Okulda nasıl popüler olunur

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Okulda nasıl popüler olunur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Okulda nasıl popüler olunur

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: okulda nasıl popüler olunur

  okulda nasıl popüler olunur hakkında yazı


  Okulda popüler olmanın yolları ergenlik çağına giriş ile birlikte; gençlerin içerisine girdikleri toplumda, nasıl sosyalleşeceğini öğrenmeye çalışarak cevabını aradıkları bir sorudur. Okulda popüler olmanın yolları sürecinde etrafındaki yaşıtları tarafından beğenilerek, okulda popüler olmanın yolları üzerine kafa yormaya başlarlar. Okulda popüler olmanın yolları noktasında; öncelikle ne yapılması gerektiği değil, “neyin yapılmaması gerektiğini” bilmek gerekir. Bu yazıda kısaca da olsa gençlerin popüler olmak uğruna yaptıklarını yanlışları ve popüler olmak için nasıl yaşanması gerektiğini izah etmeye çalışacağım.

  Popüler olmak için kendiniz olun

  Öncelikle kavranması gereken nokta; insanın olmadığı biri gibi davranak sadece mutsuz olabileceğinin anlaşılmasıdır. Sadece Okulda popüler olmanın yolları aramak için yapmacık davranmayın. Kendi içinde mutlu ve huzur olmayan birisi, ne kadar uğraşsa da popüler olamaz. Beğenmediniz bir müzik türünü sadece çevrenizdekilere hava atmak için dinliyorsanız ya da içerisinde rahat etmediğiniz kıyafetleri giyiyorsanız, zaten insanlar bu durumu anlayarak sizi hiçbir zaman popüler bir konuma koymazlar. Okulda popüler olmanın yolları sanıldığı kadar basit değildir.

  Düzgün bir şekilde yürüyemediğiniz bir ayakkabıyı sadece “cool olmak” için giyerseniz, popüler olmanın ötesinde sadece komik olursunuz. Belki yakın arkadaşlarınız sizi üzmemek için bu durumu dile getirmiyordur ancak çoğu insan düştüğünüz duruma gülüyordur. Satın alacağınız kıyafetlerin içerisinde rahat edeceğinizden emin olun. Cool olmak için öncelikle rahat hareket etmek gerekir. Okulda popüler olmanın yolları konusunda dikkat edilmesi gereken başka noktalar da vardır.

  Kıyafet ve aksesuarlarınızı kişiselleştirin

  Okul içerisinde fark edilir olmak, okulda popüler olmanın yolları içerisinde en önemlilerdendir. Giyim tarzınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Sürekli olarak değişik giyindiğinizi fark eden insanlar, sizi göremedikleri zaman gözleri ister istemez sizi aramaya başlar. Popüler insanlar toplumda her zaman aranan insanlardır unutmayın.

  Kullandığınız eşyaları kendinizin bir yansıması olarak görün. Okulda diğer insanların kullandığı eşyaların aynısını kullanarak asla popüler olamazsınız. Tarzınız ile fark yaratmanız gerekir. Ancak fark yaratmak ile “yabancılaşmak” arasındaki ince çizgiye dikkat edin. Abartıya kaçmadan kıyafetlerinize ve eşyalarınıza küçük ama fark edilir detaylar ekleyin.

  Konuşmaktan çekinmeyin

  Kimse ile konuşmayan bir insan, okuldaki insanlar tarafından ulaşılmaz bir figür olarak görülür. Bu tür bir insan figürü de asla popüler olmayacağı gibi, her zaman yalnız kalır. Okulda popüler olmanın yolları arasında yalnız kalmak asla var olmamıştır. Çevrenizdeki insanlar ile konuşmaktan çekinmeyin aksine konuşkan bir tip olarak her zaman sosyalleşin. Herkes tarafından beğenilen bir insanla dilediği zaman konuşabilen biri, o insanı her zaman kendine örnek alır. Yani bir başka deyişle sizi popüler hale getirir.

  Konuşarak hayatınıza kattığınız insanlar her zaman çevrenizde bulunarak, sizin sevilen bir insan olduğunuzu çevredekilere gösterir. Zaten popüler olmanın ilk adımı karşınızdaki insanlarla “Acaba bu insanda herkesi çeken ne var?” sorusunu sordurmakta yatar. Sizde farklı bir yan olduğunu düşünen herkes, sizin ile tanışmak isteyecektir. Ne kadar çok insan ile konuşursanız çevrenizde o kadar genişleyerek, popülerliğinizin artmasına neden olacaktır. Okulda popüler olmanın yolları olarak kısaca bunları sayabilirim. 3. 3
  Ziyaretçi
  Mrb okudum bu butun sitelerde var bir de ben 7 gecicem bu yil boyum bi az kucuk kalmis her kes beni 3 4 sinifda okudumu dusunyo aldirmak istemem ama arima gidiyo bunun zaten boyum 2 santim uzamis simdi ben bu boyla nasil uzanirim alti hundur converse alsam sinif bilecek ama okulda beni bazilari tanimiyo nolur hemen yardim et ♥♥♥♥♥♥♥ 4. 4
  Ziyaretçi
  ehh işte yani o kadar iyi olmasada aslında hiç iyi değil

 5. 5
  Ziyaretçi
  merhaba ... bişi sorucam ben lise 2 ye gidiyorum azıcık boyum kısa ve ben kalp kıramam oyüzden laf söylemiyorum söyleyemiyorum bazende bilmediğim sokak ağzıyla laf söylüyolar hiç anlamıyorum ve kalıyorum öylece napmalıyım tavsiye lütfenn .....

 6. 6
  Hakan
  Administratör
  merhaba ... bişi sorucam ben lise 2 ye gidiyorum azıcık boyum kısa ve ben kalp kıramam oyüzden laf söylemiyorum söyleyemiyorum bazende bilmediğim sokak ağzıyla laf söylüyolar hiç anlamıyorum ve kalıyorum öylece napmalıyım tavsiye lütfenn .....
  Müdüre şikayet etmeniz gerekmektedir. Yada ağızlarının payını verin

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi