CM 01-02'yi XP'de çalıştırmak

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Soru ve Sorunlarınız Bölümünden CM 01-02'yi XP'de çalıştırmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  CM 01-02'yi XP'de çalıştırmak

  Reklam  CM 01-02'yi XP'de çalıştırmak

  Forum Alev
  Championship Manager serisinin efsanesi CM 01-02 maalesef Windows Xp de birtakım sorunlar çıkartıyor. Bu sorunların birkaç çözüm yolu var. Eğer siz de bu oyundan vazgeçemeyenlerdenseniz aşağıdaki bilgilere bir göz atabilirsiniz.


  1) CM 01-02 kısayoluna çift tıkladığımda hata bildirimi veriyor ne yapmalıyım?
  Bu sorunun çözümü için oyunun kısayoluna mouse'un sağ tuşuyla tıklayıp özellikleri seçin. Oradan uyumluluğa gelip uyumluluk modu bölümünde 'Bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır' bölmesinin kutucuğunu işaretleyin. Daha sonra da alttan 'Windows 98 / Windows Me' yi seçin ve 'Tamam' tuşuna basın.
  2) Yeni oyun başlatmak istiyorum ama 'There is not enough available system memory to create the game. Please free up some more and try again' - 'Oyun yaratmak için yeterli sistem hafızaası yok. Lütfen biraz boşaltıp yeniden deneyin.' gibi bir hata veriyor. Ne yapmalıyım?


  Bu sorun oyunun v3.9.60 ve v3.9.65 versiyonlarında görülmektedir. v3.9.68 de görülmemektedir. Ancak çözümü var.

  Bilgisayarıma sağ tuşla tıklayıp, özelliklerime girin. Daha sonra 'Gelişmiş' e gelin. Burada 'Performans' bölümünü göreceksiniz. 'Ayarlar' a tıklayın. Tekrar 'Gelişmiş' e gelin. Aşağıdaki 'Sanal bellek' bölümünde 'Değiştir' tuşuna tıklayın. Başlangıç boyutu ve özel boyutu 3072 MB yapın ve 'Ayarla' ya basın. Daha sonra 'Tamam' a basıp çıkın.


  Artık CM 01-02 sorunsuz çalışacaktır.

  NOT: Eğer oyunu oynarken yeterli sistem hafızası yok mesajı alırsanız, bunun nedeni oyunu oynarken çalıştırdığınız diğer programlardır (msn, winamp, windows media player vs.) . Bu programlardan herhangi birini veya birkaçını kapatıp oyuna devam edebilirsiniz.

 2. 2
  burc ugur
  Yeni Üye

  Cevap: CM 01-02'yi XP'de çalıştırmak

  Reklam  Çok sağol gerçekten Xp de dediklerinin aynısını yaptım ve sorunsuz çalışıyor şu anda oyun .

  Edit ; yanlız oyun çalıştı yeni oyun açmak istediğimde ise bu hatayı verdi :

  CM 01-02 (Oyun Yaratnak için YeterLi SisTem Hafızası Yok.)

  Bunu da internette aratarak çözdüm belki bazı arkadaşların işine yarar :

  Sırası İle : Bilgisayarım sağ tuş Özellikler/Gelişmiş/Performans/ Ayarlar/Tekrar Gelişmiş/Orada Altta Sanal Bellek Var Değiştir Diyeceksin/Disk Belleği Dosyası Yok Diyip ayuarla Diyecelsin Bukadar...

  Windows Tekrar Başlamak İstiyecek Evet De Birdahaki AÇılıştan Sonra Rahatlıkla Oyununu Oynayabilirsin...
+ Yorum Gönder
there is not enough available system memory to create the game,  cm 01 02 açılmıyor,  cm 01-02 oyun yaratmak için yeterli sistem hafızası yok,  cm 01 02 oyun açılmıyor,  championship manager 01-02 açılmıyor
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi