Zaman ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Zaman ile ilgili Kompozisyon Örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Zaman ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: zaman ile ilgili kompozisyon örneği  Zaman herşeyi anlar ve sınar. Sevgiyi zamanla ölçebilirsiniz, başarınızıda dostlarınızı zamanla tanıyabilir, eşinize zamanla daha çok bağlanıp saygı gösterebilirsiniz. Zaman içinde kendinizde değişeceksinizdir o nedenle zaman kendi gelişiminiz içinde çok değerlidir zaman ilerledikçe çalışmalarınızın meyvasını alacak, hakkettiğiniz ne ise zaman size onları sunacaktır. Tabi zamanı iyi değerlendirmek en önemli husus zira zaman bizi beklemez her an geçer ve bu geçen zamanı değerlendirip değerlendirmemek tamamen bizim elimizdedir.Eğer zamanı boş geçirir kendimizi geliştirmez zamanın akıp gitmesine boş gözlerle bakarsak ileride zamanı bu şekilde geçmesi bizi pişmanlığa itecektir.

  Zamanı iyi değerlendirmekte bu konuda önemli günümüzü, haftamızı iyi değerlendirebilmek için bir zaman planı oluşturmak bize okadar faydalı olacaktır ki verimliliğimizi başarımızı kat ve kat arttıracaktır. Zaman pilanının aylık haftalık ve günlük oluşturmak çok önemlidir bazı ufak aksilikler olsada bu planın dışına çıkmamak ayrıca önemli olacaktır.Zamnı planladığımız gibi geçirdiğimiz taktirde başarı bizi her daim bulacaktır. Yok eğer bu zaman planlamasını başaramaz isek zamanın içinde sürüklenip gitmememiz içten bile olmayacaktır. 3. 3
  İlk Yolcu
  Bayan Üye
  Zamanın Önemi

  Nefeslerimiz sayılı, zamanımız sınırlı. Ömür, nasibimize düşen zaman parçası… Hayatın gayesini ve manasını anlamayan, zamanı değerlendiremez. Zamanı değerlendiremeyen, ömrünü boşa geçirmiş olur.
  Makinenin, teknolojinin hayatımıza girmesiyle boş vaktin artmış olduğu günümüzde maddi konfor nispetinde artan huzursuzluklar, büyük ölçüde “zamanı yönetme” tarzımızdaki yanlışlıklardan meydana gelmiştir.
  Hepimiz bildiğimizi zannettiğimiz; aslında hiçbirimizin yeterince bilmediği “Zamanın Değerlendirilmesi” konusu, zamanı iyi kullanmasını bilmekle neleri başarabileceğimizi de göstermiştir.
  Bugünkü Batı ile Doğunun farkını açıklamak için alt alta pek çok husus sıralanabilir; ama bütün bunların en başına, mutlaka zamanı iyi kullanmayı oturtmak gerekir. Batılılar, biz Doğululara göre zamanın değerini daha iyi idrak etmişler, ondan azami oranda istifade etmeyi hayat üslubu hâline getirmeyi bilmişlerdir. Gözlerimizi tarihe, medeniyetimizin temel esaslarına çevirirsek, zamanı umursamazlığımızın son yüzyıllarda bize musallat olduğunu müşahede ederiz. Uyanık bir şuurla Kur’an’ı ele alan bir insan, zamana ne kadar önem verilmesi gerektiğini hemen kavrar. Hadis-i şeriflerde de bir Müslümanın iki gününün eşit olmaması lazım geldiği belirtilir. Hz. Ömer, “Bugün Allah için ne yaptın?” diye sorarken, her geçen günü tam anlamıyla değerlendirmek zorunda olduğumuzu bize hatırlatır. Namaz, oruç gibi ibadetler, hep zamanla ilgilidir. Bunun için takvim ve zamana dair hususlar, genellikle İslam âleminde tekâmül ettirilmiştir.
  Bütün büyük başarıların altında bir anlık zamanı iyi değerlendirme çabası yatar. Dramlarımızın altında da bir anlık gafletimiz bulunmaktadır. Zaman ele geçen ilahî bir fırsattır. Her şeyin telafisi var; fakat düşünmenin telafisi yok, aynı zamanı ikinci kere yaşamanın mümkün olmadığının şuuruyla günlerimizi sigaya çekersek kurtuluşumuz çok yakındır demektir. Aksi takdirde her türlü felaketin kurbanı olabiliriz. Maktul de biz, katil de biz olunca derdimizi kime yanabiliriz?
  Zamanın kıymetini bilmemek hayatın kıymetini bilmemektir… Ne okumaya, ne düşünmeye, ne görüşmeye zamanımız var. Hiçbir şuurlu direnç göstermeden kabul ettiğimiz “Batıcı” hayat tarzı bizi âdeta zamansızlığa mahkûm etmiş. Teşrifat, mefruşat, şatafat, merasim, koşuşturma, gürültü, patırtı, televizyon… Herkese ayrı bir kompozisyon hâlinde yüklenen, “zaman tüketme” hareketliliği ve işkencesi. 4. 4
  Ziyaretçi
  çook güzel bir kompozisyon

 5. 5
  Ziyaretçi
  süper abi ya çok teşekkürler yazandan Allah razı olsun elleriniz dert görmesin

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok saolun yazana çok teşekkür ederim

 7. 7
  Ziyaretçi
  süper çalışma tebrikler

 8. 8
  Ziyaretçi
  Süper emeğinize sağlık çok beğendim.

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş ;) çok yardımcı oldunuz ellerinize sağlık

 10. 10
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş tşk

 11. 11
  Ziyaretçi

  Teşekkürler ben çok beğendim ve bunun sonucunda sözlüden 100 aldım kim yazdıysa çok teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
zaman ile ilgili kompozisyon,  zamanla ilgili kompozisyon,  zaman ile ilgili kompozisyon örnekleri,  zaman ile ilgili kompozisyonlar,  zamana riayet ile ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi