Mizahi Türde Hikaye örnekleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Mizahi Türde Hikaye örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Mizahi Türde Hikaye örnekleri

  Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor Musun?  Üniversitenin büyük amfisinde 800 kişinin katıldığı bir imtihan... Süre iki saat... Profesör son derece sert ve sürenin esnetilmesine imkân yok. Cevapları yetiştiremeyen kalıyor. Bu yüzden bütün talebeler harıl harıl kâğıt dolduruyorlar.

  Ama birisi ağırdan gidiyor. Biraz düşünüyor biraz yazıyor. Hiç aceleci bir hâli yok.

  Derken süre doluyor. "Getirin kâğıtları çocuklar" diyor profesör ve herkes bitirebildiği kadarıyla kâğıdını getirip masanın üzerine koyuyor. Veren çıkıyor, veren çıkıyor, masanın üzerindeki kâğıtlar birikiyor. Sınıfta hiç talebe kalmıyor. Bir kişi hâriç. Bizim ağırdan giden talebe hiç istifini bozmadan yazmaya devâm ediyor.

  Böylece biraz daha zaman geçtikten sonra, bizimki kalkıp kürsüye gidiyor ve kâğıdını bir sonraki ders için hazırlıklarını tamamlamakta olan profesöre uzatıyor. Profesör kızarak:

  -Hayır! Çok geç kaldın. Artık senin kâğıdını alamam...

  Bizimki ters ters bakıyor:

  -Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

  -Yoo, aslında bilmiyorum. Ne olacak?

  Talebe bakışlarını dikleştirerek tekrar soruyor:

  -Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

  -Hayır bilmiyorum! Üstelik bu hiç de mühim değil!

  -İyi öyleyse, diyor bizimki ve yığılı duran imtihan kâğıtlarının bir kısmını kaldırıyor ve araya kendi kâğıdını koyup kâğıtları tekrar düzeltiyor. Sonra da:

  -İyi günler hocam, deyip profesörün şaşkın bakışları arasında yürüyüp gidiyor.
  E-mail sâhibi olmak  İşsizin biri, temizlik işleri için Microsoft'a başvurur. İnsan Kaynakları, bir ön görüşmenin ardından test (yeri temizlemek) yaparlar ve 'işe alındın, e-mail adresini ver, sana başvuru formunu göndereyim, ayni zamanda, işe başlamak için geleceğin günü bildiririm' der.
  Adam çaresiz, bilgisayarının ve dolayısı ile e-mail adresinin olmadığını söyler. İnsan Kaynaklarından, onun adına üzüldüklerini, fakat e-mail'i yoksa, kendisinin de varolmadığını ve kendisi de olmadığı için işe alınamayacağını söylerler.
  Adam umutsuzca, ne yapacağını bilmeden, cebinde sadece 10$ ile çıkar. Ve bir markete girerek 10 kiloluk bir kasa domates alır. Kapı kapı dolaşarak, 2 saat içerisinde sermayesini ikiye katlar. İşlemi birkaç kez daha tekrar eder ve akşam eve döndüğünde 60$'ı vardır. Ve bu şekilde yaşayabileceğini anlar, her sabah erkenden evinden çıkar ve aksam geç saatlere kadar çalışır, ve her gün parasını üçe, dörde katlar. Az bir zaman sonra, bir el arabası alır, bunu bir kamyonla değiştirir ve bir süre sonra artık, birçok araçtan oluşan bir nakliye şirketi sahibidir.
  5 sene geçer, adamımız Birleşik Devletler'in en büyük gıda nakliye şirketlerinden bir tanesinin sahibidir artık. Artık ailesini ve geleceğini düşünmektedir, ve hayat sigortası yaptırmaya karar verir. Bir sigorta şirketini arar, kendine uygun bir plan seçer ve konuşma biterken, sigortacı, teklifi gönderebilmek için adamın e-mail adresini ister. Adam e-mail 'inin olmadığını söyler.
  'Şaşırtıcı, der sigortacı, e-mail'iniz yok ve bu hanedanlığı kurabildiniz, düşünün, ya bir de e-mail adresiniz olsaydı...'
  Adam düşünür ve su cevabı verir: 'Microsoft'ta temizlikçi olurdum!!'
  Bu hikayeden alınacak dersler :
  1- İnternet, hayatın çözümü değildir.
  2- Eğer Microsoft'ta temizlikçi olmak istiyorsan e-mail adresi edinin.
  3- Eğer e-mail'in yoksa ve çok çalışıyorsan, zengin olabilirsin.
  4- Eğer bu hikayeyi e-mail vasıtası ile aldıysan, temizlikçi olma şansın milyoner olma şansından daha fazla.  Ödeyen: Şeytan  Yaşlı kadın oldukça dini bütün bir insanmış... Her sabah kapısının önüne çıkar ve bağıra bağıra dua edermiş:

  'Allah'ım bize verdiklerin için sana şükürler olsun'

  Ve ardından her seferinde de yan komşusunun sesi duyulurmuş:

  'Tanrı yok kadııın Tanrı yok!!!'

  Yaşlı teyze ne kadar sinirlense de yine her sabah dua edermiş,öteki komşu da inadından her seferinde ona öyle bağırırmış... Neyse, bir akşam, komşusu yaşlı teyzeye bir oyun etmeye kalkmış... Markete gidip bir sürü meyve sebze ekmek vs. alıp torbalara doldurmuş, yaşlı teyzenin kapısının önüne bırakmış.

  Ertesi sabah teyze kapıyı açıp da yiyecekleri görünce çok şaşırmış ve sevinçle bağırmış:

  'Sana şükürler olsun Allah'ım, bu gönderdiğin yiyecekler için sana şükürler olsun!!!'

  Ve ağacın arkasından onu seyreden komşusu seslenmiş:

  'Tanrı yok kadııın Tanrı yok!!! O yiyecekleri ben aldııııım!!!' Yaşlı teyze hiç istifini bozmamış:

  'Yüce Allah'ım sana ne kadar şükretsem azdır!!!! Hem bu yiyecekleri göndermişsin hem de parasını şeytana ödetmişsin!!!' 3. 3
  Ziyaretçi
  vuvv güzelmiş 4. 4
  Ziyaretçi
  bence bu site çok güzel beğendim.

+ Yorum Gönder
hikaye örnekleri,  mizahi türdeki hikayeler,  mizahi hikayeler,  Mizahi türdeki kısa hikayeler,  mizah türünde kısa hikayeler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 12 kişi