İlkbahar Mevsiminde Canlılarda Hangi Değişiklikler Olmaktadır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İlkbahar Mevsiminde Canlılarda Hangi Değişiklikler Olmaktadır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Çoğunlukla, ilkbaharda doğanın canlanması, bir çoğumuzda kıpırtıya, canlılığa sebep olur.
  Metabolizmamız değişmeye, hızlanmaya başlar. Her ilkbahar yaşam için yeni bir başlangıçtır adeta… O yıl için yapılacak işlerin planları yapılır. Bütün kış adeta uyuyormuş da uyanmış gibi bir moda geçeriz. Bu durum aslında yeni başlangıçlar için bir fırsattır. İnsan doğa gibi kendini yenileyebilir ve yeni hedeflere doğru yol alabilir. Bu açıdan ilkbahar gerçekten iyi bir fırsat sunar.

  Fakat genetik olarak metabolizması doğaya ters çalışan bazılarında ilkbahar çöküş mevsimidir. Diğerlerinin aksine bu insanlar kendilerini yorgun, bitkin ve çökkün hissederler. Hiçbir şeyden zevk alamazlar. Evlerinin perdelerinden güneşin içeriye girmesine mani olurlar. Yatağa girip uyumak isterler ve yaparlar… Diğer insanların canlılığı, neşesi onlara batmaya başlar. Asabi, alıngan, kırılgan olurlar. Bu insanlar “Mevsimsel Depresyon” yaşarlar.

  Her mevsime göre kendimizi, psikolojik ve fiziksel olarak hazırlamamız gerekir. Fiziğimizde yapacağımız bazı değişiklikler, imaj değişiklikleri; alışkanlıklarımızda değişiklikler ya da yeni ilaveler bizi motive eder… Bunun için aşağıdaki “on altın kuralı” her mevsime daha kolay adapte olmak için yararlı bir rehber olabilir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Valla kıştan bahara geçen insan bir kırgınlık bir uyuşukluk ve uyku hali vardır.+ Yorum Gönder
ilkbaharda canlılarda ne gibi değişiklikler olur,  mevsimlere göre canlılarda ne gibi değişiklikler olur,  ilkbaharda ne gibi değişiklikler olur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi