versiyon geçmişi anlatılıyor "Next" butonuna tıklayıp kurulumu başlatıyoruz. Kurulum bittiği zaman "Finish" butonuna tıklayıp kurulumu tamamen bitirmiş oluyoruz.

  Adım - 3

  Program otomatik olarak açılmış olmalı şimdi karşınıza programın logosu geldikten sonra küçük bir pencere çıkacak karşınıza burada "E-Mail Adress" yazan yere üye olurken kullandığınız e-Mail adresinizi yazacaksınız, "Password" yazan yere ise üye olurken kullandığınız parolanızı yazacaksınız. Program ekrana çıkacaktır, üst bölmeye sağ tıklayın ve "Manage Host List" komutuna tıklayın ekranda internet sayfası açılacaktır, açılan sayfada yan paneldeki "Add" butonuna tıklayın ve açılan sayfada "Hostname" yazan yere bir ad girin (bu gireceğiniz adı başka birisi almamış olmalı ve türkçe karakter, boşluk kullanmamalısınız) girdikten sonra "Hostname"nin hemen altında açılır liste var ve varsayılan olarak orada "no-ip.info" seçili buradan istediğiniz bir subdomain'i seçin(girdiğinizad.seçtiğinizsubdomain şeklinde olacak), herşeyi yaptıktan sonra sayfanın en altına inip "Create Host" butonuna tıklayın. Sayfa tamamen yüklendikten sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

  Adım - 4

  Şimdi tekrar programa geçelim ve üstteki boş bölmeye yeniden sağ tıklayıp "Refresh Host List" komutuna tıklayın. Ekranda oluşturduğumuz subdomain belirecektir onun yanındaki küçük kutuyu işaretliyelim ve pencereyi kapatalım. Pencereyi kapattık ama aslında kapanmadı, programın sağ alt köşesindeki saatin sol tarafında ikonu var herhangi bir erişim gereği duyarsanız programa oradan erişebilirsiniz. Subdomain'in etkin olması için o program orada sürekli çalışmalıdır.


  IP numaranızıda böylece yönlendirmiş oldunuz, artık bilgisayarınıza bir web sitesi kurup oluşturduğunuz bu subdomain ile internet bağlantısı olan her yerden erişebilirsiniz.

  Notlar:

  1. Bilgisayarınızı kapatıp açtığınız zaman açtığımız programlarda kapanacaktır web sunucunuzun sorunsuz çalışması için bu dosyaları her seferinde açmanız gerekiyor:

  -- Başlat>Programlar>Programs>PHPTriad>Apache Console>Start Apache
  -- "C:apachemysqlbin" dizinindeki "winmysqladmin" adlı programı
  -- Başlat>Programlar>No-IP>No-IP DUC

  2. Bütün burda anlatılanlar denendi, sonuç başarılı.

  3. Oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.

  Kolay Gelsin..


  alıntıdır..

 5. 5
  seyko
  Yeni Üye
  yaptıgınız anlatım cok güzel teşekkürler ama ben dediginizi yaptım fakat başka bilgisayardan bu bilgisayarıma ulaşamıyorum dediginiz hersey sorunsuz halloldu tabi başka yerden buna ulaşaşamam haric..

  yardım edermisin lütfen

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi