Vatanımıza Karşı Sorumluluklarımız

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Vatanımıza Karşı Sorumluluklarımız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ecrin
  Bayan Üye

  Cevap: 1.Seçme ve seçilme hakkı: Kendi içimizden en nitelikli, en becerikli, bilgili, ahlâklı kişiyi belirleyebilmek ve ilerleyebilmek için bu görevimizi yerine getiririz.18 yaşını dolduranlar seçime katılabilirler.Sadece er ve erbaşlar ile askerî öğrenciler ve hükümlüler oy kullanamazlar.

  2.Kanunlara uymak: Toplum huzuru ve barışının sağlanabilmesi, hak ve özgürlüklerin korunabilmesi, devlet otoritesinin ve devamlılığının sağlanabilmesi için bu şarttır.

  3.Vergi vermek: Vergi: devletin vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, gelirine göre vatandaşından aldığı belirli bir miktar paradır.Daha iyi şartlarda yaşamak, daha iyi hizmetlerle karşılaşabilmek istiyorsak vergimizi düzenli olarak vermek zorundayız.

  4.Askerlik yapmak: Devletin varlığını devam ettirebilmesi için, kendisine yönelik tehlikelere karşı hazır olabilmesi için ordu oluşturulur.Biz de zamanı geldiğinde ordumuza faydalı olabilmek için temel bilgileri askerlik bilgilerini öğrenmeliyiz. 20 yaşını dolduran her Türk erkeği askerlik yapar. 3. 3
  Ziyaretçi
  Vatan Candır sevdadır şimdi daha söz yazsam şiir olacak

  uğrunda ölecek varsa vatandır 4. 4
  Ziyaretçi
  Vatanımız bizim yuvamız o yuvayı kimselere vermemeliyiz

+ Yorum Gönder
vatanimiza karsi sorumluluklarimiz,  vatanımıza karşı görev ve sorumluluklarımız,  Vatanımıza Karşı Sorumluluklarımız,  vatana karşı sorumluluklarımız ile ilgili kompozisyon,  vatana karşı olan sorumluluklar hakkında kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi