Balık kokusu nasıl çıkar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Balık kokusu nasıl çıkar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: balık kokusu nasıl çıkarılır

  balık kokusunun evden çıkarma yöntemi
  * Balıkları kızartırken diğer ocakta da suyun içine damlattığınız çamaşır yumuşatıcısını kaynatın.

  * Balıkları kızartma tavasına koymadan önce kızartma yağına limon sıkın daha sonra balıkları kızartın.

  * Balık yapmadan önce kızartma tavasına yağ koyduktan sonra yağın içine bir tane limon sıkın, böylece hem balığınız daha lezzetli olur hem de kızartma yaparken balık kokusunu minimum düzeye indirirsiniz .kadinca.us

  * Balık kokusunun eve yayılmaması için bir tutam çayı ateşin üzerine atarak yakın. Veya kızartma yaptığınız sürece ağzı açık bir kabın içinde sirkeli su kaynatın.

  * Yine balık kızartma esnasında başka bir kapta bir bardak suyun içine limon suyu defne yaprağı , karanfil ve tarçın koyup kaynatın. Limon suyu yerine sirke de koyabilirsiniz..

  * Eve sinen ve yayılan balık kokusunu gidermek için yapmanız gereken şey ocakta limon yakmaktır.
  Kızartma işlemi bittikten sonra tavayı önce soğuk sudan geçirerek soğutun. Sıcak suyla yıkamayın. Sıcak suyla yıkarsanınız koku daha çok artar.

  * Balık temizleme ve kızartmadan sonra ellerdeki balık kokusunu geçirmek gerçekten çok güçtür. Bu kokuyu gidermek için demlikten aldığınız çayla ellerinizi yıkayın daha sonra limonla iyice ovuşturun. Balık kokusunun giderilmesi için kızartma esnasında evi havalandırın. 3. 3
  İlk Yolcu
  Bayan Üye
  Eldeki balık kokusunu çıkarmanın bazı yöntemleri

  Balık kokusunu elinizden çıkarmanın ilk yolu ellerinizi yeni kesilmiş bir limonla ovmaktır. Yahut limonu küp küp doğrayarak bi kapa koyun daha sonra kapın içine çok az su ilave edin. Ellerinizi bu kabın içinde yıkıyarakta ellerinize sinen balık kokusundan kurtulabilirsiniz. Yine bu kabın içine ekstradan defne yaprağı gibi hoş koku veren bitkileri ilave ederek ellerinizin daha güzel kokmasını sağlıyabilirsiniz. Ellerinizi limonlu suda yıkadıktan sonra duralayın ve daha sonrada havlu ile kurutun.

  Balık, limon, sarmısak gibi elinize sinen kötü kokulardan kurtulmanın bir diğer metoduda şudur; 4 yemek kaşığı kabartma tozunu bir kabın içine koyun daha sonra çok az su ilave edin ellerinizi bu suda yıkayın. Daha sonrada ellerinizi durulayın.

  Son yöntemimizde çok daha pratiktir özellikle piknikde vs’de limon bulamadığınız zamanlarda işinize yarıyacaktır. Bu da ellerinizi kaşıkla ovmaktır. Kaşık yerine herhangi başka bir paslanmaz çelikten yapılmış bir şeylede ovabilirsiniz. Kaşık örneğini vermemizin sebebi zaten evimizde olan bir mutfak eşyamız olmasıdır. Yine kaşık yerine elinizi lavabonun kenarlarınada sürebilirsiniz.+ Yorum Gönder
fırındaki balık kokusu nasıl gider
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi