Ekmeğin Kalorisi Ne Kadardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ekmeğin Kalorisi Ne Kadardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ekmeğin Kalorisi Ne Kadardır

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: ekmekte ne kadar kalori var


  Beyaz Ekmek : Beyaz undan yapılan ekmek çeşididir. Bir diliminde 70 kalori vardır. Kan şekerini çok hızlı yükseltip düşürücü etkisi vardır. Diğer ekmeklere göre çabuk açlık hissi oluşturur.

  Kepekli Ekmek : Beyaz una ham kepek eklenmesi sonucu elde edilen ekmektir. Bir dilimi 70 kaloridir. Beyaz ekmeğe oranla kan şekerini çabuk yükseltip düşürmez. Uzun süre tok tutma etkisi vardır.

  Tam Buğday Ekmeği : Tam buğdayın üst kabuğunun beyaz una eklenmesi sonucu elde edilmiş ekmektir. Bir dilimi 72 kaloridir. Yüksek B vitamini ve lif içerir. Kan şekerini yükseltmesi ve düşürmesi çok yavaştır. Uzun süre tok tutar. Diyette en çok tavsiye edilen ekmek çeşididir. Yüksek lif içerdiğinden kolesterolü dengelemeye , düşürmeye yardımcı olur.Bağırsak sağlığını destekler.

  Çavdar Ekmeği : Saflaştırılmış çavdar unuyla yapılan bir çeşit ekmektir. Bir diliminde 72 kalori vardır. Çözünür lifleri ile kolesterolü düşürür. B vitamini içerir. Kan şekerini düşürüp yükseltme seviyesi azdır , uzun süre tok tutar.

  Yulaf Ekmeği : Yulaf unu eklenerek hazırlanmış ekmektir. Bir dilimi 75 kaloridir. Beta-glukan içeriği nedeniyle kolesterol seviyesine en olumlu etkiyi yulaf ekmeği yapar. Sindirim sistemi sağlığını korur, yüksek B vitamini içerir
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi