Hava Kirliliği ile ilgili Yazı Kısa

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hava Kirliliği ile ilgili Yazı Kısa ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hava Kirliliği ile ilgili Yazı Kısa

 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Hava Kirliliği Kısaca

  Hava kirliliği, canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve/veya maddi zararlar meydana getiren havadaki yabancı maddelerin, normalin üzerinde miktar ve yoğunluğa ulaşmasıdır.
  Bir başka deyişle hava kirliliği; havada katı, sıvı ve gaz şeklindeki yabancı maddelerin insan sağlığına, canlı hayatına ve ekolojik dengeye zarar verecek miktar, yoğunluk ve sürede atmosferde bulunmasıdır. İnsanların çeşitli faaliyetleri sonucu meydana gelen üretim ve tüketim aktiviteleri sırasında ortaya çıkan atıklarla hava tabakası kirlenerek, yeryüzündeki canlı hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir.
  İnsan yapımı kirlilik kaynaklarını ise kabaca :
  1. Ulaşım
  2. Katı yakıtlar
  3. Elektrik santralleri
  4. Endüstri ve ısınma için kullanılan yakıtlar
  5. Endüstriyel işlemler olarak sıralanabilir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Hava kirliliği düzeltilmezse insanlar hastalanmaya yüz tutar 4. 4
  Ziyaretçi
  İnsanoğlunun en fazla ihtiyaç duyduğu şey havadır.

 5. 5
  Ziyaretçi
  hava kirliliği hayvanları olumsuz etkiler fabrikadan çıkan duman insanları kanser edebilir bu dumandan uzak duralım

 6. 6
  Ziyaretçi
  hava kirliliği insanların dikkatsizliği yüzündendir . insanlar zamanla yeni inşaatlar yapar ve bu inşaatdaki kirli hava bulutlara karışır ve böylece yağan yağmur kirli olur.yağan yağmur bitkileri etkiler bitkilerde kirli sudan solar ve ölür.yani içimize çektiğimiz hava kirli olur.hatta arabadan çıkan kirli gaz Ozon tabakasına zarar verir ve ozon tabakası genişler ve incelir. YANİ DOLAYISIYLA DÜNYA YOK OLUR.

 7. 7
  Ziyaretçi
  Havayı bilinçli kullanalım diğer canlıları ve bizleri hasta etmeyelim. Çünkü doğa bizim.çevre ile iç içeyiz .

 8. 8
  Ziyaretçi
  evet havamız ve suyumuz çok kirleniyor bu nedenle havamız kirlendiği için hasta da olyoruz su da içtiğimizde hasta oluyoruz bu nedenle İNSANLARDA HASTA olyorlar onun için suylarımız kirlenmesini İSTEMİYORUZ istiyenlerde suyunu çöplere atyorlar havalarını fabrika dumanlarıyla kirletiyorlar onun için hasta olyoruz ÖLMEK Mİ?İYİ YOKSA YAŞAMAK MI? İYİ HADİ BAY VE BAYANLAR ÇOCUKLAR ERKEKLER KIZLAR HADİ DÜNYA ELLERİMİZDEN KAÇIYOR DÜNYASINI SEVENLER HADİBAKALIM YAŞAMAK MI? ÖLMEK Mİ? HADİ AÇIKLAYIN BAKALIM HADİ BAKIN DÜNYAMZ ELLERİMİZDEN GİDİYOR HADİ KURARIN BAKALIM

 9. 9
  Ziyaretçi
  hava kirliliği. Yüzünden. İnsanlar kronik akciğer. Hastalığına yakalinabilir. Hava kirliliği canlı la rın sağlığını olumsuz etkiler. Her sene 7milyon kişi ölür.

 10. 10
  Ziyaretçi
  Tebrik ederim bunu odevide kullanicam

+ Yorum Gönder
hava kirliliği ile ilgili yazı,  hava kirliliği ile ilgili kısa yazı,  hava kirliliği ile ilgili yazı kısa,  hava kirliliği kısaca,  hava kirliliği ile ilgili yazılar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi