Led Tv ömrü Ne Kadardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Led Tv ömrü Ne Kadardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Led Tv ömrü Ne Kadardır

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Led Tv ömrü Ne Kadardır

  Led Tv Hakkında Bilgi


  Bu tip tvlerin ömürleri , panellerinin (doğru adı modül) , yani ekranlarının arıza yapmasına bağlıdır. Bu paneller garanti döneminde bile arıza yapıp ömrünü doldurabilir. Garanti döneminde tvler genelde yenisi ile değiştirilir. Garanti süreci bitince arıza yaptığında değişim bedeli 1000 dolar + işçilik gibi rakama geldiği için yeni tv alırsınız.

  Anakartı yanarsa 200-250 dolar arası tamir maliyeti olacaktır. Kısacası ,bir insanın ömrü için 70-75 yıl civarıdır diyoruz (ben çocukken 60-65 yıl deniyordu) ama bu bebekken veya 20 yaşını bile görmeden ölecek insanların var olduğu gerçeğini değiştirmez. Tvler içinde aynı mantık geçerlidir ve panelleri ne zaman arıza yaparsa o ömürleri o kadardır demek daha doğrudur.

  Forumda her marka ve model için , tvyi aldıkları günden muhtelif zaman (1-2 ay veya 3-4 yıl sonrası ) sonrasında panel arızası yaşayan arkadaşlarımız vardır. Şu marka iyidir şu kötüdür gidi birşey söyleyecek sağlıklı bilgi olmadan forumda veya internette bol miktarda "şu marka daha uzun ömürlüdür" diye bilmeden konuşan insan bulabilirsiniz. "Sony daha uzun ömürlüdür" derken Samsungu kötüler ama Sonynin Samsung ile ortak olduğu fabrikasında üretilen panel taktığını bilmez. Philips ile Lg arasında yine benzer bir fikir yürüten olur. "Lg kötüdür , Philips iyidir" der ama Philips çoğu tvlerinde LG panel kullanır.

  Plazmalarda ise zaman ile yaşlanma meydana gelecektir ve ilk günkü kadar güzel renk üretemeyecektir. Bu şekilde zaten tvyi izlemek istemezsiniz.

  Enerji kullanımları olarak da çok fazla bilgi kirliliği var. Yabancı test sitelerinde ölçüm sonuçları var. Bunlara bakın. Plazmalar 3-4 yıl önceye göre daha az enerji kullanıyor ama sizin almak isteiğiniz tv modelinde bu tip özel panel kullanılmamış olamabilir. Marka ve model bazında araştırma yapın. Mesela bazı Panasonic plazmalar çok tasarruflu (100 watt altı tüketimi var) ama bu her Panasonic tv modelinde kullanılmıyor.

  Beğendiğiniz tv hakkında araştırma yapmadan ve detaylı özelliklerini öğrenmeden karar vermeyin.
+ Yorum Gönder
led tv ömrü kaç yıl,  led tv ömrü,  led tv lerin ömrü,  led tv ömrü ne kadar,  led tv ömürleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi