İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler Kimlerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler Kimlerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  DESTE
  Bayan Üye

  Cevap: İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler

  Hz Muhammed: Allah Resulü kini ve nefreti kötü saymış ve ortadan kaldırmak için elinden geleni yaparak insanlığa büyük hizmetlerde bulunmuştur. Her zaman kardeşliği öğütlemiştir. Kız çocuklarına yapılan zulümlerden ve kadınların hor görülmesinden insanlığı kurtarmaya çalışmış ve o dönem de dahil her dönemi aydınlatmıştır. Hz Muhammed sav ırkçılığı tavsiye etmemiş ve buna karşı çıkmıştır.
  Albert Einstein: Albert Einstein çok önemli bilim adamlarından biridir ve 20. yüzyılın kurumsal fizikçisidir. 14 Mart 1879 tarihinde dünyaya gelen bilim adamı Yahudi asıllı Alman teorik fizikçisidir.

  Thomas Edison: 1847 senesinde Amerika’da dünyaya gelen Edison, çok önemli bilim adamları arasındadır ve icatlarıyla insanlığa büyük hizmette bulunmuştur. İlkokulda algı yeteneğinin zayıf olması gerekçesiyle okuldan uzaklaştırılan bu değerli bilim adamı bu tarihten sonra özel bir öğretmen tarafından eğitilmiştir. Bozulmuş bir telgrafı ustalıkla onarmıştır. En önemli icatlarından biri ampuldür. Havanın kararmasıyla karanlığa gömülen insalığa ışığı bir düğme kadar yakınlaştırmıştır.
  Leonardo Da Vinci: 15 nisan 1452 tarihinde doğan Leonardo Da Vinci Rönesans döneminde yaşamış çok yönlü bir insandır. Ustalıkla çalışmalarına devam ettiği dallar arasında mühendislik, mimarlık, matematik, anatomi, müzisyenlik, heykelcilik ve ressamlık vardır ve tüm bu dallarda en iyisidir. Tüm insanlığın tanıdığı ve bildiği muhteşem tabloları arasında Mona Lisa ve Son Akşam Yemeği vardır.
  Louis Pasteur: 27 Aralık 1822 yılında dünyaya gelen Fransız mikrobiyolog ve kimyager Pasteur kuduz aşısını bulmuştur.
  Galileo Galilei: 15 Şubat 1564 yılında dünyaya gelen Galilei günümüzdeki modern bilimin babası olarak tanınır. Fizik, matematik, astronomi gibi alanlarda yenilikler yapmış ve insanlığa sunmuştur.
  Pierre Curie: 1859-1906 yılları arasında yaşamış ünlü Fransız fizikçi Curie, kristalbilim, manyetizma ve ışınetki bilimi üzerinde çalışmış en bilinen kişilerdendir.
  Marie Curie: Pierre Curie’nin eşidir. Bu ismi yerine daha çok Madam Curi olarak tanınan Curie 1867-1934 yılları arasında yaşamıştır ve radyoaktivite üzerine çalışmaları ile 2 kez Nobel Ödülü almıştır. Radyoaktiviteyi keşfetmiştir ve bugün radyoaktivite ile ilgili pek çok çalışma bulunmaktadır.
  Isaac Newton: Matematikçi, fizikçi, filozof ve ilahiyatçı olan Newton heliyosentrizimin gelişmelerinde etkili olmuştur. Yer çekimini keşfetmiş ve bununla ilgili çalışmalarda bulunmuştur.
  Alferd Nobel: 1833 ve 1896 yılları arasında yaşamıştır.Bilim adamı dinamiti bulmuş ve onun vasiyeti sayesinde Nobel ödülleri verilmeye başlamıştır.
  James Clerk Maxwell: İskoçlu fizikçi ve matematikçidir. 1831-1879 yılları arasında yaşayan bilim adamı elektrik ve manyetiğin birbirinden farklı olmadığını ispatlamıştır ve bu fizik tarihindeki en büyük birleştirmedir.
  Michael Faraday: Michael Faraday 1791-1867 yılları arasında hayatını sürdürmüştür. İngiliz bilim adamı fizik ve kimya ile ilgili çalışmalar yapmıştır.
  Guglielmo Marconi (1874 - 1937)İtalyan fizikçi ve buluşçu. İlk başarılı telsiz telgraf sistemini geliştirdi.
  Kısa dalga radyo iletişimi üzerine yaptığı çalışmalarla modern uzun erimli radyo yayımcılığının gelişmesini olanaklı kıldığı için, radyonun babası olarak bilinir Başka biliminsanlarının katkılarıyla geliştirilen radyo, televizyonun bulunuşuna dek en önemli kitle iletişim aracı olarak kaldı.

  Alexander Graham Bell (1847 - 1922)İskoç asıllı ABD'li buluşçu. Bell ailesi, yıllar boyunca güzel konuşma üzerine çalışmış bir aileydi. Bu ailenin bir üyesi olan Graham Bellde çalışmalarını sesin iletimi ve bu yolla iletişim kurma üzerinde yoğunlaştırdı.
  Bunun sonucu olarak 1876'da telefonu icat etti. Graham Bell sayesinde hayatımıza giren telefon, çağımızın en önemli buluşlarından biri sayılıyor.+ Yorum Gönder
insanlığa hizmet etmiş kişiler kimlerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi