Bayrak Hangi Amaçlarla Kullanılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bayrak Hangi Amaçlarla Kullanılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden semboldür. Bir yerin kime ait olduğunu göstermek, düşmanları korkutmak, halka gurur ve coşku vermek ve süsleme yapmak amacıyla kullanılabilir.

  Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını simgeleyen bir bayrağı vardır. Bayrak kumaştan yapılan Bir ülkeyi, gurubu, zümreyi ya da topluluğu simgeleyen kutsal semboldür. Bayrak sözcüğünün aslı, “batrak”tır. Batıraktan yani batırmaktan gelir. Eski Türklerde toprağa saplanan, batırılan mızrağın üzerine hanedanlığı temsil eden renklerde kumaşlar, ipler vb. asılırdı. Mızrağın ucuna da altın veya değerli madenlerden kurt başı gibi kağanlık alameti takılırdı. “Toprağa batırılan mızrak” anlamındaki bayrak sözcüğü, zamanla “dalgalanan milli simge” ye kaymıştır.

  Diğer bir deyişle Bayrak bir ülkenin bağımsızlığını bütünlüğünü birliğini konu eden semboller ve renklerden oluşan çeşitli sabit ölçekli olan semboldür. 3. 3
  Ziyaretçi
  Arkadaslar bayrak biz Türklerin bağımsızlığımizi gosteren senboldur o şehirleri mizin kanının rengidir ona saygi duyalim O Türk bayragi hep göklerde ve kalplerimizde kalacaktır 4. 4
  Ziyaretçi
  bence bayrak ülkeyi en iyi gösteren simgedir.Bizistiklal

 5. 5
  Ziyaretçi
  Bayrak, bir ülkenin bağımsızlığını temsil eder. Eğer bir ülkenin bayrağı dalgalanmıyorsa ö ülke özgür bir ülke değildir. Bizim bayrağımız dikdörtgen şeklindedir ve üzerinde yıldız ve ay bulunmaktadır. Başka sorularınızı bekliyorum.

  TEŞEKKÜRLER!!!

 6. 6
  Ziyaretçi
  bayrak bizim bağımsızlıgımızın sembolüdür. Eski Türklerde toprağa saplanan, batırılan mızrağın üzerine hanedanlığı temsil eden renklerde kumaşlar, ipler vb. asılırdı. Mızrağın ucuna da altın veya değerli madenlerden kurt başı gibi kağanlık alameti takılırmış bu bilgileri ögretmenim anlatmıştı :) :)

+ Yorum Gönder
bayrak ne amaçlarda kullanılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi