Karşıdan Karşıya Geçerken Nasıl Geçmeliyiz

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Karşıdan Karşıya Geçerken Nasıl Geçmeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Karşıdan Karşıya Geçerken Nasıl Geçmeliyiz

 2. 2
  Ecrin
  Bayan Üye

  Cevap: Karşıdan Karşıya Geçerken Nasıl Geçmeliyiz

  Yola inmeden önce kaldırımın / banketin kenarında durmalıyız.
  Önce sola, daha sonra sağa, tekrar sola bakarak yolu kontrol etmeli, eğer araç gelmiyorsa koşmadan hızlı adımlarla yürümeliyiz.
  Yolun ortasına gelindiğinde tekrar sağa bakarak, yine koşmadan hızlı adımlarla yürüyerek karşıya geçmeliyiz

  Karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat edilmeli?

  Karşıdan karşıya geçmek istediğinizde yakınlarınızda yaya geçidi, alt ve üst geçit veya trafik ışığı varsa öncelikle buraları tercih etmelisiniz.

  Ancak yaya geçidi ve trafik ışıklarını kullansanız bile araçlara karşı dikkatli olmalı, yolun her iki yönünü mutlaka kontrol ederek yolu geçmelisiniz.

  Yola adımınızı atmadan önce mutlaka solunuzu, sağınızı ve 2. kez solunuzu kontrol edin. Yolu zaman kaybetmeden, hızlı adımlarla ve dikkatinizi dağıtmadan geçin.

  Kavşakları asla çapraz geçmeye çalışmayın. Eğer görüşünüz iyi değilse, virajın bitiminde iseniz biraz yürüyüp karşıya geçmek için farklı bir nokta seçin.

  Park halindeki iki aracın arasından karşıya geçmeden önce araçların yol tarafında durup sağınızı ve solunuzu iyice kontrol edin.

  Karşıdan karşıya geçerken uzaktaki araçlara karşı dahi dikkatli olun, aracın hızla gelebileceğini ve hesapladığınızdan önce size ulaşabileceğini unutmayın.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi