Hz.muhammed'e Kendisiyle ilgili Duygu Ve Düşüncelerinizi Dile Getiren Bir Mektup

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hz.muhammed'e Kendisiyle ilgili Duygu Ve Düşüncelerinizi Dile Getiren Bir Mektup ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hz.muhammed'e Kendisiyle ilgili Duygu Ve Düşüncelerinizi Dile Getiren Bir Mektup

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ey Allah'ın resulü!sen olmasaydın İslam dini ile tanışamayacak ve bu güzel ve kutlu dinden habersiz olacaktık.Sen bize nur olarak geldin.Senin sayende karanlık düşünceler aydınlandı.İnsanların cahiliyeden kalma alışkanlıkları senin sayende yok oldu.Sen kararmış ruhlara bir ışık oldun.
  Sevgili Peygamberim senin yüzünü görme şerifine nail olamadık ama senin hareketlerin,sözlerin ve yaşamın sayesinde seni görmüş ve uzun zamandan beridir tanımış gibiyiz.Zaten önemli olan seni tanımadan seni bilmek ve öğrettiklerini uygulamaktır.
  Kur'anı Kerim bizim rehberimiz oldu. Allah'ın varlığını ,birliğini öğrendik.Hepimiz bir gün öleceğiz.Ölümün en güzel yanlarından biri de seni görebilmek olacaktır.Şefaatine nail olmak en güzel şeydir zaten.Hergün sana salat ve selam getirerek anıyoruz. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok tşk ederim saolun 4. 4
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu sağolun

 6. 6
  Ziyaretçi
  Sevgili Peygamberim, kalbimde senin yerini, sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu? Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki, beni tanımanı, beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi , bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

  Senin sevgini kazanabilmek için ne yapabilirim Ya Rasûlüllah. Kendimi o kadar dünya işlerine kaptırmışım ki ben bile ne yaptığımın farkında değilim. Sanki sonbaharda bir ağaçta kalmış son bir yaprak gibi kendimi yalnız hissediyorum. Ve rüzgar beni almış koparmış uçuyorum bilmediğim yerlere. Rüzgarın eline esir olmuşçasına, dünyanın zevklerine esir olmuşçasına , rüzgarla uçuyorum. Sonra bir nur denizine düşüyorum. O sensin Ya Rasulallah. Seni buldum ya Ya Rasûlüllah rüzgar beni uçurmasın. O nur denizinde boğulayım. Senin nurunla bende nurlanayım. Beni yanından hiç ayırma Ya Rasulallah, beni bırakma. Beni rüzgara bir daha verme. Ağacıma dahi geri dönmek istemiyorum. Senin yanındayken bütün kötülüklerden uzak olurum. Senin yanında olmak sana kavuşmak , seninde beni sevdiğini bilmek. Başka ne isteyebilirim ki. Bütün insanlar senin sevginle yanarken, seninde beni sevdiğini bilmek. Biliyorum ki senin bizi sevmen senin güzel ahlakına sahip olmak demektir.

  Allahım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım. Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasulallah. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasulallah.

  Allahım ne olur affet bizi. Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize ver ki senin sevginle her şeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Günahımız binlerce , mağfiretine sığındık ,mağfiret et ne olur, ne olur Allahım.

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok sagolun abilerim ablalarım Allah ne muradınız varsa versin

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş tebrik ederim bu yazıyı defterime yazacağım sanırım

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş tebrik ederim bu yazıyı defterime yazacağım sanırım

 10. 10
  Ziyaretçi
  cok güzel din hocası beğenecek

 11. 11
  Ziyaretçi

  Benim sinavim var di çok teşekkürler

+ Yorum Gönder
hz muhammede kendisiyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi dile getiren mektup,  sevgili peygamberimize duygu ve düşüncelerimiz,  peygamber efendimiz ile ilgili duygu ve düşünceler,  hz.muhammede kendisiyle ilgili duygu ve dusuncelerinizi dile getirin,  hz muhammede mektup
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi