Sevgi Nasıl Gösterilir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sevgi Nasıl Gösterilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sevgi Nasıl Gösterilir

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Sevginizi nasıl aktarırsınız?

  Kendinize,ailenize,canlı ve cansız çevrenize sevginizi başarıyla ifade edebiliyor musunuz? Sevdiğiniz inandırıcı ölçüde anlaşılıyor mu?Kendinizi muhataplarınızın anlayacağı üslupta anlatabiliyor musunuz?Yanlış anlaşılmayı önleyebiliyor musunuz?

  Sevginizi hakkıyla ifade edemediğiniz sürece sevginizden yararlanamazsınız.Sevginizi gizli kutusundan çıkaran ifadenizdir.Sevginizi kalbinizin,vücudunuzun,sözünüzün,beraberlikleriniz in ve iyiliklerinizin diliyle ifade edebilirsiniz.Bu beş kanal aracılığıyla,muhteşem sevgiyi içinizden dışarıya nasıl çıkarırsınız?

  Sesiniz,sözünüz,gözünüz,vücudunuz ve tavrınız sevdiğinizi söylesin.

  Hayatınızdaki özneleri sıklıkla kalbinize çağırır.Onlara sevginizin sebeplerini sıralayın.Sevgi sebeplerini şükür,minnet,takdir,rıza hisleriyle karşılayın.Böylece sevgi telepatisi yayar,şifayı,zekâyı,senliği üzerinize çekersiniz.Kalbinizde canlanan sevgi ilk önce vücut dilinizden yansır.

  Bakışlarınız,duruşunuz,dönüşünüz,hızınız,el kol, hareketleriniz vücut dilinizdir.

  Bazen bir çift gözün tek bakışlık sözünü,bin bir cümle dile dökemez.

  Gözleriniz ruhunuzun penceresi,vücudunuzun ruhunuzun yuvası ve penceresidir.Kalbiniz vücudunuzun üzerinden konuşur.Diliniz yalan söyleyebilir;ama gözlerinize,ellerinize,teninize yalan söyletemezsiniz.

  Kendinize bir sorun! Sevgi,şefkat,saygı,bağlılık,hayranlık,takdir,teşek kür dolu bir bakış nasıl olurdu?

  Şimdi aynaya bakın ve hissedin.Çok sevdiğiniz çiçeğe,çocuğa,anne-babaya,kediye,kelebeğe nasıl bakıyorsunuz? tek bir sevgi bal-kışı,şefkatli bir dokunuş,kucaklama,okşama,yönelme,tatlı derin ve lezzetli izler bırakır.

  Sevginizi önemseme,onaylama,beğenme,saygı davranışıyla anlatırsınız.“Gülümse,selamla,yol ver,yönel,bakışlarını kaçırma,dikkatle dinle,başınla onayla,ellerini aç,yüzünü dön,yeterince yaklaş”.Ardın da vücut dilinizi sesinizleve sözünüzle desteklersiniz.
+ Yorum Gönder
sevgi nasıl gösterilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi