Leonardo Da Vinci Rönesans Döneminde Hangi Konuda Neler Yapmıştır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Leonardo Da Vinci Rönesans Döneminde Hangi Konuda Neler Yapmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Leonardo Da Vinci Rönesans Döneminde Hangi Konuda Neler Yapmıştır

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Leonardo di ser Piero da Vinci ; Pekçok uğraşa el atmış ve yaptıkları şeyleri sıralayacak olursak ; Kendisi bir düşünür ,mimar,mucid,matematiik ,mühendis , anotomi,müzisyen,heykeltraş,botanist,kartografi,ya zar ,jeolog,ve en sonunda iyi bir ressamdır .yazarken bile zorlandığımız meslekler seçmiştir.
  Rönesans döneminde ; pek çok farklı disiplinde engin bilgiye sahip biri olmuştur, bunrarda hazerfen olarak adlandırılırlar.

  Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmış, yalnız sanat yapısına değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla da tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biridir. 2. milenyumun adamı seçilmiştir.

  Floransa’daki “Gecenin Bekçileri” isimli örgüt tarafından bir süre takip edilmiştir. (Gecenin Bekçileri'nin İtalya’da Rönesans döneminde kurulan ve sodomizmin bastırılmasına yönelik faaliyet gösteren bir örgüt olduğu Podesta’nın yasal kayıtlarında da yer almaktadır)
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi