Graham Bell Neler Yapmıştır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Graham Bell Neler Yapmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Graham Bell Neler Yapmıştır

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Graham Bell Neler Yapmıştır hakkında yazı  Tam adı Alexander Graham Bell’dir. Aslen İskoçyalı olan Amerika vatandaşı bilim adamıdır. Telefonu icat eden bilim adamı olarak bilinir.

  Bell Telefon Şirketi’ni 1877′de kurdu ve bu ilk telefon şirketiydi. Bu şirket bugün Amerika’nın en büyük şirketlerinden bir tanesidir.

  Edison’un icat edip, kendisinin geliştirdiği fonograf için 1 tane, hidro uçaklar için 4 tane, geliştirdiği hava araçları için 5 tane, ve selenyum piller için de 2 tane patenti bulunmaktadır.

  Bell çok büyük olan üç boyutlu kutu biçimdeki uçurtmaları kullanarak insanları taşımayı başarmış ve bu çalışması yalnızca deneme yaptığı istasyonun yanında bulunan ırmağı karşıdan karşıya geçebilmek maksadıyla kullanmıştır.

  Yüzyirmi yıl önce silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan ABD Başkanı Garfield'ın bedenindeki kurşunların yerini belirlemede ilk kez kullandığı telefonik sonda, Röntgen'in X ışınları ile tanıyı geliştirilmesinde kullanıldı.

  Deniz ve hava taşımacılığı için projeler gerçekleştirdi.

  National Geographic dergisinde yöneticilik yapmıştır.
+ Yorum Gönder
graham bell ne yapmıştır,  graham bell neler yapmıştır,  graham bell ne yaptı,  alexander graham bell ne yaptı,  alexander graham bell neler yapmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi