Atatürk'ün Hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir Sözünün Anlamı Kısaca

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Atatürk'ün Hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir Sözünün Anlamı Kısaca ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Atatürk'ün Hayatta En Hakiki Mürşit Ilimdir Sözünün Anlamı Kısaca

  Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözünün Açıklaması


  İnsanoğlu uygarlığın zirvesine ilim sayesinde ulaşmıştır. Ondan yoksun kalan uluslar ezilmeye mahkumdurlar. Çünkü ilmin yol gösterici ışığı Onları aydınlatamamıştır.

  Temeli sağlam olmayan bir bina yıkılır. Günlük yaşantımızda hava, su ne denli önemliyse ilim de aynı ölçüde gereklidir. Bugün evrenin sırlarını ancak ilim çözümleyebilmiştir. Hz. Ali; “Bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözüyle ilmin önemini ortaya koymuyor mu? İlim ve teknik yaşantımıza renk ve eğlence katmıştır. Tüm kolaylıkları bize sağlayan Odur.

  Artık masal devri geçmiştir. İlimden yeteri kadar nasibimizi alamazsak ezilmeye ve tarih sahnesinden silinmeye mahkum kalırız.

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk de ilimin ve fenin öneminin farkındadır. Gelişmemizin ve Dünya yarışında ilerleyebilmemizin ilim ve fen ile mümkün olabileceğini düşünür ve bu konuda haklıdır.

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir özdeyişindeki Mürşit kelimesinin anlamı kılavuzdur. Atatürk burada ilim ve fenin ilerlememiz yolunda yapacağı kılavuzluktan bahsetmektedir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim sizlere bana yardımcı oldunuz 4. 4
  Ziyaretçi
  Çok tesekkür ederim sayenizde 100 aldım

 5. 5
  Ziyaretçi
  sayenizde 100 aldım

 6. 6
  Ziyaretçi
  hayatta en hakiki mürşit ilimdir özdeyişindekimürşit kelimesinin anlamı kılavuzdur.ATATÜRK burada ilim ve fenin ilerlememiz yolunda yapaçağı kılavuzdan bahsetmektedir

 7. 7
  Ziyaretçi
  bencede çok işime yaradı

 8. 8
  Ziyaretçi
  Anladım güzel bilgi

 9. 9
  Ziyaretçi
  Çok teşekkürler sayenizde 100 aldım

 10. 10
  Ziyaretçi
  çok güzel sağolun

 11. 11
  Ziyaretçi

  ben de yüz aldım bu siteye teşekkür

 12. 12
  Ziyaretçi
  saolun çok güzel yazmışsınız ve bu siteyi çok beğendim

+ Yorum Gönder
hayatta en hakiki mürşit ilimdir anlamı kısaca,  atatürkün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü ne anlama gelir,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir kısaca anlamı,  atatürk ün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözüyle ne anlatmak istiyor,  atatürk ün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü ne anlama gelir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi