Hz.Muhammed'e Yazılan Mektuplar

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hz.Muhammed'e Yazılan Mektuplar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hz.Muhammed'e Yazılan Mektuplar

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Hz.muhammed'e Yazılan Mektuplar

  Hz. Peygamber’e yazdığı mektup birinci oldu  İzmir İl Müftülüğü tarafından liseler arasında düzenlenen
  “Gönüller Fatihi Hz. Muhammed” konulu kompozisyon/mektup yarışmasında birinci olan Karşıyaka İmam Hatip Lisesi 1. sınıf öğrencisi Kamer Özdemir, yazısını hacca gidenlerle birlikte Hz. Peygamber’e (sas) göndermek için kaleme aldığını söyledi. Kamer Özdemir’in mektubundan bazı bölümler şöyle:


  “Ey Sevgili! En Sevgili! Aşkımın tahtına oturan, naz makamının efendisi... Dünya insanının Sana muhtaç anları, nisan sabahlarıydı. Senin olmadığın iklimlerin yağmurları bulanıktı. Ötelerden bir rahmet düşmüyor, gönül yamaçları baharı bilmiyordu. Kâinata teşrifinle gönüller, cennet yamaçlarının rengini aldı ve hayat çeşmesinin ufukları damla damla görünmeye başladı.

  Ne büyük şerefti Seni bilmek... Seni bize bildiren Rabb’e şükürler olsun... Adını, konuşmaya başladığımız zaman öğrendik. İlk ezberlediğimiz, belki Senin ismindi... Gönül heybemde gözyaşlarım, yürek tezgâhımda işlenen sancılarım ve Senden dilendiğim şefaatin var dilimde. İçim, en derin yerinde sızlıyor. Öyle bir sızı ki sese versem, kim bilir deli divane derler. Varsın kimse duymasın hıçkırışımı... Bu hicranımı Sana ulaştırmak istiyorum ben...

  Ey kendisine yollanan selamları işiten vefalı dost! Sana ümmet olmak için Seni sevmek yeterse eğer, işte ben seviyorum. Elbette seviyorum. Mutlaka seveceğim. Nasıl sevmem? Kalbimin bütün zincirleriyle nasıl bağlanmam sana? Kimler Seni ölesiye sevmedi ki Ya Resulallah? Hz. Bilâl’e kızgın kumlar üzerine dayanma gücü veren, Sana olan bağlılığı ve sevgisi değil miydi? Hz. Ebubekir’e, “Anam babam Sana feda olsun Ya Resulallah!” dedirten bu sevgi değil miydi?.. Kendisini bıraktığını düşünüp Hz. Musab, Sana olan sevgisi yüzünden Cenab–ı Hakk tarafından şehadet mertebesiyle ödüllendirilmemiş miydi? Nasıl sevmem? Elbette seviyorum ve seveceğim. Bir ömür boyu.”
 3. 3
  Ziyaretçi
  Çocuğa Helal Olsun 1.'liği Haketmiş Ve Benide Ağlatmayı Başardı. 4. 4
  Ziyaretçi
  way be güzel yazmış ama mektubu

 5. 5
  Ziyaretçi
  mükemmel.çok beğendim.bu siteyi kim yapmışsa ellerine sağlık

 6. 6
  Ziyaretçi
  mükemmel site

 7. 7
  Ziyaretçi
  gercekdende cok guzel bır yazı ben bıle okurken duygusalastım...

 8. 8
  Ziyaretçi
  Helal olsun çocuğa çok güzel yazmış

 9. 9
  Ziyaretçi
  gerçekten çok güzel

 10. 10
  Ziyaretçi
  1. oldun kesin

 11. 11
  Ziyaretçi

  tebrik ederim bizde son pazartesi gününe kadar yazılcak bende araştırdım biraz ilk baktım sayfa bu oldu güzelmiş

 12. 12
  Ziyaretçi
  helal be çok güzel yazmışsın duygusallandım bir an

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
hz muhammede mektup,  hz muhammede mektup örnekleri,  hz.muhammede mektup,  hz muhammede mektup örnekleri kısa,  hz muhammed mektup örnekleri kısa
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi