Polis olmasaydı neler olurdu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Polis olmasaydı neler olurdu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Polis olmasaydı neler olurdu

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: polis olmasaydı neler olurdu

  polis olmasaydı neler olurdu hakkkında bilgi


  düşünüldüğü zaman her yerde terör, savaş, çatışma, her yerde katliam olması ihtimali büyük bir durumdur.
  ya da yasaklar cazip geldiğinden ve polisin olmaması ya da benzer toplumu koruma vb. görevleri olan başka bir kuruluşun olmamasından dolayı e yasak denilen şeyler de olmadığından o toplumda ne kargaşa ne de çatışmalar olur.

  dünya geneline bakıldığı zaman; her daim yasaklar günahlar cazip gelmiştir. bunları engelleyen kurum kuruluşlar vardır. legal ya da illegal yolla. toplum ve koruyucu olarak alabiliriz. ve devreye psikoloji girer. bunu din bakımından ya da devlet bakımında düşünün.
  din de zina, içki, yalan söylemek, insan öldürmek vb. gibi yasaklar vardır. ve bakıldığı zaman dünya ya bu gibi durumlar her daim olur. yani misal alkol günah olmasaydı belki bu kadar içilmez ve cazip gelmezdi. başka bir deyişle herkes iyi olsaydı kötünün ne demek olduğunu bilemezdik.
  zina her toplumda kötü gözle bakılmaktadır. geçmişten geleceğe. velev ki insanlar eşleri ya da sevgilileri dışında başka kişilerle ilişkiye girseydi ve bu kötü gözle bakılmasaydı, günah olmasaydı belki de zinaya ihtiyaç duyulmazdı. bunu şu zaman dilimi içerisinde düşünelim. her şeyi tatmış bir bireyi ele alalım. artık bıkmış ve isteği kalmamıştır. artık onun için tatmadığı başka bir şey gerekmektedir. ki zaten ona başvurur.

  farklı bir bakış açısıyla bakalım olaya. futbol. dünya genelinde tribünlerde ki olmayan engel. yani onları kapatmadıkları için ne kadar holigan olsada bir takım taraftarı kapatılan kadar karşı taraftara koltuk fırlatma, para, pet şişe fırlatma olmaz. olur ama kapatılan kadar olmaz. sahaya inen futbolcu diğeri nazaran azdır. kapalı olduğu halde.

  yani geçmişimizden bugüne kadar bize dayatılan buna örf adet, gelenek görenek ya da benzeri bir şey diyelim bu denli dayatılmasa kötüye iyi gözle bakılsa misal o kötü olan şey farklı dayatıldığı için bize artık kötü gelmemektedir.

  konumuz olan polis ise günümüzde olmasa ve bizde zaten polissiz bir hayat ile bu güne kadar geldiğimizden ihtiyaç duymayacak gerek kalmayacaktı. onun yerine başka bir şey olurdu zaten.

  yok eğer şu an için polisleri bir anda çıkartsak toplumumuzdan işte o zaman farklı bir durum ortaya çıkacak. soygunlar artacak, tecavüzden tutun, öldürmeye kadar her şey artacak.
  ne dayatıldıysa ona göre yaşanılmaktadır. 3. 3
  Ziyaretçi
  Asayiş sağlanamazdı. Her yerde suç oranı artardı.+ Yorum Gönder
polis olmasaydı ne olurdu,  polisler olmasaydı ne olurdu,  polislerin olmaması durumunda ne olur,  polis mesleği olmasaydı ne olurdu,  polis olmasaydı neler olurdu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi