Rutubet Kokusu Nasıl Geçer

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Rutubet Kokusu Nasıl Geçer ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Rutubet Kokusu Nasıl Geçer

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Rutubet Kokusu Nasıl Geçer

  Dolap içindeki rutubet
  , nem küf lekeleri bırakmasından hariç birde uzun süre kullanmadığımız giyeceklerimizde ve dolaplarımınızın içinde rutubet kokusu bırakmaktadır. Bu kokununda havalandırmayla çıkması pek mümkün olmamaktadır.Kokunun çıkması için ancak deterjanlı suyla yıkanması gerekmektedir.
  Evimizde rutubet yoksa rutubetin olmasını önlemeyiz.Dolabımızda koku yada rutubet oluşturacak türde eşya yerleştermemeliyiz.Kıyafetlerimizin tamamen kuru olduğundan emin olmalıyız ve ütü yaptığımız kıyafetlerimizi ütüler ütülemez hemen kaldırmamalıyız.Ütü esnasında kırışıkları azaltmak için kullandığımız buhar kıyafetimizi nemlendirmektedir bu halde hemen dolabımıza yerleştirirsek rutubet kaçınılmaz olmaktadır.Dolabın arkası duvara tam dayanmaması gerekiyor ki dolabın arka kısmı hava alabilmeli ve rutubet oluşturmamalı.
  Dolabımızdaki rutubetini ve rutubet kokusunu gidermek için sıksık dolabımızı temizlemek ve temizle esnasında karbonatlı suyla silinmelidir.Dolabımızın içine rutubeti alması için açık şekilde küçük taslarda karbonat koyaraka rutubeti karbonatın almasını sağlayabiliriz.Bu taslardaki karbonatı ara sıra karıştırdığınız zaman göreceksinizki karbonat tüm rutubeti üzerine çekmektedir
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi