Pijama Partisinde Neler Yapılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Pijama Partisinde Neler Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Pijama Partisinde Neler Yapılır

 2. 2
  Nickiniz
  Özel Üye

  Cevap: Pijama Partisinde Ne Oynanır

  Öncelikle annenizden ve babanızda izin almalısınız. En az bir hafta önce. Sakın annenizden izin almadan arkadaşlarınızı davet etmeyin!

  *Pijama partisinden önce o akşam ne yemek yapacaksınız, cips kola çikolata gibi ıvır zıvırları alın. Ayrıca kendi dergilerinizi çıkarın.

  * Sizde arkadaşlarınız gibi müzik CD'si çıkarabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızın fikrine danışarak pijama partisinde bir film izleyebilirsiniz.

  *Çok arkadaş davet edin. Parti daha eğlenceli olur.!

  *Arkadaşlarınıza dergi, kişilik testleri, müzik CD'si ve elbette pijama getirmelerini söyleyin.

  *Arkadaşlarınızla birbirinize makyaj yapabilirsiniz. Bu sebeple makyaj malzemelerini, parfümlerini hazırla. Arkadaşlarını da bu durumdan haberdar etki, belki onda da değişik malzemeler vardır. Ya da hijyen delisiyse kendi makyaj malzemelerinizi getirin. Ayrıca maşa ve düzleştiriniz varsa onları da hazırlayın, eğer sizde yoksa arkadaşlarınızdan getirmelerini isteyebilirsiniz.

  Hikaye Yazmaca

  Boş bir A4 kağıdı alın. Oyun bir kişiden başlayacağı için kura çekin. O kişi başlasın. Bir hikaye yazacaksınız. İlk kişiniz size göstermeden hikayenin ilk cümlesini yazsın. Sonra katlasın. Sıradaki kişi de ilk cümleye bakmadan ve size göstermeden ikinci cümleyi yazsın. Oyun böyle devam etsin. Hikaye bittikten sonra, kağıdı açıp okuyun. Bakalım ortaya nasıl bir hikaye çıkacak!

  Şişe Çevirmece

  Boş bir şişeyi alın. Bir daire şeklinde oturun. Şişeyi çevirin.Şişe durduğunda, şişenin ağzı kime geldiyse, şişenin arka tarafına gelen kişi şişenin ağız tarafına gelen kişiye "Cesaret mi, doğruluk mu?" sorusunu sorsun. Cesaret derse, ona bir şey söylesin, cesaret diyen kişi de öbür arkadaşının söylediğini yapsın. Doğruluk derse, soruyu soran kişi ona bir soru sorsun. Soru sorulan kişi de ona doğru cevabı versin.Oyun böyle devam etsin.

  Ünlüler

  Her biriniz yapışkanlı not kağıtlarından alın ve her birinin üstüne farklı bir ünlünün ismini yazın. Boş tarafı yukarı gelecek şekilde yere koyun ve karıştırın. Daha sonra her biriniz bir tane çekip alnınıza yapıştırın. Sonra sırayla birbirinize evet-hayır soruları sorun ve kim olduğunuzu bilmeye çalışın. Kim olduğunu bilen ilk kişi kazanır.

  Gerçek-Yalan

  Her biriniz 10 tane küçük kağıt alın. 5 tanesine gerçek, 5 tanesine ise yalan olan cümleler yazın. Sonra hepiniz yalan cümlelerinizi bir tarafa, gerçek cümlelerinizi bir tarafa koyun ve yığın haline getirin. Daha sonra sırayla hepiniz bir tane yalan, bir tane de gerçek cümlesi çekip birbirinize bu cümleler ile ilgili sorular sorun.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi