Çekirdeği Olmayan Hücrelerin Kalıtım Maddeleri Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çekirdeği Olmayan Hücrelerin Kalıtım Maddeleri Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çekirdeği Olmayan Hücrelerin Kalıtım Maddeleri Nelerdir

 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap:
  Çekirdeği Olmayan Hücrelerin Kalıtım Maddeleri Hakkında

  Sitoplâzma, yarı sıvı matriks olup, plazma zarı ile nükleus arasını doldurur. Sitoplazma organeller ve bunların içinde yer aldığı koyu kıvamlı sıvı kısım (sitozol)dan oluşur. Bu sıvı kısmın içeriğini enzimler, RNA, aminoasitler, nükeotitler gibi yıkım tepkimeleri sonucu oluşan atık ürünler, koenzimler, iyonlar ve büyük oranda su oluşturur.
  Sitoplazmanın submikroskobik morfolojisi 1945 yılında Porter tarafından elektron mikroskobu ile yapılan çalışmalar sonunda aydınlatılmıştır. Bir canlıda saptanan her türlü canlılık olayları sitoplazma içerisinde geçer. Genellikle saydam ve homojen bir kitle oluşturur.
  Sitoplazma solunum, fotosentez, beslenme, sindirim, boşaltım gibi bütün yaşamsal faaliyetlerin geçtiği yerdir. Bu olaylar ile ilgili tepkimeler sitoplazmanın sıvı kısmına dağılmış enzimler tarafından yapılırken bir kısmı da organellerde gerçekleştirilir. Sitoplazmanın miktarı hücrenin boyutuna göre değişir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çekirdeği olmayan hücrelerin kalıtım maddeleri sitoplazmada bulunur 4. 4
  Ziyaretçi
  çok güzel bir site. kesinlikle öneriyorum kızım ödevini hep bu siteden yapıyor.

+ Yorum Gönder
Çekirdeği olmayan hücrelerin kalıtım maddeleri nelerdir,  çekirdeği olmayan hücrelerin kalıtım maddeleri nerdedir,  kalıtım maddesi nedir,  çekirdeği olmayan hücreler,  hücre çekirdeği olmayan canlılar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi