Su Altı Kaynağı Nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Su Altı Kaynağı Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap: Su altı Kaynakçılığı

  Yepyeni ve geleceğe dönük bir meslekle daha karşınızdayız, 'su altı kaynakçılığı'. Nedir bu mesleğin işlevi? Arkadaşlar adından da anlayacağınız gibi bu bir kaynakçılık işidir. Ama normal kaynakçılığa göre farkı su altında, çeşitli ekipmanlar eşliğinde yapılan bir kaynakçılıktır.
  Gelin konuyu yakından inceleyelim. Arkadaşlar ben normal kaynakçılıkla arasındaki farkı söylersem daha anlaşılır olacağını düşünüyorum. Bu iş için hem kaynakçı hem de yüzücü olmanız gerekmektedir. Tüplü dalışlara da alışkın olmalısınız. Normal kaynakçılıkta yalnız veya bir grupla çalışırsınız lakin su altı kaynakçılığında kesinlikle bir ekiple çalışırsınız. Su altına dalış yaptığınızda size gereken ekipmanlarla dalış yaparsınız ve ayrıca kıyafetinizde kamera ve diğer tarafla iletişim kuracağınız bir mikrofon bulunur. Ekibiniz, yüzeyde(gemi ya da karada) sizinle sesli irtibat kuran, kamera görüntülerinizi takip eden, gerekli koordinata yönlendiren, basınç düzeyini haber veren kişilerden yani geniş bir kadrodan oluşur. Bu yönden ekiple uyumlu bir çalışma durumu gerektirmektedir. Eğitim durumu lise ve yüzücü diplomasından sonra 4-6 ay arası su altı meslek eğitiminden sonra tamamlanmaktadır.
  Gelelim mesleğin kazanç kısmına, arkadaşlar mesleğe ilk başladığınızda 2000 tl bir maaş sizi beklerken zamanla uzmanlaşma durumuyla artış da söz konusudur. Ayrıca aldığınız diplomayla sadece yurt içi değil yurt dışı da daha iyi bir miktarla çalışabilirsiniz.
  Arkadaşlar bu meslek asıl kaynakçılar veya bu tür mesleği isteyenlere hitap ediyor. Normal kaynaktan her zaman böyle bir miktar kazanamazsınız. Bu yüzden kaynakçılığınıza, yüzme diploması ekleyip, su altında yapmasını öğrenip niye devamlı ve güzel bir kazanç sağlayamayasınız ki? Eğer su veya dalış korkunuz yoksa bence bu meslek kazancınızı ve hayat standardınızı artırmak için harika bir yol. Umarım bu meslek bir çok kişi için kazanç kapısı olur. Bol Kazançlar!
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi