Tasarruf Tedbirleri Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Tasarruf Tedbirleri Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Bazı Tasarruf Tedbirleri

  -Evimizde kombi kullandığımız ve yakıt olarak doğal gaz kullandığımız için salon gibi sürekli kullanılmayan odaların radyatörlerini gerektikçe açıyoruz ve oturma odası mutfak gibi yerleri de evden çıkarken ve gece yatarken mutlaka kapatıyoruz.

  -Lüzumsuzsa söndür sözünü hem su hem de elektrik harcamalarımızda uyguluyoruz.

  -Tasarruflu ampüller kullanrak enerjiden tasarruf yapılabilir

  *-Evinizin cam ve kapilarinin yalitim yaptırarak yakıt tasarrufu yapılabilir

  -Deterjan , şampuan, diş macunu gibi kimyevi maddeleri, tasarruftan ziyade çevre kirliliğini ve sağlığımız etkileyen negatif faktörleri de bertaraf etme nedeniyle minimum kullanıyoruz.

  -Çocukların kıyafetlerinin küçülenleri kardeşine ve kuzenlerine vererek, gerekirse kuzenlerinden küçülenlerini alıp giydiriyoruz.

  -Atık kağıt ve ambalajlarımızı ayırıyoruz , çöplerden ayrı olarak belirtilen günlerde bırakarak geri dönüşüme katkı sağlamaya çalışıyoruz. ( umarım belediyeler çöpe göndermiyordur bazen geri dönüşüm arabasını görmediğimizde “boşuna mı acaba” hissine kapılıyoruz)

  -Alışveriş yaparken gereksiz poşet almıyoruz; ufak tefek alışverişlerde (kozmetik, kırtasiye, vs) çantanın içine direk atıyoruz, market alışverişlerinde ise poşetleri max dolduruyoruz ( birbirinden ayrılması gereken gıda ve deterjanlar ayrı oluyor mecburen)

  -Galiba en önemlisi de şu; bu dünyayı onlardan emanet aldığımız çocuklarımızı tasarruf etmeyi ögreterek yetiştirmek için çaba gösteriyoruz.
+ Yorum Gönder
tasarruf tedbirleri nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi