Su hayatımızda olmasaydı neler olurdu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Su hayatımızda olmasaydı neler olurdu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: su hayatımızda olmasaydı neler olurdu

  U aynı zamanda vücudumuzdaki birçok işlevin yerine getirilmesi için de olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Hücre içinde ve dışında vücutta gerçekleşen tüm fonksiyonlarda suya ihtiyaç vardır. Hücrelerde oksijen ve besin öğelerinin taşınması gerek duyulmayan unsurların vücuttan atılması su ile mümkün olabilmektedir. Su aynı zamanda eklemlere ve organlar ile dokuların korunmasına destek sağlar.
  Vücut fonksiyonlarının düzenli olabilmesi için vücuda sürekli su takviyesinde bulunmak gerekir. 0.5-1 kilogramlık su kaybı hemen susama hissini oluşturur. Susama hissi Rabbimizin insanlara verdiği çok önemli bir nimettir. Nitekim vücuttaki sıvı miktarının azalması hayati risk oluşturmaktadır. Bizler bu uyarının yaşamsal öneminin farkına bile varmadan belki sırf susama hissimizi gidermek için su içerken vücudumuz ihtiyaç duyduğu besine ulaşmaktadır.

  İnsanlar vücutlarındaki proteinlerin yarısını ya da karbonhidratların tamamını yitirseler bile hayatlarına devam edebilirler. Ama % 10'luk bir su kaybı vücutta büyük aksaklıklara % 20'lik su kaybı ise ölüme yol açmaktadır.
  Suyun sahip olduğu tüm özellikler bu sıvının canlılık için özel olarak yaratılmış olduğunu göstermektedir.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi