Dengeli Beslenmenin Spor ile ilişkisi Nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dengeli Beslenmenin Spor ile ilişkisi Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dengeli Beslenmenin Spor ile ilişkisi Nedir

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Dengeli Beslenmenin Spor Ile Ilişkisi Nedir

  Dengeli beslenmenin spor açısından önemi


  Spor açısından dengeli beslenme çok önemlidir. Avuç içi kadar bir yiyecek midenize minimum 3 saatlik bir işleme tabı tutulur. Eğer mideniz doluysa ve bu şekilde spor yapacak olursanız vücudunuzdaki büyük bir çoğunluk kan rezervini midenize hucum etmesini sağlayacaktır.
  İçerisi doluyken dışarıdan bir şey yapmak pek fazla mümkün değildir. Vücut enerjisinin %80 ni sindirime harcanıyor. Eğer spora başlamadan önce midenizdeki sindirim hala devam ediyorsa vücut kaslarınıza gerekli enerjiyi göndermeyecektir. Bayılmaların ve kusmaların asıl sebebi aslında budur.
  Spor açısından beslenmede dikkat edilmesi gerekenlerden birisi enerji kaynaklarının iyi alınması gerektiğidir. Spor yaparken su kaybı kesinlikle karşılanmalıdır. Spor yapmadan önce yemek yenmesine çok fazla gerek yoktur. Spora başlanmadan 30 dakika önce su ve meyve tüketilmelidir. Kuru incir, kayısı badem gibi kuruyemişlerin tüketimi de enerji takviyesi açısından çok önemlidir.
+ Yorum Gönder
spor ve beslenme arasındaki ilişki,  spor ve beslenme arasındaki ilişki vikipedi,  spor mu dengeli beslenme arasındaki ilişki,  spor ve beslenme ilişkisi,  dengeli bsslenme ve spor iliskisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi