Yağmurun Olumlu Etkileri Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yağmurun Olumlu Etkileri Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yağmurun Olumlu Etkileri Nelerdir

 2. 2
  SEMİRAMİS
  Bayan Üye

  Cevap: Yağmurun faydaları Nelerdir

  *Yağmur su döngüsünün gerçekleşmesini sağlar. Yer yüzündeki sular yağmu sayesinde temizlenir.

  *Yağmur suyu tarla bitkileri için yararlıdır. Sulama yapılarak da bitki yetiştirilebilir. Ancak yağmur suyunun mineral bakımından zengin olması ve belli bir nokta yerine bitkinin her yerine etki etmesi verimi artırır.

  *Yağmur suyu içilebilir. İçerdiği minerallar bakımından yararlıdır. Saçlara, ellere ve vücuda sürülebilir. Cildi yumuşacık yapar.

  *Yağmur ormandaki ağaçların su ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ormanlar sayesinde canlılığın devamı için gerekli oksijen elde edilmektedir.

  *İlk baharda yağan yağmurlar sayesinde çiçek tozları ve polenler atmosferde dolaşmakta ve bitkiler arası çeşitliliği ve döllenmeyi olumlu etkilemektedir.

  *Yağmur burnunuzu, yanaklarınızı, bütün yüzünüzü kamçılar ve bedavadan iyi bir püskürtücü gibi etki eder.

  *Birçok farklı formda meydana gelebilir, bunlar nemli hava havadan aldığı tozlarla ve de güneş ışığı altında pişmekte. Bulutlar resmen canlanmakta bir bakıma, çünkü içlerinde indirgenmiş demir, çinko , mangan, vb. gibi eser elementler ile arginine, alanin, proline, valine, ıysine, histidine, aspartik asit, glutamik asit serine vb. gibi hayatın temel taşları olan aminoasitlerle zenginleşmekte.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi