Obezite Nedir Korunma Yolları Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Obezite Nedir Korunma Yolları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Obezite Nedir Korunma Yolları Nelerdir

  Obezite Nedir Korunma Yolları Hakkında Bilgi


  Obezite, aşırı şişmanlık tıp dilinde obezite alınmış olan kalorilerin yakılan kalorilerden daha fazla olması nedeniyle meydana gelen bir metabolizma bozukluğu ve sorunudur. Obezite diyince akla şişman bir görüntü gelir, lakin son yıllarda günümüzde o kadar çok yer edinmiş durumda olan obezite özellikle çocuklarda ve ergenlerde çok sık karşılaştığımız bir durum. Obezitenin kişilerin sağlıkları üzerinde bir çok negatif etkisi vardır. Özellikle kalp, sindirim, solunum ve bağışıklık sistemlerini etkilemektedir.


  Obezite Nedenleri Nelerdir

  Aşırı şişmanlık fazla yemek yeme ve yeteri kadar yapılmayan hareketten ötürü vücudun yağ depolamasıyla meydana gelebilmekle birlikte hormon bozukluğu ve farklı ilaçların oluşturabileceği yan etkiler sebebiylede olabilen bir rahatsızlıktır.

  Yapılmış araştırmalara göre ortaya çıkan sonuç şişman kişileri daha hızlı yaşlandıkları, şeker rahatsızlığına, damar sertlesmesine tansiyon hastalıklarına, akciğer rahatsızlıklarına, kalp rahatsızlıklarına, karaciğer ve safre kesesi hastalıklarına, romatizma hastalıklarına sebep olduğu ortaya çıkmıştır.

  Obezite Nasıl Tedavi Edilir

  Obeziteden kurtulmak için yeterli ve dengeli beslenmeye büyük bir itina gösterilmesi gerekmektedir. İnsan ihtiyacından fazlasını yememelidir. Bununla birlikte egzersizler yaparak vücut metabolizmasının hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamalıdır. Obezite hastalığından kurtulabilmek için diyet esnasında yetersiz beslenmeye neden olabilecek durumlardan kaçınılmalıdır. Beslenme aşamasında ne az ne çok beslenilmelidir. Hormon bozukluğu varsa ve farklı ilaçlardan oluşan obezite sorunu varsa doktoron vereceği tavsiyelere göre tedavi sürdürülmelidir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Obezite şişmanlıktır. yemeği azaltarak düzenli beslenerek korunabiliriz 4. 4
  Ziyaretçi
  Kiloların fazla olması demektir. Düzenli beslenerek korunabiliriz.

+ Yorum Gönder
obezite nedir korunma yolları nelerdir,  obeziteden korunma yolları,  Obezite nedir ve korunma yolları,  obezitenin nedenleri ve korunma yolları,  obezitenin zararları nelerdir kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi