Ecdada Mektup örnekleri

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ecdada Mektup örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ecdada Mektup örnekleri
  Soru: Ecdada mektup örnekleri verir misiniz lütfen Ecdada hakkında mektup örnekleri yazar mısınız ? ? 2. 2
  EFSER
  Bayan Üye

  Cevap: Ecdada Mektup örnekleri

  İnancından, ışığından kopup gelen çiçeklerden, Batan Güneşlere!
  Ziyaretine geldim Mehmet’im; seni anlamak, seni yaşamak, seni yaşatmak için… Karanlığı aydınlatmak, yarınıma ışık tutmak için geldim. Allah Allah nidalarıyla şehitlik mertebesine yerleşen yiğidim, kazandın. Kaybı yaşatmadın, yaşamadık. Ölümünün ucu gözükse de ölmekten korkmadın, sana geldim.
  Şöyle soluklanıp bakıyorum da Gelibolu açıklarına, denizin mavisi değil gördüklerim akan kanın kızılıydı. Barındığınız yerler yer değil cennetten aldığınız mekanlardı. Siz koştukça hızlandı kalp atışlarım. Dedim ya yaşamaya yaşatmaya geldim yanınıza. Gözlerimi kapıyorum görüyorum onları.
  Çanakkale bu değil mi zaten? “Yapamazsınız!” diye alay geçen İngiliz ordusuna karşı çıkmak, “Beş çayına oradayız.” dediklerine pişman ettirmek değil miydi! Ağlayan yüzü güldürmekti Çanakkale! Geride kalan yetimlerin sığındığı yerdi Çanakkale! Anadolu’nun kalbiydi Çanakkale.
  Gördüm ki şehitlikler temsili ve gerçek diye ayrılıyormuş. Gerçekte yatanların sayısı binse temsili de kaç bin kişi acaba? Bilinmemezlik var ortada. Alan dar, kayıp çok, yürek büyük ve şehidim sen ne arşa sığdın ne de canını verdin toprağın altına. Yerle gök arasında hizalanmış bizi bekliyorsun. Duydum sesini “Gelin size anlatayım, gelin beraber yaşayalım.”
  Güzelim yerler, manzara akla şayan, deniz ve yeşilin muhteşem buluşması… Ayağınızdaki yırtık çarıklarla aldınız değil mi buraları? Biz onları beğenmiyoruz da. Bastığımız her noktanın altında ayak izleriniz var, siz varsınız değil mi? Unutur olduk da. Ayağınıza batan bin bir acı yüreğimize battı. Izdıraba huzur ve inanç eklenince iman oluyormuş. Rahata sebep olanlar huzur bulduğundan beri.

  İnanca inanç eklemeyi gösterdiniz bize. Şefkate şefkat… Devamını getirmek bizde, sancağı teslim aldık. Çiçeği burnunda o şehit gençlerimizin, atalarımızın, dedelerimizin emanetini koruyacağız. Milleti millet yapan birliktir, örneğimiz silersiniz. İlle vatan diye çıktınız yola, ille vatan ille bayrak diyeceğiz bu yolda. 3. 3
  Ziyaretçi
  Ey benim soylu Miletim hepinizi çok seviyorum 4. 4
  Ziyaretçi
  Ecdada yazacam mektup buradan alayım güzel bir mektup örneği

 5. 5
  Ziyaretçi
  aynen öyle çok güzel yazılmış kim yazdıyza eline koluna ağzına sağlık

 6. 6
  Ziyaretçi
  Mektup yazalım ecdada yollayalım postaya

 7. 7
  Ziyaretçi
  Iyi de herkes hocalar bunları verirse 1. çıkmaz ki biraz mantıklı olun ben biraz değiştirip kendim de bir şeyler ekledim biraz burdan aldım güzel oldu siz de deniyebilirsiniz

 8. 8
  Ziyaretçi
  Bugün tekrar düşündüm bu konuyu. Tekrar düşündüm bu vatan için şehit olan, gazi olan insanları. İlk önce cesaretlerini düşündüm sonra dayanışmalarını. Şimdi şu an öyle dayanışması bol bir millet miyiz? Niye insanlarımız değişti. Neden herkes kendini düşünüyor, diğerlerini küçümsüyor. Bunlara "tamam" deyip geçtimde niye insanlar bu vatan için savaşanları unutuyor? "Geçmişini bilmeyenin geleceği olmazmış." Bu söz neden önemsenmiyor? Zafer kazandık diye mi bu dayanışmasızlık? Kaybetseydik ne olacaktı. Yine böyle şımarık, kendini beğenmiş bir devlet mi olacaktık. Atam siz yine gelin düzeltin bizi !!! Ben eski çalışkan devletimi istiyorum. Bu güzel yurtta güzel, iyi insanları daha çok istiyorum. Bu devlette hırsızlık ve yalancılık istemiyorum. Çoğu ülke bizi kıskanıyor ve güzel bir ülke olduğumuzu düşünüyor ama gün geçtikçe hırsızlık ve yalancılık artıyor. Kötü insanlar çoğalıyor. Gelin tekrar örnek olun bize. Ben bu devletin, bu milletin bir yerinde gizli olan o merhameti çıkarmak istiyorum. Benim halkım kötü değil. Onun kalbinde "sevgi, saygı ve merhamet" var bunlar elinde sonunda ortaya çıkacak. Sanat dallarıyla ünlü devletimiz yakında yeniden dayanışmasıyla ünlü olacak. Bu devlet sizin eseriniz. Siz başarılı ve akıllısınız. Eğer yurt halkımız biraz size çekmişse mutlaka eski çalışkanlığını kazanacaktır. Sizin gibi insanlar dayanışmaya meraklıdır. Sizin sayenizde ülkemiz tekrar zaferlerle dolu günlerine dönecek. Sizi örnek alan her insan doğru yola ulaşmıştır.

 9. 9
  Ziyaretçi
  değerli atalarım;
  sizin canınızı verdiğiniz, şehit olduğunuz topraktan sesleniyorum, cevap veriyorum sizlere.belki mezarınız nerede kimse bilmiyor. ama herkes şunu biliyor. uğruna canınız verdiğiniz toprağın altında. cennettesiniz. atam şehitler ölmez doğrudur. çünkü Çanakkale geçilmez. çünkü onlar uğruna canlarını verdikleri toprakta yaşayan torunlarının kalplerinde yaşarlar ve hiç ölmeyecekler.sizin bedeniniz çürümez çünkü uğruna canınızı verdiğiniz vatan toprakları sizin bedeninizi çürütmeye razı gelmez. tebessüm eden çehrenizin olması, vatanı kurtardınız içiniz rahat. bu yüzden ölürken yarısı kanla dolu yüzünüzün ninelerinizin ak tülbenti gibi çıkıp yattığınızda toprağa tebessüm eden yüzünüz çıktı ortaya.
  bir vatan dolusu sevgi ve saygılarımla...

  bu mektubumun kısa hali sizce güzel mi

 10. 10
  Ziyaretçi
  Allah razı olsun çok güzel örnek yazmışsın

 11. 11
  Ziyaretçi

  Evet qharshimmmm güzel müthiş ellerine kollarına sağlık arkadaşlar sırf burdan alıp yazmayın biraz kendinizde ekleyin her sitelerden başka yerlerden araştırın hep aynı siteye girmeyin dediğim gibi kendinizde ekleyin önce bi fikirlerinizi ve araştırdıklarınızı bir araya getirin düzenleyin sonra emin olun ve bir kağıda yazın daha mantıklı sizin için daha iyi olacaktır ;) İyi Forumlar...

 12. 12
  Ziyaretçi
  çok güzel yüzde yüz bunu yazdım ve 1. oldum 2 tablet verdiler sağolun varolun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
ecdada mektup örnekleri,  ecdada mektup,  ecdada mektup ornekleri,  ecdada mektup nasıl yazılır,  ecdada mektup örneği
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi