Türk Kızılayı Resmi Kurum Mu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Türk Kızılayı Resmi Kurum Mu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: sivil toplum kuruluşudur... 3. 3
  Ziyaretçi
  hayır.o bir sivil toplum kuruluşudur. 4. 4
  Asel
  Özel Üye
  Türk Kızılayı Resmi Kurum Mu

  Kızılay sivil toplum örgütü müdür


  Kızılay toplum yararına çalışan bir Sivil toplum kurluşudur. Ancak, örneğin TEMA Vakfı gibi, diğer STK'lar farkı yarı resmi olmasıdır. Kızılay gibi Türk Hava Kurumu, Mühendis ve Mimarlar Odası, Ticaret ve Sanayi Odaları da yarı resmi birer sivil toplum örgütüdürler.


 5. 5
  Ziyaretçi
  evet Asel'inki doğru

 6. 6
  Ziyaretçi
  sivil toplum örgütü

 7. 7
  Ziyaretçi
  KIZILAY RESMİ KURUMMU

  Kızılay resmi kurum değildir.Çünkü Kızılay da çalışanlar gönüllü olarak çalışır ve yaptıkları iş karşılığında devlet tarafından maaş almazlar.Hepimiz biliyoruz ki resmi kurum çalışanları yaptıkları iş karşılığında devlet tarafından maaş alırlar.


  Benim fikrim böyle fikrimi ister beğenin ister beğenmeyin her türlü yoruma açığım

 8. 8
  Ziyaretçi
  Kankacım kim dedi maaş almazlar diye. Kızılayın STK dışında ticari faliyetleride çok yaygın. Kızılay maden suyu , su , mesela hastanedi tıp merkezi ve daha bir çok ları, ama gönüllü yapılan stk görevleride var.

 9. 9
  Ziyaretçi
  Kızılay kamu yararına çalışan sivil toplum örgütüdür. Profesyonel ve gönüllü kadroları vardır. Genel merkezinde maaşlı çalışan profesyonel kadrolar vardır. Şubelerde ise gönüllü çalışan kişiler vardır. Kızılay Genel Başkanı,yönetim kurulu ve şube başkanları herhangi bi maaş almaksızın bilabedel çalışırlar.

+ Yorum Gönder
kızılay resmi kurum mu,  kızılay devlet kurumu mu,  kızılay resmi kurum mudur,  kızılay kamu kurumu mudur,  kızılay resmi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi