Kariyer Gelişimi Nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kariyer Gelişimi Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kariyer Gelişimi Nedir

 2. 2
  EFSER
  Bayan Üye

  Cevap: Kariyer gelişimi
  İnsanları ikiye ayırabiliriz; Farkında olanalar ve farkında olmayanlar.

  Dünyanın, gelişmelerin, teknolojilerin, sosyal gerçeklerin ve değişik birçok konunun farkında olmak bunları olabildiğince anlamaya çalışmak insanlarda büyük bir meziyettir. Kısacası bizi belki de insan yapan en önemli unsurlardan biridir.

  Farkında olan insanların hepsinde gördüğümüz ortak bir özellik ise daima kendini geliştirme isteği ve içgüdüsüdür. Kendinizi ve kariyerinizi geliştirmek istiyorsanız IQ’nuz kadar EQ’nuzu da (yani duygusal zeka’nızı) geliştirmeniz gerekir. Burada birçok değişik kaynaktan duygusal zeka konusunda size yardımcı olabilecek, olaylara değişik bir perspektiften ve daha geniş bir açıdan bakmanızı sağlayabilecek bazı yazıları derledik. Aynı zamanda belki de farkında olmadığımız veya farkında olup da gerekli önem vermediğimiz konuları sizlere tekrardan hatırlatmaya çalıştık.

  Yazıları dört bölüm altında topladık;
  Başarıya Bakış
  Değerler
  Gelişim
  Kariyere Bakış

  Umarım bu yazılar kendinizi geliştirmenizde size yararlı olur. Eğer sizin de elinizde bu konularda güzel kaynaklar varsa üye olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız ve diğer kişilerle de paylaşmak istediğiniz tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz bu platform sizler için.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi